Burzum se chystají na společné turné s Mayhem aneb Apríl podle Varga

Jistě jste před týdnem zaregistrovali apríla. Ať už si někdo vystřelil přímo z vás, dávali jste si na srandičky kamarádů pozor na každém kroku anebo jste dokonce byli sami strůjci nějakého vtípku. byl to jistě záživný den! Zkrátka a dobře, 1. duben se nedá jen tak ignorovat. Na své si proto přišel i samotný Varg Vikernes. 

Varg si z lidí rád dělá srandu... Varg si z lidí rád dělá srandu... Zdroj: Burzum.org

Norský hudebník Varg Vikernes se se svými fanoušky opravdu nemaže. Dne 1. dubna proto vynesl do světa zprávu, že skupina Burzum chystá společné turné s kapelou Mayhem a za bicími nebude sedět nikdo jiný, než Fenriz z Darkthrone. To zní fantasticky, že? Tak si zase rychle nechte zajít chuť. Celá zpráva totiž byla jen Vargovým aprílovým žertíkem.

Na falešné oznámení (video) se můžete podívat zde:


 

Pokud vám absurdita celé zprávy nedochází, přečtěte si něco o dávné norské kauze, kdy Varg (Burzum) v sebeobraně zabil Euronyma, kytaristu Mayhem.

Aby však Varg svůj vtípek dohnal k dokonalosti, připsal ke zprávě o turné malé doporučení: „Chcete-li mít na vstupenky na tyto koncerty 20% slevu, zadejte při nákupu lístků do kolonky kód 1488. Číslo 1488 je přitom krycí kód, znamenající nacistickou „bílou sílu" a oslavu Hitlera. Ostatně, jaký jiný vtípek bychom od Varga mohli čekat?

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Ve věku 64 let zemřel Malcolm Young, zakladatel a kytarista AC/DC

  "S nejhlubším zármutkem v srdci jsou AC/DC dnes nuceni oznámit úmrtí Malcolma Younga". Touto krátkou zprávou dnes australští velikáni potvrdili odchod jejich zakládajícího člena a jednoho z hlavních architektů jejich úspěchu.

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

Další podobné články