Delain vydají v únoru nové EP

Dánští symfoničtí metalisté Delain vydají 19.února 2016 nové EP Lunar Prelude. EP vyjde prostřednictvím Napalm Records a už jen to, že na desce kapela spolupracovala s uznávaným držitelem Ceny Grammy Tedem Jensenem, bychom mohli brát jako záruku kvality.

Delain - Lunar Prelude Delain - Lunar Prelude delain.nl

Lunar Prelude nám nabídne dvě zbrusu nové písně, melancholickou Turn The Light Out a chytlavou Suckerpunch. Ta se na desce objevuje i v orchestrální verzi. Dále se můžeme těšit na Don't Let Go z alba The Human Contradiction, která dostala nový kabát. Celou osmičku písní kompletují čtyři živáky, mezi nimi například Lullaby nebo Army Of Dolls. Celá tato sestava jen prokazuje, že Delain jsou známí pro své okouzlující melodie, chytlavé rify a solidní dávku metalu.

 


Delain k novému EP uvedli: ,,Naše poslední album The Human Contradiction nás vzalo na úžasnou cestu, dovolilo nám hrát na stovkách pódií po celém světě pro každého z vás. Sotva jsme popadli dech z našeho posledního turné a už máme nějakou novou hudbu, kterou se nemůžeme dočkat s vámi sdílet. Při přípravách našeho dalšího nového studiového alba, bychom vám rádi představili Lunar Prelude, kolekci několika zbrusu nových skladeb, nové verze známých skladeb a živé verze našich oblíbených písní z The Human Contradiction."


Zároveň kapela představila novou posilu, kytaristku Merel Bechtold: ,,Jsem nadšená, že jsem se stala stálým členem Delain a těším se na nadcházející turné a alba. Uvidíme se na turné". V rámci turné, o němž nová kytaristka mluví, se skupina ukáže také v České republice. Prozatím ale neznáme přesný den jejího účinkování, neboť navštíví po boku Nightwish, Zakka Wyldea či nizozemské skupiny Epica plzeňský Metalfest. Jisté ale je, že to bude mezi 3. a 5. červnem příštího roku. Vstupenky můžete zakoupit zde

Seznam písní na EP Lunar Prelude
01. Suckerpunch
02. Turn The Lights Out
03. Don't Let Go
04. Lullaby (Live 2015)
05. Stardust (Live 2015)
06. Here Come The Vultures (Live 2015)
07. Army Of Dolls (Live 2015)
08. Suckerpunch Orchestra

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Def Leppard a Whitesnake, O2 arena, Praha, 17. 6. 2019

  Def Leppard a Whitenake na jednom pódiu v jeden večer! Podívejte se na fotogalerii z koncertu těchto dvou legend! 

 • Hlas Andrého Matose navždy utichl

  Další smutná zpráva zasáhla metalový svět osmého června, kdy kvůli infarktu dotlouklo srdce brazilského zpěváka, skladatele a multiinstrumentalisty Andrého Matose. Zpráva je o to smutnější, že zpěvákovi bylo pouhých 47 let.

 • Foto: Godsmack, Lucerna, 11. 6. 2019

  Není mnoho významných kapel, které by do České republiky ještě nikdy nezavítaly. Jednou z mála je jeden z nejdůležitějších amerických bandů žánru hard & heavy - bostonští Godsmack. Podívejte se na fotogalerii z koncertu!

 • Foto: Metalfest, Amfiteatr Lochotín, Plzeň, 1. 6. 2019

  První červnový den pódium v amfiteátru Metalfestu ovládli vikingové Amon Amarth, vystoupila i britská gothic-metalová legenda Cradle of Filth a kytarista Gus G se svojí kapelou. Z druhého dne festivalu Metalfest vám přinášíme fotoreportáž.