Dočkáme se nového alba System of a Down?

Baskytarista americké metalové skupiny System of a Down Shavo Odadjian naznačil v rozhovoru pro Backstage Axxes, že bychom se v blízké době mohli dočkat nové hudby této alternativní metalové kapely. Nové album by tak bylo prvním po deseti letech. Ostatní členové tyto naděje na nové album potvrzují.

System of a Down se chystají na turné "Wake Up The Souls" a snad i na nové album System of a Down se chystají na turné "Wake Up The Souls" a snad i na nové album Zdroj: Oficiální facebookové stránky skupiny System of a Down

Jak se vlastně přihodilo, že se u SOAD po deset let nic nového neurodilo? Čtveřice arménského původu sklízela značný úspěch, který zasela již prvním albem System of a Down, ale zvlášť dvěma posledními alby z roku 2005. Desky Mezmerize a Hypnotize je zařadily mezi jména jako The Beatles a Guns n’ Roses, kterým dvě alba vydaná v jednom roce taktéž pomohla dosáhnout na první místo amerického žebříčku. Nedlouho poté jsme se dozvěděli o chystané pauze na neurčitou dobu.

Přestávka, kterou členové vždy popírali jako rozpad kapely, trvala čtyři roky. Během ní si však nenechávali zlenivět sluch, protože se každý pustili do svého projektu – nedá se tedy stoprocentně říct, že jsme od SOAD deset let nic neslyšeli. Shavo Odadjian ve zmíněném rozhovoru vysvětlil důvod přestávky: „Jsme tu už dvacet let, občas člověk musí odejít a vrátit se s novou energií, inspirací a novými vlivy. Všichni mysleli, že jsme se rozpadli, ale to není pravda. Jenom jsme zpomalili, nabrali zkušenosti a díky tomu si teď sebe vzájemně víc vážíme. Jsme bráchové, pro každýho z nich bych se nechal střelit.“

Čtěte také: System of a Down svým turné upozorňují na hrůznou historii

Na téma nového alba padlo v poslední době také mnoho slov. Skupina chystá jarní evropské a podzimní jihoamerické turné a poté (nebo mezitím?) lze očekávat práci na novém materiálu. Zda bude album dokončené v tomto, příštím roce nebo až za pět let říct nelze, Odadjian však na návrh, že by nový počin mohl vyjít někdy mezi léty 2015–2016, souhlasně přikyvoval.

Sledujte metal na Facebooku:
 
Frontman SOAD Serj Tankian říká, že se vrátí do studia, pokud on nebo kytarista Daron Malakian přijdou s něčím, co by se dalo použít, a zároveň slibuje, že on už nějaký polotovar má. A bubeník John Dolmayan již před několika měsíci vyjádřil jisté znechucení nad nečinností skupiny, když ji přirovnal k The Eagles (kteří na své poslední album čekali 28 let). Nezbývá než věřit, že budou SOAD v další tvorbě úspěšnější.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Traktor přijede do Kolína představit nové DVD

  Po vydání alba Artefuckt před dvěma lety stoupá hvězda kapely Traktor strmě vzhůru. Následující turné se těšilo skvělé návštěvnosti, a tak Traktor neponechává nic náhodě a kuje železo, dokud je žhavé.

 • Metalová smršť v čele s Betraying The Martyrs dorazí už v neděli do Prahy

  Březen ve znamení koncertů - tímto heslem se řídí francouzská metalová kapela Betraying The Martyrs, jejíž kroky povedou i do České republiky. Stane se tak v neděli 18. března a řežba to bude určitě pořádná.

 • Epica vydala poslední video z trilogie klipů k novému EP

  Ikona symfonického metalu, skupina Epica, představila poslední z trilogie animovaných klipů k písním z nového EP The Solace System. Klipem Decoded Poetry se tak uzavřel příběh, jehož hrdiny byly animované postavičky stylizované jako členové kapely.

 • Rozhovor s Jonnem Järvelou z kapely Korpiklaani: Občas musíme přiživit naši pověst alkoholiků

  Finská kapela Korpiklaani je v Česku rok od roku oblíbenější. Pravidelně hraje například na tuzemských festivalech nebo na svých samostatných koncertech. Letos skupina vyjela na turné s kapelami Heidevolk, Arkona a Trollfest. „O Korpiklaanech koluje v metalové komunitě spousta klišé. Říká se, že jsme nenapravitelní alkoholici," usmívá se frontman Jonne Järvelä. Zpěvák si před vyprodaným pražským koncertem 1. března našel chvilku a i přes zjevnou únavu z koncertování se rozpovídal o právě probíhajícím turné nebo své rodině. Prozradil i to, co společně s kapelou Korpiklaani chystá pro letošní vystoupení na festivalu Masters of Rock.

Další podobné články