A Banquet: Nominovaný objev roku představil nový videoklip

Jméno pražské skupiny A Banquet letos figurovalo v nominacích na objev roku a na všechny stěžejní hudební ceny. Skupina si ani nestačila odpočinout a pustila se do práce, ze které vzešla nová skladba Too Young a stejnojmenný videoklip.

A Banquet A Banquet Zdroj: a-banquet.com

Letošní rok byl pro A Banquet plný nominací. Loňský debut Breath kapele vynesl hned tři ceny - vítězství v anketě Žebřík a druhé a třetí místo v udílení Cen Óčka a Andělů. Ani ne po dvou měsících od tohoto triumfu představují A Banquet zbrusu novou skladbu Too Young a připojují k ní i videoklip.

„Moc děkujeme třiaosmdesáti fanouškům, bez jejichž podpory by videopodoba Too Young zřejmě neexistovala. Rozhodně ne teď."A Banquet

Realizace videoklipu byla těžká kvůli finančním prostředkům, ale nakonec se díky osmdesáti třem lidem, kteří na vznik klipu A Banquet přispěli, podařilo vše uskutečnit a video k písni natočit. Na produkci singlu Too Young se podílel Luke Paget z britské formace The Feud a Steve Albinim (např. Nirvana, Pixies), který je podepsán i pod debutovým albem kapely.

A Banquet vysvětlili opětovné zvolení zahraničního producenta následovně: Kluky známe přes dva roky. Několikrát jsme spolu koncertovali jak v Čechách, tak v Anglii, a protože máme spolu hodně společného - hudebně i lidsky, zůstali jsme v kontaktu. Výběr Luka za koproducenta byl přirozeným vyústěním naší spolupráce i přátelství."

Režie, animace i produkce videoklipu jsou dílem Martina Živockého, který byl letos na Andělech oceněn za nejlepší videoklip roku 2012, jenž vznikl pro Borise Carloffa. Režisér a animátor si dokonce za tento videoklip odnesl prvenství v kategorii krátkých studentských filmů z Anima Festu v Bruselu.

 

 

A Banquet představí svůj nový singl naživo v průběhu festivalové sezóny, během které vystoupí například na Rock for People nebo na Českých a Moravských hradech.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019

  Ve středu večer pokřtil Michal Pavlíček společně se svými hosty svoji novou sólovou desku Pošli to tam. Křest se konal v rámci koncertu, který Michal Pavlíček odehrál v zaplněném Lucerna Music Baru. Na basu zahrál jako tradičně Martin Maťo Ivan, za klávesy se posadil Michal Nejtek a na bicí se představil mladý bubeník Michal Kolouch Daněk. Stejně jako na ostatních koncertech, které již byly v rámci aktuálního turné k propagaci této desky odehrány, se v roli zpívajícího hosta představila zpěvačka Milly Honsová. Tu také můžeme slyšet v některých písních desky Pošli to tam. Za kmotry nové desky si Michal Pavlíček vybral například Moniku Načevu, Jana Saharu Hedla či svého spoluhráče z Pražského výběru Jiřího Hrubeše. Na koncertě zazněly jak nové písně z aktuálního alba, jako například Anděl, Zhurta, Pošli to tam, Modrý pták a další, tak také starší kusy jako Honička, Jeden den v parku u Zlaté brány či Veliké lalula.

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu a křtu nové desky. 

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Mig 21 do Trutnova - Ukončeno

  Mig 21 zakončují jarní část Huráá tour a zvou na poslední koncert, na který jsou už pouze soutěžní vstupenky. Jestli chceš vyrazit 20. dubna do Společenského centra UFFO v Trutnově, pojď s redakcí musicweb.cz soutěžit!

 • Foto: Hans Zimmer, O2 arena, Praha, 14. 4. 2019

  Hans Zimmer poskládal ze svého bohatého portfolia filmové hudby koncertní set, který přepracoval do verze pro symfonický orchestr a poslal ho do světa. Bez své osobní účasti. Bylo to na závadu?

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

Další podobné články