Novinka od Def Leppard vyjde v polovině příštího roku

Sheffieldská skupina Def Leppard vydá v polovině roku 2015 novou desku. Ta bude obsahovat i tvrdší kousky, než na které jsme zvyklí, jak prozradil kytarista Phil Collen.
Skupina Def Leppard vydá v polovině příštího roku nové album Skupina Def Leppard vydá v polovině příštího roku nové album Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Def Leppard
 
Hard rockoví Def Leppard dokončují práce na novém albu, které právě v tomto období vzniká v dublinském studiu zpěváka Joeho Elliota. Ten k natáčení v nedávném rozhovoru pro internetový deník BelfastTelegraph.co.uk poznamenal: "Doufám, že vše dokončíme během jara příštího roku. Byl jsem ve studiu minulou noc a dnes tam zamířím taky a budu tam chodit tak dlouho, dokud můj hlas skutečně nebude hotový." Celkového materiálu je nyní prý zhruba na patnáct skladeb, tak uvidíme, kolik se jich skutečně objeví na nové desce. 
 
Natáčení následujícího díla v současnosti komplikuje pouze vážné onemocnění (tzv. Hodgkinův lymfom) kytaristy Viviana Campbella, který se v nedávné době vrátil domů poté, co absolvoval léčbu kmenových buněk. "Právě se vrátil z nemocnice, kde byl operován. Je doma jen necelé dva dny. Chápu to tak, že všechno šlo dobře. Má se prý držet dál v podstatě od všeho, a to především od lidí, protože jeho imunitní systém je momentálně na nule. Teď si s nahráváním stejně dáme chvíli pauzu a znovu začneme nejspíš až v dubnu, takže bude mít hodně času na zotavení. Navíc své části nahrával už dřív,"  komentoval situaci Elliot. 
 
 
.
 
 
Def Leppard se dostali do většího podvědomí nejrpve s deskou s názvem Pyromania (1983), která obsahuje hity jako Photograph, Rock of Ages a Fooli, nejvíc jim ovšem nakoplo kariéru album Hysteria (1987), kde se změnil jejich klasický rockový sound na více popový. Největší zásluhu na tomto žánrovém posunu má bohužel bubeníkova autohavárie, při níž přišel o svoji levou paži. 
 
To ho ale nezastavilo před hraním a spoluhráči ho nenechali ve štychu. Jeho bicí souprava se stala kompletně elektronickou a od toho se odvíjel už zmíněný popový zvuk. Alba Hysteria se prodalo neuvěřitelných sedmnáct milionů nosičů. Kapela pocházející ze severu Anglie se nejen na tomto slavném albu může pochlubit chytlavými riffy a vynikajícími vokálovými aranžmá zpěváka Elliotta i zbytku kapely.
 
Na závěr máme pro fandy skvělou zprávu - kapela v následujícím roce dorazí i do Čech. Na seznamu míst, které má v rámci naší země v plánu navštívit, je Praha a Ostrava: 
 
22.5.2015 – ČEZ Aréna (Ostrava‎)
23.5.2015 – O2 Aréna (Praha)
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Robert Křesťan Druhá tráva, Bratři Ebenové, Měšťanská beseda, Plzeň, 7. 1. 2019

  V Měšťanské besedě v Plzni se sešlo v pondělí 7. ledna hned několik osobností české hudby - Robert Křesťan se skupinou Druhá trává a Bratři Ebenové. Z toho koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Musicweb: Ohlédnutí za hudebním rokem 2018

  Je to tak. Jsme na samotném konci roku 2018 a poslední den nás vybízí kromě radovánek i k zamyšlení, jaký byl uplynulý rok, případně jaký bude ten následující. Pojďme se podívat na zajímavé hudební události roku 2018.

 • RockOpera zve na Silvestra

  Sivestrovská noc je za dveřmi a pokud ještě hledáte tip na to , kde ji strávit, zajděte do holešovické RockOpery na ochutnávku z chystané opery Frankenstein.

 • Na jaře se k nám vrátí Bobby McFerrin

  Po necelém roce se do naší republiky vrátí Bobby McFerrin, tentokrát se svým novým hudebním projektem GIMME5. Letos jsme měli možnost jej slyšet v květnu při pražském koncertě ve Foru Karlín, kam zavítá i v dubnu příštího roku.

Další podobné články