Behemoth vydali klip k skladbě Sabbath Matter

Poslední album polských Behemoth I Loved You at Your Darkest je již nějaký ten pátek venku. Videoklip ke skladbě Sabbath Matter desku opět oživuje.

Behemoth jsou autentičtí a stále dokáží šokovat nejen svými děsivými videoklipy. Behemoth jsou autentičtí a stále dokáží šokovat nejen svými děsivými videoklipy. Zdroj: oficiální stránky kapely Behemoth.

Behemoth jsou možná nejznámější extrémní metalovou kapelou, a to i pro metal neposlouchající společnost. Videa plná krve, násilí, temnoty a satanistických výjevů stále šokují věřící i nevěřící jedince a uspokojují fanoušky extrémního metalu. Odkazy z bible či mytologií různých starých civilizací jsou častým tématem textů, které frontman Nergal píše.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Jinak tomu není u skladby Sabbath Matter, ve které Nergal prokazuje úctu bohyni Hekaté, která byla v řecké mytologii považována za patronku cest, porodů, bohyni měsíce, podsvětí, ale též za čarodějnici. V klipu mimo kapely vidíme již zmíněnou Hekaté, která z těl vysává duše, zvrací krev a dává ji pít svázaným lidem. Příběhem prochází i kreatura s hřeby zatlučenými v hlavě a očích. Zde se Nergal inspiroval prací mexického umělce Emila Melmotha, jehož webový profil stojí za navštívení. 

Zkrátka videoklip je opět kvalitní a bohu(ne)libá podívaná. Behemoth perfektně zvládají nejen hudbu a image, ale právě i vizuálnost zla a temnoty ve svých videoklipech. 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!

Další podobné články