Bývalý bubeník Megadeth Nick Menza zemřel během vystoupení

V sobotu 21. května zasáhla svět nečekaná zpráva o tragickém úmrtí Nicka Menzy. Bubeník, který zažil nejslavnější období Megadeth zemřel v pouhých 51 letech po náhlém kolapsu během vystoupení v klubu Baked Potato v kalifornském Studio City.

Nick Menza 23.7 1964 – 21.5. 2016 Nick Menza 23.7 1964 – 21.5. 2016 http://www.metalinjection.net/

K tragédii došlo v průběhu třetí písně v rámci vystoupení kapely Ohm, jíž byl Menza členem. Toto seskupení, hrající instrumentální rock a jazz fusion, vedené Menzovým bývalým spoluhráčem z Megadeth Chrisem Polandem, posílil Menza vloni v září, paradoxně po úmrtí předchozího bubeníka Davida Eagla. Jeden z návštěvníků vystoupení popsal údálosti takto: "Vypadalo to jako záchvat, ale Nick přestal dýchat. Dva z návštěvníků okamžitě zahájili oživovací pokusy a pokračovali v nich dokud nedorazila záchranka Záchranáři potom pokračovali minimálně dalších pětadvacet minut, použili adrenalinové injekce, elektrošoky a neustálou masáž srdce."

Nick Menza se k Megadeth připojil v roce 1989 a strávil v sestavě celkem devět let, během nichž vyšla alba Rust In Peace, Countdown To Extinction, Youthanasia a Cryptic Writings. První tři patří k vrcholům nejen diskografie této metalové legendy, ale metalu obecně.

"Nick byl původně najat jako nástrojový technik, ale rychle prokázal dostatek talentu a osobitosti, takže jsme pochopili, že patří s námi na pódium za bicí. V roce 1989 jsme ho tedy požádali, aby se k Megadeth připojil jako bubeník. Tou dobou už jsme za sebou měli první platinové album a tato skutečnost jenom rozmýchala oheň. Chtěli jsme dobýt svět - všechny sny a životní zážitky jsme měli před sebou. Společně jsme procházeli nástrahami života i hudebního byznysu, jak se to drazilo na prvním albu s Nickem Rust In Peace ale i na následnících Countdown To Extinction a Youthanasia," vzpomíná Dave Mustaine, "Po Cryptic Writings se naše cesty rozešly. Měli jsme mezi sebou občas neshody, tak jako všichni bratři, ale naše pouto zůstalo i tak silné."

Menza se do sestavy Megadeth vrátil v roce 2004, ale neohřál se v ní ani pár dnů. Mustaine později prohlásil, že Menza nebyl psychicky připraven na plnohodnotné americké turné. Když v roce 2014 Megadeth opustili bubeník Shawn Drover a kytarista Chris Broderick, fanoušci chvíli doufali v obnovení nejslavnější sestavy s Menzou za bicími, basákem Davidem Elefsonem a kytaristy Mustainem a Martym Friedmanem. Jejich představy se ale navzájem tak lišily, že k reunionu nakonec nedošlo. Všechny tyto naděje Menzova smrt definitivně pohřbila. Otisk, který v hudební historii zanechal už ale nesmaže nikdo.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Ve věku 64 let zemřel Malcolm Young, zakladatel a kytarista AC/DC

  "S nejhlubším zármutkem v srdci jsou AC/DC dnes nuceni oznámit úmrtí Malcolma Younga". Touto krátkou zprávou dnes australští velikáni potvrdili odchod jejich zakládajícího člena a jednoho z hlavních architektů jejich úspěchu.

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

Další podobné články