Dočkáme se nového alba System of a Down?

Baskytarista americké metalové skupiny System of a Down Shavo Odadjian naznačil v rozhovoru pro Backstage Axxes, že bychom se v blízké době mohli dočkat nové hudby této alternativní metalové kapely. Nové album by tak bylo prvním po deseti letech. Ostatní členové tyto naděje na nové album potvrzují.

System of a Down se chystají na turné "Wake Up The Souls" a snad i na nové album System of a Down se chystají na turné "Wake Up The Souls" a snad i na nové album Zdroj: Oficiální facebookové stránky skupiny System of a Down

Jak se vlastně přihodilo, že se u SOAD po deset let nic nového neurodilo? Čtveřice arménského původu sklízela značný úspěch, který zasela již prvním albem System of a Down, ale zvlášť dvěma posledními alby z roku 2005. Desky Mezmerize a Hypnotize je zařadily mezi jména jako The Beatles a Guns n’ Roses, kterým dvě alba vydaná v jednom roce taktéž pomohla dosáhnout na první místo amerického žebříčku. Nedlouho poté jsme se dozvěděli o chystané pauze na neurčitou dobu.

Přestávka, kterou členové vždy popírali jako rozpad kapely, trvala čtyři roky. Během ní si však nenechávali zlenivět sluch, protože se každý pustili do svého projektu – nedá se tedy stoprocentně říct, že jsme od SOAD deset let nic neslyšeli. Shavo Odadjian ve zmíněném rozhovoru vysvětlil důvod přestávky: „Jsme tu už dvacet let, občas člověk musí odejít a vrátit se s novou energií, inspirací a novými vlivy. Všichni mysleli, že jsme se rozpadli, ale to není pravda. Jenom jsme zpomalili, nabrali zkušenosti a díky tomu si teď sebe vzájemně víc vážíme. Jsme bráchové, pro každýho z nich bych se nechal střelit.“

Čtěte také: System of a Down svým turné upozorňují na hrůznou historii

Na téma nového alba padlo v poslední době také mnoho slov. Skupina chystá jarní evropské a podzimní jihoamerické turné a poté (nebo mezitím?) lze očekávat práci na novém materiálu. Zda bude album dokončené v tomto, příštím roce nebo až za pět let říct nelze, Odadjian však na návrh, že by nový počin mohl vyjít někdy mezi léty 2015–2016, souhlasně přikyvoval.

Sledujte metal na Facebooku:
 
Frontman SOAD Serj Tankian říká, že se vrátí do studia, pokud on nebo kytarista Daron Malakian přijdou s něčím, co by se dalo použít, a zároveň slibuje, že on už nějaký polotovar má. A bubeník John Dolmayan již před několika měsíci vyjádřil jisté znechucení nad nečinností skupiny, když ji přirovnal k The Eagles (kteří na své poslední album čekali 28 let). Nezbývá než věřit, že budou SOAD v další tvorbě úspěšnější.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Ve věku 64 let zemřel Malcolm Young, zakladatel a kytarista AC/DC

  "S nejhlubším zármutkem v srdci jsou AC/DC dnes nuceni oznámit úmrtí Malcolma Younga". Touto krátkou zprávou dnes australští velikáni potvrdili odchod jejich zakládajícího člena a jednoho z hlavních architektů jejich úspěchu.

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

Další podobné články