Bývalý bubeník Megadeth Nick Menza zemřel během vystoupení

V sobotu 21. května zasáhla svět nečekaná zpráva o tragickém úmrtí Nicka Menzy. Bubeník, který zažil nejslavnější období Megadeth zemřel v pouhých 51 letech po náhlém kolapsu během vystoupení v klubu Baked Potato v kalifornském Studio City.

Nick Menza 23.7 1964 – 21.5. 2016 Nick Menza 23.7 1964 – 21.5. 2016 http://www.metalinjection.net/

K tragédii došlo v průběhu třetí písně v rámci vystoupení kapely Ohm, jíž byl Menza členem. Toto seskupení, hrající instrumentální rock a jazz fusion, vedené Menzovým bývalým spoluhráčem z Megadeth Chrisem Polandem, posílil Menza vloni v září, paradoxně po úmrtí předchozího bubeníka Davida Eagla. Jeden z návštěvníků vystoupení popsal údálosti takto: "Vypadalo to jako záchvat, ale Nick přestal dýchat. Dva z návštěvníků okamžitě zahájili oživovací pokusy a pokračovali v nich dokud nedorazila záchranka Záchranáři potom pokračovali minimálně dalších pětadvacet minut, použili adrenalinové injekce, elektrošoky a neustálou masáž srdce."

Nick Menza se k Megadeth připojil v roce 1989 a strávil v sestavě celkem devět let, během nichž vyšla alba Rust In Peace, Countdown To Extinction, Youthanasia a Cryptic Writings. První tři patří k vrcholům nejen diskografie této metalové legendy, ale metalu obecně.

"Nick byl původně najat jako nástrojový technik, ale rychle prokázal dostatek talentu a osobitosti, takže jsme pochopili, že patří s námi na pódium za bicí. V roce 1989 jsme ho tedy požádali, aby se k Megadeth připojil jako bubeník. Tou dobou už jsme za sebou měli první platinové album a tato skutečnost jenom rozmýchala oheň. Chtěli jsme dobýt svět - všechny sny a životní zážitky jsme měli před sebou. Společně jsme procházeli nástrahami života i hudebního byznysu, jak se to drazilo na prvním albu s Nickem Rust In Peace ale i na následnících Countdown To Extinction a Youthanasia," vzpomíná Dave Mustaine, "Po Cryptic Writings se naše cesty rozešly. Měli jsme mezi sebou občas neshody, tak jako všichni bratři, ale naše pouto zůstalo i tak silné."

Menza se do sestavy Megadeth vrátil v roce 2004, ale neohřál se v ní ani pár dnů. Mustaine později prohlásil, že Menza nebyl psychicky připraven na plnohodnotné americké turné. Když v roce 2014 Megadeth opustili bubeník Shawn Drover a kytarista Chris Broderick, fanoušci chvíli doufali v obnovení nejslavnější sestavy s Menzou za bicími, basákem Davidem Elefsonem a kytaristy Mustainem a Martym Friedmanem. Jejich představy se ale navzájem tak lišily, že k reunionu nakonec nedošlo. Všechny tyto naděje Menzova smrt definitivně pohřbila. Otisk, který v hudební historii zanechal už ale nesmaže nikdo.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.

 • Hogjaw přivezou do Prahy jižanský rock světových parametrů

  Po dlouhých pěti letech se již potřetí objeví v České republice americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou neopakovatelnou show plnou poctivého muzikantství a chytlavých rockových melodií. Tvrdé kytarové riffy a silné melodie jsou totiž, spolu s naléhavě znějícím zpěvem, hlavními devízami těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.

 • Marco Mendoza se letos vrátí již potřetí do ČR

  Fenomenální baskytarista Marco Mendoza, člen superskupiny The Dead Daisies, se zjevně nemůže naší krásné země nabažit. Zážitky z červnového vystoupení The Dead Daisies jsou stále ještě čerstvé a Medoza už se vrací k další sérii koncertů se svým sólovým projektem, stejně jako na začátku tohoto roku.

 • The Rasmus posílají další ochutnávku z nové desky

  Po jarní novince Paradise přicházejí rockeři z kapely The Rasmus s další novinkou. Skladba Silver Night je opět laděna do popového stylu, je nasnadě otázka, jak asi dopadne zbytek desky? To se dozvíme 6. října, kdy novinka dorazí na pulty. A co víc, na podzim kapela vyjíždí na turné, a pozor, pražská zastávka je už vyprodaná!

Další podobné články