Cage The Elephant bojují o Grammy

Americká skupina Cage The Elephant bojuje o Grammy! Již v neděli 12. února se kapela pokusí získat cenu za nejlepší rockové album. Toto album společně s dalšími kousky pak představí posluchačům na festivale Rock for People, který se uskuteční od 4. do 6.7. 2017 v Hradci Králové.

Skupina Cage The Elephant bojuje o Grammy a v létě se chystá na Rock for People Skupina Cage The Elephant bojuje o Grammy a v létě se chystá na Rock for People Zdroj: Archiv skupiny Cage The Elephant

Kapela Cage The Elephant vznikla v roce 2006 a americkém státě Kentucky ve městě velkém zhruba jako Kladno. Byla to parta kamarádů, která měla ráda rock. Píše se rok 2017 a stejná parta má za sebou vystoupení na festivalu South by Southwest, turné s Queens of the Stone Age (kteří mimochodem v Hradci zahráli v roce 2013, fotografie z tehdejšího koncertu najdete zde), čtyři alba a dvě nominace na Grammy. To je slušný na mladý kluky z Ameriky, ne?

Právě poslední album s názvem Tell Me I’m Pretty z roku 2015 vystřelilo chlapce do nových pater hudebního průmyslu a mimo jiné vyneslo (další) nominaci na cenu Grammy v kategorii nejlepší rockové album. Můžete se vsadit, že ať už kapela cenu získá nebo ne, hity z téhle placky na Rock for People určitě zahraje.

Dalším, kdo se v hraní hitovek připojí, pak budou kromě již ohlášených Evanescence nebo The Bloody Beetroots LIVE i Marmozets a Slaves. Organizátoři jejich účast ohlásili před několika dny. Vstupenky na celý festival jsou pak k dispozici v klasických předprodejích za cenu 1800 Kč. Tak neváhejte, cena půjde brzy nahoru... 

:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Rock for People, Hradec Králové, 5. 7. 2017

  Druhý den festivalu Rock for People, který začal včera v Hradci Králové, přinesl dlouho očekávané vystoupení skupiny Paramore. Mimo jednoho z hlavních headlinerů vystoupili také Northlane, Mastodon nebo pardubická Vypsaná Fixa. 

 • Foto: Rock for People, Hradec Králové, 4. 7. 2017

  První den festivalu Rock for People je za námi. Kromě českých kapel jako Cocotte Minute či Sto Zvířat vystoupily především očekávané zahraniční hvězdy jako Cage the Elephant či You Me At Sick. 

 • Paramore se vrací s novým albem

  Pár let čekali fanoušci americké rockové kapely Paramore, v jejímž čele stojí éterická Hayley Williams, na novou muziku. Ta chvíle právě nastala. Trojka mladých (leč vskutku zkušených) muzikantů všechny postavila před hotovou věc – bude nové album. Z dvanácti kouskové desky kapela vydává přes videoklip první singl a dobré zprávy umocnila oznámením nadcházejícího turné, v rámci kterého opět zavítají do naší republiky a znovu zahrají na festivalu Rock for People

 • Paramore míří do Hradce Králové. Na Rock for People vystoupí s novým albem

  Skupinu Paramore už jsme na Rock for People viděli. A hádejte co? Ta příležitost tu bude znova. I v roce 2017 totiž kapela zavítá do královéhradeckého Festivalparku.