Burzum se chystají na společné turné s Mayhem aneb Apríl podle Varga

Jistě jste před týdnem zaregistrovali apríla. Ať už si někdo vystřelil přímo z vás, dávali jste si na srandičky kamarádů pozor na každém kroku anebo jste dokonce byli sami strůjci nějakého vtípku. byl to jistě záživný den! Zkrátka a dobře, 1. duben se nedá jen tak ignorovat. Na své si proto přišel i samotný Varg Vikernes. 

Varg si z lidí rád dělá srandu... Varg si z lidí rád dělá srandu... Zdroj: Burzum.org

Norský hudebník Varg Vikernes se se svými fanoušky opravdu nemaže. Dne 1. dubna proto vynesl do světa zprávu, že skupina Burzum chystá společné turné s kapelou Mayhem a za bicími nebude sedět nikdo jiný, než Fenriz z Darkthrone. To zní fantasticky, že? Tak si zase rychle nechte zajít chuť. Celá zpráva totiž byla jen Vargovým aprílovým žertíkem.

Na falešné oznámení (video) se můžete podívat zde:


 

Pokud vám absurdita celé zprávy nedochází, přečtěte si něco o dávné norské kauze, kdy Varg (Burzum) v sebeobraně zabil Euronyma, kytaristu Mayhem.

Aby však Varg svůj vtípek dohnal k dokonalosti, připsal ke zprávě o turné malé doporučení: „Chcete-li mít na vstupenky na tyto koncerty 20% slevu, zadejte při nákupu lístků do kolonky kód 1488. Číslo 1488 je přitom krycí kód, znamenající nacistickou „bílou sílu" a oslavu Hitlera. Ostatně, jaký jiný vtípek bychom od Varga mohli čekat?

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Traktor přijede do Kolína představit nové DVD

  Po vydání alba Artefuckt před dvěma lety stoupá hvězda kapely Traktor strmě vzhůru. Následující turné se těšilo skvělé návštěvnosti, a tak Traktor neponechává nic náhodě a kuje železo, dokud je žhavé.

 • Metalová smršť v čele s Betraying The Martyrs dorazí už v neděli do Prahy

  Březen ve znamení koncertů - tímto heslem se řídí francouzská metalová kapela Betraying The Martyrs, jejíž kroky povedou i do České republiky. Stane se tak v neděli 18. března a řežba to bude určitě pořádná.

 • Epica vydala poslední video z trilogie klipů k novému EP

  Ikona symfonického metalu, skupina Epica, představila poslední z trilogie animovaných klipů k písním z nového EP The Solace System. Klipem Decoded Poetry se tak uzavřel příběh, jehož hrdiny byly animované postavičky stylizované jako členové kapely.

 • Rozhovor s Jonnem Järvelou z kapely Korpiklaani: Občas musíme přiživit naši pověst alkoholiků

  Finská kapela Korpiklaani je v Česku rok od roku oblíbenější. Pravidelně hraje například na tuzemských festivalech nebo na svých samostatných koncertech. Letos skupina vyjela na turné s kapelami Heidevolk, Arkona a Trollfest. „O Korpiklaanech koluje v metalové komunitě spousta klišé. Říká se, že jsme nenapravitelní alkoholici," usmívá se frontman Jonne Järvelä. Zpěvák si před vyprodaným pražským koncertem 1. března našel chvilku a i přes zjevnou únavu z koncertování se rozpovídal o právě probíhajícím turné nebo své rodině. Prozradil i to, co společně s kapelou Korpiklaani chystá pro letošní vystoupení na festivalu Masters of Rock.

Další podobné články