Bývalý bubeník Megadeth Nick Menza zemřel během vystoupení

V sobotu 21. května zasáhla svět nečekaná zpráva o tragickém úmrtí Nicka Menzy. Bubeník, který zažil nejslavnější období Megadeth zemřel v pouhých 51 letech po náhlém kolapsu během vystoupení v klubu Baked Potato v kalifornském Studio City.

Nick Menza 23.7 1964 – 21.5. 2016 Nick Menza 23.7 1964 – 21.5. 2016 http://www.metalinjection.net/

K tragédii došlo v průběhu třetí písně v rámci vystoupení kapely Ohm, jíž byl Menza členem. Toto seskupení, hrající instrumentální rock a jazz fusion, vedené Menzovým bývalým spoluhráčem z Megadeth Chrisem Polandem, posílil Menza vloni v září, paradoxně po úmrtí předchozího bubeníka Davida Eagla. Jeden z návštěvníků vystoupení popsal údálosti takto: "Vypadalo to jako záchvat, ale Nick přestal dýchat. Dva z návštěvníků okamžitě zahájili oživovací pokusy a pokračovali v nich dokud nedorazila záchranka Záchranáři potom pokračovali minimálně dalších pětadvacet minut, použili adrenalinové injekce, elektrošoky a neustálou masáž srdce."

Nick Menza se k Megadeth připojil v roce 1989 a strávil v sestavě celkem devět let, během nichž vyšla alba Rust In Peace, Countdown To Extinction, Youthanasia a Cryptic Writings. První tři patří k vrcholům nejen diskografie této metalové legendy, ale metalu obecně.

"Nick byl původně najat jako nástrojový technik, ale rychle prokázal dostatek talentu a osobitosti, takže jsme pochopili, že patří s námi na pódium za bicí. V roce 1989 jsme ho tedy požádali, aby se k Megadeth připojil jako bubeník. Tou dobou už jsme za sebou měli první platinové album a tato skutečnost jenom rozmýchala oheň. Chtěli jsme dobýt svět - všechny sny a životní zážitky jsme měli před sebou. Společně jsme procházeli nástrahami života i hudebního byznysu, jak se to drazilo na prvním albu s Nickem Rust In Peace ale i na následnících Countdown To Extinction a Youthanasia," vzpomíná Dave Mustaine, "Po Cryptic Writings se naše cesty rozešly. Měli jsme mezi sebou občas neshody, tak jako všichni bratři, ale naše pouto zůstalo i tak silné."

Menza se do sestavy Megadeth vrátil v roce 2004, ale neohřál se v ní ani pár dnů. Mustaine později prohlásil, že Menza nebyl psychicky připraven na plnohodnotné americké turné. Když v roce 2014 Megadeth opustili bubeník Shawn Drover a kytarista Chris Broderick, fanoušci chvíli doufali v obnovení nejslavnější sestavy s Menzou za bicími, basákem Davidem Elefsonem a kytaristy Mustainem a Martym Friedmanem. Jejich představy se ale navzájem tak lišily, že k reunionu nakonec nedošlo. Všechny tyto naděje Menzova smrt definitivně pohřbila. Otisk, který v hudební historii zanechal už ale nesmaže nikdo.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.

 • Foto: Arch Enemy, Forum Karlín, 14. 1. 2018

  Do Prahy zavítala metalová kapela Arch Enemy, předskakovali Wintersun, Jinjer a Tribulation. Více se dozvíte v reportáži. Zde vám přinášíme fotoreport. 

 • Zemřela Dolores O’Riordanová z irských The Cranberries

  Ve 46 letech zemřela zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Dolores O'Riordanová z irské rockové skupiny The Cranberries. O její náhlé smrti v pondělí 15. ledna informovala irská televizní a rozhlasová stanice RTE, úmrtí potvrdila i samotná kapela na webu. O'Riordanová působila v The Cranberries od roku 1990. V posledních letech ale zpěvačka trpěla bipolární poruchou.

 • Koncert Arch Enemy v Praze: White-Gluz zazářila nejen modře

  Pražská hudební hala Forum Karlín jednou opět přivítala metalisty z celého okolí. V neděli 14. ledna tam totiž zahráli švédští death metalisté Arch Enemy. Pouhou chvíli před nimi se na pódiu předvedli Finové Wintersun a předkapely Jinjer a Tribulation. Velký nápis na pokladně hlásil: vyprodáno.

Další podobné články