Kytarový fenomén Michael Angelo Batio již tuto sobotu v Praze

Pokud máte rádi kytarové hrdiny, měli byste zbystřit. Do pražského klubu Exit-Us totiž zamíří tuto sobotu jeden z nejznámějších kytaristů na světě. 
Hra na tuto dvoukytaru je Batiovým trademarkem Hra na tuto dvoukytaru je Batiovým trademarkem Zdroj: Archiv MAB
 
Michael Angelo Batio je americký heavymetalový kytarista pocházející z Chicaga, kde se narodil do italsko-německé rodiny. V pěti letech začal hrát na klavír a brzy skládat vlastní hudbu. Zlom přišel v deseti letech, kdy se prvně chopil kytary. Již ve dvanácti hrál v různých mládežnických kapelách a kostelních slavnostech, kdy kytaru nepustil denně z ruky 10 -12 hodin.
 
Ve třinácti letech mu jeho učitel hudby oznámil, že ho nedokáže více naučit, protože toho ovládá víc než on ve 22. Tak začal zkoumat hru profesionálů a ubírat se vlastním směrem. Období největší slávy zažil v letech 1987–1993 po boku zpěváka Jima Gilletta v kapele Nitro. Dnes je znám jako nejrychlejší kytarista světa a jako první kytarista, který začal používat „dvojitou kytaru“ ve tvaru V. Je vzorem dlouhé řady kytaristů, k nimž patří např. John Petrucci, Tom Morello nebo svého času třeba Dimebag Darrell.
 
 
K Black Hornets se Batio připojil v loňském roce a už spolu stihli nahrát album Soul i Sight. Jedná se sice o debut, ale nepodíleli se na něm žádní zelenáči. Rytmickou sekci obstarávají zkušení muzikanti – baskytarista Don Roxx (Tony Martin, Uli Jon Roth, Carmine & Vinnie Appice atd.) a bubeník Roberto Pirami (Blaze Bayley, vinnie Moore, Bumblefoot…). Samostatnou kapitolou je zpěvačka Gianna Chilla, jež se může pochlubit vítězstvím v soutěži Hlas Itálie 2014. 
 
U příležitosti jeho prvního vystoupení v Praze jsme Michaela požádali o krátký rozhovor.
 
Měl jsi nějaké vzory, když jsi začal hrát na kytaru?
 
Jasně, Jimmy Page, Hendrix ...
 
Máte v rodině i další muzikanty? Po kom jsi zdědil hudební geny?
 
Moje matka hraje na piáno, ale máme v rodině i spoustu dalších umělců.
 
Znáš Prahu a Českou Republiku?
 
Jistě, je to krásné město a nádherná země.
 
Jak jsi se připojil k Black Hornets?
 
S tím nápadem za mnou přišel můj agent, Stefano Luciano, a mně se to zalíbilo. A musím říct, že ta kapela je fantastická!
 
Zpěvačka Gianna Chilla vyhrála v Itálii talentovou soutěž. Jaký je tvůj názor na takové soutěže?
 
Myslím, že je to skvělé. Gianna je výjimečná zpěvačka a její vystoupení v národním televizním pořadu jí umožnilo  představit se milionům diváků. 
 
Co můžeme očekávat od pražského koncertu?
 
Budeme hrát písně z nového alba. Diváci uvidí moji dvoukytaru a taky zahrajeme pár kousků od mé bývalé kapely Nitro. Čeká vás skvělá show.
 
Děkuji za rozhovor a těším se na vystoupení! 
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Napalm Death vydali nový singl. V Česku zahájili evropské turné

  V pátek 16. února odstartovala koncertem v Jaroměři rozsáhlá šňůra grindcorové bandy Napalm Death. Bardi mají v itineráři hned šest zastávek v Čechách a na Moravě, potěšili a potěší tak řadu příznivců po celé republice. Kromě koncertů kapela nabízí i první chuťovku z nové kompilační desky, která obsahuje dosud nevydané písně.

 • Palace of the King přivezou hard rock od protinožců

  Na své první vystoupení v České republice se chystá australská kapela Palace of the King. Koncert odehraje 24. dubna v pražském klubu Vagon.

 • Blessthefall vypustili první ochutnávky z nového alba. Chystají se i do Prahy

  Blessthefall už zanedlouho vydají svoji šestou placku, ze které exkluzivně vypustili hned dva singly. Na albu Hard Feelings kapela začala pracovat pár měsíců po vydání předchozí desky To Those Left Behind. Po třech letech je album hotové, nachází se na něm celkem deset kousků a Blessthefall ho doprovodí šňůrou nejen ve své domovině v USA, ale i v Evropě.

 • Kytarista Glenn Tipton nepojede na turné s Judas Priest. Má Parkinsona

  Kapela Judas Priest vyrazí na koncertní šňůru k nové desce Firepower bez jednoho ze svých největších es. Kytarista Glenn Tipton, trpící Parkinsonovou chorobou, se totiž kvůli rychlému postupu nemoci rozhodl vynechat účast na plánovaných koncertech. Náhradu za něj již však kapela má.

Další podobné články