Delain vydají v únoru nové EP

Dánští symfoničtí metalisté Delain vydají 19.února 2016 nové EP Lunar Prelude. EP vyjde prostřednictvím Napalm Records a už jen to, že na desce kapela spolupracovala s uznávaným držitelem Ceny Grammy Tedem Jensenem, bychom mohli brát jako záruku kvality.

Delain - Lunar Prelude Delain - Lunar Prelude delain.nl

Lunar Prelude nám nabídne dvě zbrusu nové písně, melancholickou Turn The Light Out a chytlavou Suckerpunch. Ta se na desce objevuje i v orchestrální verzi. Dále se můžeme těšit na Don't Let Go z alba The Human Contradiction, která dostala nový kabát. Celou osmičku písní kompletují čtyři živáky, mezi nimi například Lullaby nebo Army Of Dolls. Celá tato sestava jen prokazuje, že Delain jsou známí pro své okouzlující melodie, chytlavé rify a solidní dávku metalu.

 


Delain k novému EP uvedli: ,,Naše poslední album The Human Contradiction nás vzalo na úžasnou cestu, dovolilo nám hrát na stovkách pódií po celém světě pro každého z vás. Sotva jsme popadli dech z našeho posledního turné a už máme nějakou novou hudbu, kterou se nemůžeme dočkat s vámi sdílet. Při přípravách našeho dalšího nového studiového alba, bychom vám rádi představili Lunar Prelude, kolekci několika zbrusu nových skladeb, nové verze známých skladeb a živé verze našich oblíbených písní z The Human Contradiction."


Zároveň kapela představila novou posilu, kytaristku Merel Bechtold: ,,Jsem nadšená, že jsem se stala stálým členem Delain a těším se na nadcházející turné a alba. Uvidíme se na turné". V rámci turné, o němž nová kytaristka mluví, se skupina ukáže také v České republice. Prozatím ale neznáme přesný den jejího účinkování, neboť navštíví po boku Nightwish, Zakka Wyldea či nizozemské skupiny Epica plzeňský Metalfest. Jisté ale je, že to bude mezi 3. a 5. červnem příštího roku. Vstupenky můžete zakoupit zde

Seznam písní na EP Lunar Prelude
01. Suckerpunch
02. Turn The Lights Out
03. Don't Let Go
04. Lullaby (Live 2015)
05. Stardust (Live 2015)
06. Here Come The Vultures (Live 2015)
07. Army Of Dolls (Live 2015)
08. Suckerpunch Orchestra

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Marilyn Manson vydá v letošním roce nové album

  Po úspěšném albu Heaven Upside Down se Marilyn Manson vrátí s novou deskou

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

 • Foto: Avantasia, Praha, Fórum Karlín, 2. 4. 2019

  Avantasia live už ztratila punc výjimečnosti a objevuje se u nás obdobně často, jako řada jiných významných metalových kapel. Což je pro fanoušky dobrá zpráva.

 • Harlej se vrátí do Kolína a plánují velkolepou vzpomínku na Vláďu Šafránka

  Stálice české rockové scény, skupina Harlej, vyrazila na jarní turné s prostým názvem Tour Jaro 2019. Ani tentokrát v jeho plánech nechybí zastávka v Městském společenském domě v Kolíně. Kromě toho ale na červen naplánovala vzpomínkový koncert pro svého prvního zpěváka Vláďu Šafránka, na který pozvala kupu významných hostů.

Další podobné články