Novinka od Def Leppard vyjde v polovině příštího roku

Sheffieldská skupina Def Leppard vydá v polovině roku 2015 novou desku. Ta bude obsahovat i tvrdší kousky, než na které jsme zvyklí, jak prozradil kytarista Phil Collen.
Skupina Def Leppard vydá v polovině příštího roku nové album Skupina Def Leppard vydá v polovině příštího roku nové album Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Def Leppard
 
Hard rockoví Def Leppard dokončují práce na novém albu, které právě v tomto období vzniká v dublinském studiu zpěváka Joeho Elliota. Ten k natáčení v nedávném rozhovoru pro internetový deník BelfastTelegraph.co.uk poznamenal: "Doufám, že vše dokončíme během jara příštího roku. Byl jsem ve studiu minulou noc a dnes tam zamířím taky a budu tam chodit tak dlouho, dokud můj hlas skutečně nebude hotový." Celkového materiálu je nyní prý zhruba na patnáct skladeb, tak uvidíme, kolik se jich skutečně objeví na nové desce. 
 
Natáčení následujícího díla v současnosti komplikuje pouze vážné onemocnění (tzv. Hodgkinův lymfom) kytaristy Viviana Campbella, který se v nedávné době vrátil domů poté, co absolvoval léčbu kmenových buněk. "Právě se vrátil z nemocnice, kde byl operován. Je doma jen necelé dva dny. Chápu to tak, že všechno šlo dobře. Má se prý držet dál v podstatě od všeho, a to především od lidí, protože jeho imunitní systém je momentálně na nule. Teď si s nahráváním stejně dáme chvíli pauzu a znovu začneme nejspíš až v dubnu, takže bude mít hodně času na zotavení. Navíc své části nahrával už dřív,"  komentoval situaci Elliot. 
 
 
.
 
 
Def Leppard se dostali do většího podvědomí nejrpve s deskou s názvem Pyromania (1983), která obsahuje hity jako Photograph, Rock of Ages a Fooli, nejvíc jim ovšem nakoplo kariéru album Hysteria (1987), kde se změnil jejich klasický rockový sound na více popový. Největší zásluhu na tomto žánrovém posunu má bohužel bubeníkova autohavárie, při níž přišel o svoji levou paži. 
 
To ho ale nezastavilo před hraním a spoluhráči ho nenechali ve štychu. Jeho bicí souprava se stala kompletně elektronickou a od toho se odvíjel už zmíněný popový zvuk. Alba Hysteria se prodalo neuvěřitelných sedmnáct milionů nosičů. Kapela pocházející ze severu Anglie se nejen na tomto slavném albu může pochlubit chytlavými riffy a vynikajícími vokálovými aranžmá zpěváka Elliotta i zbytku kapely.
 
Na závěr máme pro fandy skvělou zprávu - kapela v následujícím roce dorazí i do Čech. Na seznamu míst, které má v rámci naší země v plánu navštívit, je Praha a Ostrava: 
 
22.5.2015 – ČEZ Aréna (Ostrava‎)
23.5.2015 – O2 Aréna (Praha)
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019

  Ve středu večer pokřtil Michal Pavlíček společně se svými hosty svoji novou sólovou desku Pošli to tam. Křest se konal v rámci koncertu, který Michal Pavlíček odehrál v zaplněném Lucerna Music Baru. Na basu zahrál jako tradičně Martin Maťo Ivan, za klávesy se posadil Michal Nejtek a na bicí se představil mladý bubeník Michal Kolouch Daněk. Stejně jako na ostatních koncertech, které již byly v rámci aktuálního turné k propagaci této desky odehrány, se v roli zpívajícího hosta představila zpěvačka Milly Honsová. Tu také můžeme slyšet v některých písních desky Pošli to tam. Za kmotry nové desky si Michal Pavlíček vybral například Moniku Načevu, Jana Saharu Hedla či svého spoluhráče z Pražského výběru Jiřího Hrubeše. Na koncertě zazněly jak nové písně z aktuálního alba, jako například Anděl, Zhurta, Pošli to tam, Modrý pták a další, tak také starší kusy jako Honička, Jeden den v parku u Zlaté brány či Veliké lalula.

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu a křtu nové desky. 

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Mig 21 do Trutnova - Ukončeno

  Mig 21 zakončují jarní část Huráá tour a zvou na poslední koncert, na který jsou už pouze soutěžní vstupenky. Jestli chceš vyrazit 20. dubna do Společenského centra UFFO v Trutnově, pojď s redakcí musicweb.cz soutěžit!

 • Foto: Hans Zimmer, O2 arena, Praha, 14. 4. 2019

  Hans Zimmer poskládal ze svého bohatého portfolia filmové hudby koncertní set, který přepracoval do verze pro symfonický orchestr a poslal ho do světa. Bez své osobní účasti. Bylo to na závadu?

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

Další podobné články