Dan Bárta a Lanugo se objeví na jednom pódiu. V rámci Roxy projektu Departure

Roxy rozjíždí 18. ledna nový projekt Departure. Jeho první noc bude věnována hudbě prodchnuté jazzem. Představí se Dan Bárta a Lanugo. VJingu bude kralovat Roman Týc.

Lanugo Lanugo archiv kapely

Roxy odstartuje hudební sezónu roku 2012 projektem Deprature. Jedná se o multižánrové koncerty, jejichž doménou bude seznámit návštěvníky klubu s mladými talentovanými umělci. Každý večer bude pod taktovkou jednoho známého interpreta, který si sám vybere svého koncertního partnera.

Departure bude zahájen již v lednu. Jako matador vystoupí Dan Bárta & Illustratosphere, mladé talenty bude zastupovat pop-jazzová kapela Lanugo. Lanugo brázdí hudební vody od roku 2006 a doposud vydali dvě alba. Jejich hudba je chytrá a zábavná. Společný koncert s Danem Bártou slibuje zážitky naplněné kvalitní a emotivní hudbou.


Projekt Deprature je pro Lanugo odrazovým můstkem pro zimní šňůru. Kromě Prahy se tak kapela objeví také v Plzni, Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Zlíně, Brně či Poličce.

Pražský klub Roxy vstupuje do dvacátého roku svého fungování. Není tedy lepší způsob, jak výročí oslavit, než uspořádat další zajímavý projekt. Departure startuje 18. ledna ve 20 hodin. Pódium bude patřit Danu Bártovi &Illustratosphere a Lanugu. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 270 korun, nebo na místě za 350 korun.  

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Ethan Iverson, Joe Sanders, Jorge Rossy, Jazz Dock, Praha, 18. 9. 2019

  V klubu Jazz Dock se ve středu sešlo trio špičkových hudebníků - vše o koncertě si přečtěte v REPORTU Martina Faixe, zde pro vás máme fotografie, doplňující atmosféru koncertu.

 • Jazz Dock přivítal nový projekt klavíristy Ethana Iversona

  Jméno klavíristy Ethana Iversona je spojeno bezesporu se skupinou The Bad Plus, kterou v roce 2000 zakládal se svými přáteli. Po létech jejího působení v roce 2017 ovšem oznámil, že kapelu opouští. Ethan Iverson navštívil tak klub Jazz Dock ve středu 18. září 2019 poprvé se svým novým projektem.

 • V říjnu se v Praze uskuteční hudebně výtvarný festival pro děti Struny Teens

  Hudebně výtvarný festival Struny TEENS je tu v říjnu opět pro všechny, kteří chtějí proniknout do světa profesionálních mladých hudebníků i výtvarníků. 19. října na ně v Fa Fabrice čekají workshopy, debaty a unikátní koncert. Na workshopu s Jarem Cossigou se dozvědí mnoho užitečných rad a tipů, jak správně nahrávat, stříhat a mixovat muziku. Výrazná ilustrátorka a umělkyně Eliška Podzimková, kterou si ke spolupráci vybral Jamie Oliver nebo Tomáš Klus, zas předá své bohaté zkušenosti na výtvarném workshopu.

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.