Kytarový fenomén Michael Angelo Batio již tuto sobotu v Praze

Pokud máte rádi kytarové hrdiny, měli byste zbystřit. Do pražského klubu Exit-Us totiž zamíří tuto sobotu jeden z nejznámějších kytaristů na světě. 
Hra na tuto dvoukytaru je Batiovým trademarkem Hra na tuto dvoukytaru je Batiovým trademarkem Zdroj: Archiv MAB
 
Michael Angelo Batio je americký heavymetalový kytarista pocházející z Chicaga, kde se narodil do italsko-německé rodiny. V pěti letech začal hrát na klavír a brzy skládat vlastní hudbu. Zlom přišel v deseti letech, kdy se prvně chopil kytary. Již ve dvanácti hrál v různých mládežnických kapelách a kostelních slavnostech, kdy kytaru nepustil denně z ruky 10 -12 hodin.
 
Ve třinácti letech mu jeho učitel hudby oznámil, že ho nedokáže více naučit, protože toho ovládá víc než on ve 22. Tak začal zkoumat hru profesionálů a ubírat se vlastním směrem. Období největší slávy zažil v letech 1987–1993 po boku zpěváka Jima Gilletta v kapele Nitro. Dnes je znám jako nejrychlejší kytarista světa a jako první kytarista, který začal používat „dvojitou kytaru“ ve tvaru V. Je vzorem dlouhé řady kytaristů, k nimž patří např. John Petrucci, Tom Morello nebo svého času třeba Dimebag Darrell.
 
 
K Black Hornets se Batio připojil v loňském roce a už spolu stihli nahrát album Soul i Sight. Jedná se sice o debut, ale nepodíleli se na něm žádní zelenáči. Rytmickou sekci obstarávají zkušení muzikanti – baskytarista Don Roxx (Tony Martin, Uli Jon Roth, Carmine & Vinnie Appice atd.) a bubeník Roberto Pirami (Blaze Bayley, vinnie Moore, Bumblefoot…). Samostatnou kapitolou je zpěvačka Gianna Chilla, jež se může pochlubit vítězstvím v soutěži Hlas Itálie 2014. 
 
U příležitosti jeho prvního vystoupení v Praze jsme Michaela požádali o krátký rozhovor.
 
Měl jsi nějaké vzory, když jsi začal hrát na kytaru?
 
Jasně, Jimmy Page, Hendrix ...
 
Máte v rodině i další muzikanty? Po kom jsi zdědil hudební geny?
 
Moje matka hraje na piáno, ale máme v rodině i spoustu dalších umělců.
 
Znáš Prahu a Českou Republiku?
 
Jistě, je to krásné město a nádherná země.
 
Jak jsi se připojil k Black Hornets?
 
S tím nápadem za mnou přišel můj agent, Stefano Luciano, a mně se to zalíbilo. A musím říct, že ta kapela je fantastická!
 
Zpěvačka Gianna Chilla vyhrála v Itálii talentovou soutěž. Jaký je tvůj názor na takové soutěže?
 
Myslím, že je to skvělé. Gianna je výjimečná zpěvačka a její vystoupení v národním televizním pořadu jí umožnilo  představit se milionům diváků. 
 
Co můžeme očekávat od pražského koncertu?
 
Budeme hrát písně z nového alba. Diváci uvidí moji dvoukytaru a taky zahrajeme pár kousků od mé bývalé kapely Nitro. Čeká vás skvělá show.
 
Děkuji za rozhovor a těším se na vystoupení! 
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Iron Maiden, Letiště Letňany, Praha, 20. 6. 2018

  Přesně týden po koncertě legendy Ozzyho Osbourna vystoupila na pražském letňanském letišti další legenda. Britská heavymetalová kapela Iron Maiden. Dvouhodinový setlist byl doslova napěchován největšími hity a Maiden ze sebe vydali úplné maximum. Bruce Dickinson, který zanedlouho oslaví své 60. narozeniny, se představil ve vrcholné formě a jeho spoluhráči za ním nikterak nezaostávali. Prohlédněte si fotogalerii ze začátku koncertu.

 • Foto: The Raven Age & Killswitch Engage, Letiště Letňany, Praha, 20. 6. 2018

  Středeční večer patřil jednoznačně heavymetalové legendě Iron Maiden. Před samotným vystoupením této kapely zahráli ještě dva speciální hosté. Anglická metalová skupina The Raven Age, ve které hraje George Harris, syn zakladatele a basáka z Iron Maiden Stevea Harrise. Druhou předkapelou byla americká metalcorová pětice Killswitch Engage. Prohlédněte si fotogalerii z těchto dvou vystoupení.

 • Zahraniční festivaly - ráj pro nejednoho fanouška metalu

  Je zbytečné lhát si do kapsy. Festivaly v zahraničí bývají zkrátka o něčem jiném než akce české. Line up většiny z nich tvoří samé velké kapely. Některé z nich se konají jen kousek od našich hranic. Stojí proto za zvážení na některý zahraniční festival vyrazit.

 • Foto: Bounty Rock Cafe Open Air, Olomouc, 16. 6. 2018

  To byl pořádný rockový festival v kotli olomoucké korunní pevnůstky! Zahájení patřilo olomoucké skupině Skramasax  a pak následovala dánská rocková smršť Blindstone. Metalisty, a nejen je, potěšila nejvýraznější skupina současnosti Dymytry, předvádějící nejen hudební, ale i propracovanou pódiovou a ohňovou show. Excelentní zpěvák skupiny Rainbow (nejen) Doogie White nám svým živelným projevem připomenul jejich hity. Po skupině Supergroup přišla největší hvězda večera - The Magic of Santana. Originální Santanovi zpěváci Alex Ligertwood a Tony Lindsay se špičkovým devítičlenným bandem předvedli úžasnou a strhující show. Trochu v jejich stínu ukončil festival blues-rockový kytarový virtuos Ryan McGarvey. Vynikající a určitě rád zajdu na jeho samostatný koncert. Půlnoc odbila a festival uprostřed města Olomouce musel nekompromisně skončit. Tak za rok zase! Koukněte na fotoreport:

   

Další podobné články