Alicia Keys vydá své páté studiové album Girl on Fire

Zpěvačka oceněná několika cenami Grammy, skladatelka a producentka Alicia Keys zanedlouho pustí ze svého sevření nové album. Deska s názvem Girl on Fire se na svou životní cestu vydá 26. listopadu.

Alicia Keys Alicia Keys Zdroj: aliciakeys.com

Pátý studiový počin Alicie Keys bude svým posluchačům podávat silné melodie i intimní balady, ve kterých bude přítomný zpěvaččin typický hlasový projev. První singl desky, Girl on Fire, Alicia představila již 6. září na předávání cen MTV Music Video Awards v americkém Los Angeles. A že píseň vykročila do světa pravou nohou, dokazuje umístění na sedmašedesátém místě žebříčku Billboard Chart HOT100 již několik dní po oficiálním uvedení.

Girl On Fire je o hledání té správné polohy mého hlasu a o odvázání se, ale hlavně o sebedůvěře a víře ve své vlastní instinkty. Nemohu se dočkat, až to vše budu sdílet s celým světem.Alicia Keys

Nosným prvkem pro skladby je, kromě zpěvaččina hlasu, zvuk piana. Avšak pozadu nezůstaly ani bubny, které prosadily svou silnou osobnost, či trocha elektroniky. Album se tak bude moci pochlubit propracovaným zvukem, v němž se objeví prvky reggae i soulu. Navíc zpěvačka použila ještě širokou škálu zvuků, jež pořídila při svých cestách po celém světě.

S Aliciou Keys na nahrávání a vydání počinu Girl on Fire spolupracovalo mnoho zvučných i nových jmen. Za všechny jmenujme skladatele Kruciala, držitele Grammy Award Babyface, proslulého skladatele a vokalistu Jeffa Bhasakera či kritikou ceněného Garyho Clarkea Jr. Za nováčky se na album podepsali Emeli Sandé a Jamie XX. Základy desky se nahrávaly v New York City. Nablýskat se však album odjelo ještě na Jamajku a do Londýna.

 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 29. 11. 2018

  Po roce se do pražského Fora Karlín vrátila americká blues-rocková zpěvačka Beth Hart. Tato žena s mocným hlasem před vyprodaným sálem opět zazářila a namixovala publiku směsici svižnějších i pomalejších písní. Více si můžete přečíst v reportáži od Adriany Semlové.

  Prohlédněte si fotografie z tohoto koncertu.

 • Foto: Kyla Brox, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 31. 5. 2018

  Úžasný hlas, který se vám zadře do morku kostí, posadí do židle a rozvibruje celé tělo! Ano, to je Kyla Brox (GB), skvělá soulová a bluesová zpěvačka, která nám zazpívala v olomouckém Bounty Rock Café za doprovodu perfektně šlapající kapely, kterou tvoří Jiří Maršíček (g), Matěj Černý (bg) a Tomáš Hobzek (dr). A tito muzikanti nedělali jen doprovod, ale zpěvačka jim poskytla i dost prostoru ukázat, co opravdu umí a přitom se i sama bavila, tančila... Fotoreport z tohoto večírku přinášíme na následujících fotkách.

 • Struny podzimu 2018 nabídnou premiéry napříč žánry

  Objevný, odvážný, multižánrový. Tak definují pořadatelé hudební festival Struny podzimu. Ani 22. ročník, který se uskuteční od 9. října do 10. listopadu, nezůstane této charakteristice nic dlužen. Festival nabídne celkem jedenáct koncertních večerů.

 • Foto: Gregory Porter, Forum Karlín, 23.4.2018

  Do Prahy se 23. dubna vrátil vynikající zpěvák Gregory Porter.