Kytarový fenomén Michael Angelo Batio již tuto sobotu v Praze

Pokud máte rádi kytarové hrdiny, měli byste zbystřit. Do pražského klubu Exit-Us totiž zamíří tuto sobotu jeden z nejznámějších kytaristů na světě. 
Hra na tuto dvoukytaru je Batiovým trademarkem Hra na tuto dvoukytaru je Batiovým trademarkem Zdroj: Archiv MAB
 
Michael Angelo Batio je americký heavymetalový kytarista pocházející z Chicaga, kde se narodil do italsko-německé rodiny. V pěti letech začal hrát na klavír a brzy skládat vlastní hudbu. Zlom přišel v deseti letech, kdy se prvně chopil kytary. Již ve dvanácti hrál v různých mládežnických kapelách a kostelních slavnostech, kdy kytaru nepustil denně z ruky 10 -12 hodin.
 
Ve třinácti letech mu jeho učitel hudby oznámil, že ho nedokáže více naučit, protože toho ovládá víc než on ve 22. Tak začal zkoumat hru profesionálů a ubírat se vlastním směrem. Období největší slávy zažil v letech 1987–1993 po boku zpěváka Jima Gilletta v kapele Nitro. Dnes je znám jako nejrychlejší kytarista světa a jako první kytarista, který začal používat „dvojitou kytaru“ ve tvaru V. Je vzorem dlouhé řady kytaristů, k nimž patří např. John Petrucci, Tom Morello nebo svého času třeba Dimebag Darrell.
 
 
K Black Hornets se Batio připojil v loňském roce a už spolu stihli nahrát album Soul i Sight. Jedná se sice o debut, ale nepodíleli se na něm žádní zelenáči. Rytmickou sekci obstarávají zkušení muzikanti – baskytarista Don Roxx (Tony Martin, Uli Jon Roth, Carmine & Vinnie Appice atd.) a bubeník Roberto Pirami (Blaze Bayley, vinnie Moore, Bumblefoot…). Samostatnou kapitolou je zpěvačka Gianna Chilla, jež se může pochlubit vítězstvím v soutěži Hlas Itálie 2014. 
 
U příležitosti jeho prvního vystoupení v Praze jsme Michaela požádali o krátký rozhovor.
 
Měl jsi nějaké vzory, když jsi začal hrát na kytaru?
 
Jasně, Jimmy Page, Hendrix ...
 
Máte v rodině i další muzikanty? Po kom jsi zdědil hudební geny?
 
Moje matka hraje na piáno, ale máme v rodině i spoustu dalších umělců.
 
Znáš Prahu a Českou Republiku?
 
Jistě, je to krásné město a nádherná země.
 
Jak jsi se připojil k Black Hornets?
 
S tím nápadem za mnou přišel můj agent, Stefano Luciano, a mně se to zalíbilo. A musím říct, že ta kapela je fantastická!
 
Zpěvačka Gianna Chilla vyhrála v Itálii talentovou soutěž. Jaký je tvůj názor na takové soutěže?
 
Myslím, že je to skvělé. Gianna je výjimečná zpěvačka a její vystoupení v národním televizním pořadu jí umožnilo  představit se milionům diváků. 
 
Co můžeme očekávat od pražského koncertu?
 
Budeme hrát písně z nového alba. Diváci uvidí moji dvoukytaru a taky zahrajeme pár kousků od mé bývalé kapely Nitro. Čeká vás skvělá show.
 
Děkuji za rozhovor a těším se na vystoupení! 
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Nightwish, Kataklysm nebo Apocalyptica. Metalfest láká na první jména

  Organizátoři plzeňského Metalfestu začínají zveřejňovat první jména pro příští ročník. Fanoušci symfonického metalu se můžou těšit například na finské skupiny Nightwish a Apocalyptica, pro milovníky folk metalu zahrají Equilibrium či Eluveitie.

 • Battle Beast se vrací do České republiky

  Battle Beast, kapela, jejíž hard & heavy sound zaujme mladší i starší generace, vyráží na světové turné, v rámci kterého neminou naši zemi. Není to žádným překvapením – kapela u nás koncertuje celkem pravidelně, a není se čemu divit. Jejich muzika si získala srdce mnohých českých rockerů a metalistů.

 • Sleeping With Sirens poprvé v Česku!

  Ještě před pár lety se o kapele Sleeping With Sirens psalo výhradně v zahraničních médiích. Bylo ale otázkou času, kdy se o ní začne psát i u nás. Hudebním publicistům mladá kapela samozřejmě neunikla, a tak si pětice z Floridy získávala, nebo tedy stále získává, čím dál víc fanoušků. V rámci letošního evropského turné je promotéři přivezou i k nám – a podle toho to taky vypadá, lístky na akci totiž každým dnem mizí.

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.