Letošní českou reprezentantkou na Eurovizi je Gabriela Gunčíková

Proslavila se v soutěži Česko-Slovenská SuperStar 2011. Ten samý rok se stala Objevem roku v anketě Český Slavík a stihla vydat debutové album Dvojí tvář. Gabriela Gunčíková, na pohled křehká blondýnka, byla vybrána, aby reprezentovala Českou republiku na Eurovizi 2016 ve Stockholmu.

Gabriela Gunčíková je letošní českou reprezentantkou na Eurovizi Gabriela Gunčíková je letošní českou reprezentantkou na Eurovizi Zdroj: Oficiální facebookový profil Gabriely Gunčíkové

I přes její hlasové kvality se v naší zemi příliš neuchytila. Střihla si roli v muzikálu Kleopatra a v roce 2013 vydala své druhé album Celkem jiná. Že je Gabriela celkem jiná a velmi talentovaná si myslel i Ken Tamplin, vokalistický trenér. Ten se rozhodl s ní spolupracovat a pozvat Gabrielu do Kalifornie. Během spolupráce s Tamplinem se stala jednou z tváří Ken Tamplin vocal academy.


V roce 2014 se Gunčíková vydala na turné s americkou kapelou Trans – Siberian Orchestra. S TSO koncertovala po celém západním pobřeží USA. Ve spolupráci s kapelou pokračovala i v roce 2015, kdy v jejích řadách odzpívala přes 60 koncertů pro statisíce diváků.


Koncem března a v první polovině dubna 2016 se zpěvačka objevovala na pódiích po boku hvězd jako je Doro Pesch, Dan McCafferty či Andy Scott v projektu Rock Meets Classic 2016. Turné obsahovalo celkem 16 zastávek v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

 


Pětičlenná odborná porota vybrala Gabrielu k reprezentaci České republiky v soutěži Eurovision Song Contest 2016 nejen pro její hlasový rozsah, ale i pro zkušenosti, které nabyla během působení v zahraničí. Bojovat bude s písní I Stand 10.května (přímí přenos můžete sledovat na ČT2). Doufejme, že ji štěstí a úspěchy budou provázet i na dále a Gabriela na Eurovizi zazáří.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Marilyn Manson, Tipsport Arena, Praha, 19.11. 2017

  V neděli 19. listopadu v pražské Tipsport Areně vystoupil v rámci turné k nejnovějšímu albu Heaven Upside Down kontroverzní Marilyn Manson. Publikum navnadila Djka Amazonica. Z večera vám přinášíme fotoreport.

   

 • Zraněný Marilyn Manson v Praze ukázal svou umírněnou tvář

  Americký zpěvák Marilyn Manson, kdysi kontroverzní a budící pohoršení, se českým fanouškům předvedl v úplně jiném světle. Místo trhání bible či satanistického kázání v neděli 19. listopadu v pražské Tipsport areně ukázal, že i legendární rockeři stárnou a dostávají rozum. Fanoušci všech věkových kategorií si ale koncert užili. A to i přes to, že jejich oblíbený hudebník strávil kvůli zlomenině nohy velkou část vystoupení vsedě. Rozhodně byl ale ve větší kondici než člověk, od kterého si vypůjčil jméno – v dobu, kdy se Marilyn pokoušel poskakovat po pódiu, v USA zemřel vrah Charles Manson.

 • Within Temptation představí nové album Praze

  Holandská symphonic metalová stálice Within Temptation s velkou radostí oznamuje své plány na příští rok! Členové party pracují na novém albu, které hodlají představit v 33 městech a 18 zemích. Toto turné ukončí vůbec nejdelší tour přestávku v historii kapely. Zastávku plánují i v Praze.

 • Ve věku 64 let zemřel Malcolm Young, zakladatel a kytarista AC/DC

  "S nejhlubším zármutkem v srdci jsou AC/DC dnes nuceni oznámit úmrtí Malcolma Younga". Touto krátkou zprávou dnes australští velikáni potvrdili odchod jejich zakládajícího člena a jednoho z hlavních architektů jejich úspěchu.

Další podobné články