Dočkáme se nového alba System of a Down?

Baskytarista americké metalové skupiny System of a Down Shavo Odadjian naznačil v rozhovoru pro Backstage Axxes, že bychom se v blízké době mohli dočkat nové hudby této alternativní metalové kapely. Nové album by tak bylo prvním po deseti letech. Ostatní členové tyto naděje na nové album potvrzují.

System of a Down se chystají na turné "Wake Up The Souls" a snad i na nové album System of a Down se chystají na turné "Wake Up The Souls" a snad i na nové album Zdroj: Oficiální facebookové stránky skupiny System of a Down

Jak se vlastně přihodilo, že se u SOAD po deset let nic nového neurodilo? Čtveřice arménského původu sklízela značný úspěch, který zasela již prvním albem System of a Down, ale zvlášť dvěma posledními alby z roku 2005. Desky Mezmerize a Hypnotize je zařadily mezi jména jako The Beatles a Guns n’ Roses, kterým dvě alba vydaná v jednom roce taktéž pomohla dosáhnout na první místo amerického žebříčku. Nedlouho poté jsme se dozvěděli o chystané pauze na neurčitou dobu.

Přestávka, kterou členové vždy popírali jako rozpad kapely, trvala čtyři roky. Během ní si však nenechávali zlenivět sluch, protože se každý pustili do svého projektu – nedá se tedy stoprocentně říct, že jsme od SOAD deset let nic neslyšeli. Shavo Odadjian ve zmíněném rozhovoru vysvětlil důvod přestávky: „Jsme tu už dvacet let, občas člověk musí odejít a vrátit se s novou energií, inspirací a novými vlivy. Všichni mysleli, že jsme se rozpadli, ale to není pravda. Jenom jsme zpomalili, nabrali zkušenosti a díky tomu si teď sebe vzájemně víc vážíme. Jsme bráchové, pro každýho z nich bych se nechal střelit.“

Čtěte také: System of a Down svým turné upozorňují na hrůznou historii

Na téma nového alba padlo v poslední době také mnoho slov. Skupina chystá jarní evropské a podzimní jihoamerické turné a poté (nebo mezitím?) lze očekávat práci na novém materiálu. Zda bude album dokončené v tomto, příštím roce nebo až za pět let říct nelze, Odadjian však na návrh, že by nový počin mohl vyjít někdy mezi léty 2015–2016, souhlasně přikyvoval.

Sledujte metal na Facebooku:
 
Frontman SOAD Serj Tankian říká, že se vrátí do studia, pokud on nebo kytarista Daron Malakian přijdou s něčím, co by se dalo použít, a zároveň slibuje, že on už nějaký polotovar má. A bubeník John Dolmayan již před několika měsíci vyjádřil jisté znechucení nad nečinností skupiny, když ji přirovnal k The Eagles (kteří na své poslední album čekali 28 let). Nezbývá než věřit, že budou SOAD v další tvorbě úspěšnější.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.

 • Edguy budou slavit čtvrtstoletí také v Praze
  Asi málokterému rockovému fanouškovi je nutné představovat Tobiase Sammeta, zlaté dítě evropského metalu, jenž se proslavil jako frontman powermetalových hitmakerů Edguy a jako tvůrce metalové opery Avantasia. A jelikož prvně jmenovaný spolek slaví letos pětadvacet let od svého založení, rozhodli se jeho členové slavit. Samozřejmě ve velkém, protože jinak to tak nějak neumí.
 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.

 • Hogjaw přivezou do Prahy jižanský rock světových parametrů

  Po dlouhých pěti letech se již potřetí objeví v České republice americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou neopakovatelnou show plnou poctivého muzikantství a chytlavých rockových melodií. Tvrdé kytarové riffy a silné melodie jsou totiž, spolu s naléhavě znějícím zpěvem, hlavními devízami těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.

Další podobné články