Novinka od Def Leppard vyjde v polovině příštího roku

Sheffieldská skupina Def Leppard vydá v polovině roku 2015 novou desku. Ta bude obsahovat i tvrdší kousky, než na které jsme zvyklí, jak prozradil kytarista Phil Collen.
Skupina Def Leppard vydá v polovině příštího roku nové album Skupina Def Leppard vydá v polovině příštího roku nové album Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Def Leppard
 
Hard rockoví Def Leppard dokončují práce na novém albu, které právě v tomto období vzniká v dublinském studiu zpěváka Joeho Elliota. Ten k natáčení v nedávném rozhovoru pro internetový deník BelfastTelegraph.co.uk poznamenal: "Doufám, že vše dokončíme během jara příštího roku. Byl jsem ve studiu minulou noc a dnes tam zamířím taky a budu tam chodit tak dlouho, dokud můj hlas skutečně nebude hotový." Celkového materiálu je nyní prý zhruba na patnáct skladeb, tak uvidíme, kolik se jich skutečně objeví na nové desce. 
 
Natáčení následujícího díla v současnosti komplikuje pouze vážné onemocnění (tzv. Hodgkinův lymfom) kytaristy Viviana Campbella, který se v nedávné době vrátil domů poté, co absolvoval léčbu kmenových buněk. "Právě se vrátil z nemocnice, kde byl operován. Je doma jen necelé dva dny. Chápu to tak, že všechno šlo dobře. Má se prý držet dál v podstatě od všeho, a to především od lidí, protože jeho imunitní systém je momentálně na nule. Teď si s nahráváním stejně dáme chvíli pauzu a znovu začneme nejspíš až v dubnu, takže bude mít hodně času na zotavení. Navíc své části nahrával už dřív,"  komentoval situaci Elliot. 
 
 
.
 
 
Def Leppard se dostali do většího podvědomí nejrpve s deskou s názvem Pyromania (1983), která obsahuje hity jako Photograph, Rock of Ages a Fooli, nejvíc jim ovšem nakoplo kariéru album Hysteria (1987), kde se změnil jejich klasický rockový sound na více popový. Největší zásluhu na tomto žánrovém posunu má bohužel bubeníkova autohavárie, při níž přišel o svoji levou paži. 
 
To ho ale nezastavilo před hraním a spoluhráči ho nenechali ve štychu. Jeho bicí souprava se stala kompletně elektronickou a od toho se odvíjel už zmíněný popový zvuk. Alba Hysteria se prodalo neuvěřitelných sedmnáct milionů nosičů. Kapela pocházející ze severu Anglie se nejen na tomto slavném albu může pochlubit chytlavými riffy a vynikajícími vokálovými aranžmá zpěváka Elliotta i zbytku kapely.
 
Na závěr máme pro fandy skvělou zprávu - kapela v následujícím roce dorazí i do Čech. Na seznamu míst, které má v rámci naší země v plánu navštívit, je Praha a Ostrava: 
 
22.5.2015 – ČEZ Aréna (Ostrava‎)
23.5.2015 – O2 Aréna (Praha)
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Jethro Tull oznámili nový přírůstek - první oficiální knihu

  Padesát let se na rockové scéně objevuje britská kapela Jethro Tull. Kulaté výročí si žádá nějakou specialitu – a v případě Jethro Tull se bude jednat o knihu. Oznámení vydal frontman Ian Anderson.

 • Foto: Axel Rudi Pell, Palác Akropolis, Praha, 19. 10. 2018

  Přinášíme Vám fotoreportáž z pátečního koncertu fenomenálního německého kytaristy Axela Rudi Pella, který se odehrál v zaplněném Paláci Akropolis v Praze. Před samotným koncertem tohoto virtuosa zahrál publiku německý heavymetalový zpěvák a kytarista Chris Bay. Ten si připravil akustický set svých písní. Po tomto vystoupení se představili další němečtí hudebníci - hardrockový The Unity. Ti předvedli energickou show a publikum řádně nažhavili. Poté se na pódiu objevil již samotný Axel Rudi Pell se svou kapelou. Ve dvouhodinovém setu přehrál Axel celou řadu písní a svojí brilantní hrou publikum doslova očaroval. Prohlédněte si pár fotografií z tohoto úžasného koncertu.

 • Foto: Slet bubeníků, Kino Koruna, Břeclav, 18. 10. 2018

  Unikátní bubenický projekt STO LET SLET 2018! Chcete slyšet hymny nově vzniklých států po rozpadu Rakouska-Uherska? Mikoláš Chadima je odzpívá a capella a pak se tohoto tématu chopí všichni bubeníci. Tak to je opravdu zážitek, který si nenechte ujít! Fotoreport vám přinášíme z břeclavského vystoupení.

  Obsazení:

  Pavel Fajt …bubny, octobany, elektronika wavedrum, zpěv

  Pavel Koudelka …bubny souprava, zpěv

  Miloš Vacík… surda, rototomy, octobany, percussion, berimbau

  Tomáš Reindl...bubny, percussion, tabla, klávesy, zpěv

  Petr Gablas…cimbál, zpěv

  Mikoláš Chadima … zpěv, saxofony

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert The Young Gods

  Už přes třicet let posouvají The Young Gods limity zvukových možností. Začali jako průkopníci industriálního punku flirtující se surrealistickým kabaretem. Jako zvukoví čarodějové aplikovali šamanské způsoby na techno a přitom průběžně vybrušovali svůj unikátní zvuk. Souběžně se stali legendou evropské scény. Na rozdíl od mnoha svých vrstevníků se stále řítí dopředu a odmítají se opakovat. Pojďte na koncert 29. března 2019, díky musicweb.cz můžete vyhrát lístky!

Další podobné články