Letošní českou reprezentantkou na Eurovizi je Gabriela Gunčíková

Proslavila se v soutěži Česko-Slovenská SuperStar 2011. Ten samý rok se stala Objevem roku v anketě Český Slavík a stihla vydat debutové album Dvojí tvář. Gabriela Gunčíková, na pohled křehká blondýnka, byla vybrána, aby reprezentovala Českou republiku na Eurovizi 2016 ve Stockholmu.

Gabriela Gunčíková je letošní českou reprezentantkou na Eurovizi Gabriela Gunčíková je letošní českou reprezentantkou na Eurovizi Zdroj: Oficiální facebookový profil Gabriely Gunčíkové

I přes její hlasové kvality se v naší zemi příliš neuchytila. Střihla si roli v muzikálu Kleopatra a v roce 2013 vydala své druhé album Celkem jiná. Že je Gabriela celkem jiná a velmi talentovaná si myslel i Ken Tamplin, vokalistický trenér. Ten se rozhodl s ní spolupracovat a pozvat Gabrielu do Kalifornie. Během spolupráce s Tamplinem se stala jednou z tváří Ken Tamplin vocal academy.


V roce 2014 se Gunčíková vydala na turné s americkou kapelou Trans – Siberian Orchestra. S TSO koncertovala po celém západním pobřeží USA. Ve spolupráci s kapelou pokračovala i v roce 2015, kdy v jejích řadách odzpívala přes 60 koncertů pro statisíce diváků.


Koncem března a v první polovině dubna 2016 se zpěvačka objevovala na pódiích po boku hvězd jako je Doro Pesch, Dan McCafferty či Andy Scott v projektu Rock Meets Classic 2016. Turné obsahovalo celkem 16 zastávek v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

 


Pětičlenná odborná porota vybrala Gabrielu k reprezentaci České republiky v soutěži Eurovision Song Contest 2016 nejen pro její hlasový rozsah, ale i pro zkušenosti, které nabyla během působení v zahraničí. Bojovat bude s písní I Stand 10.května (přímí přenos můžete sledovat na ČT2). Doufejme, že ji štěstí a úspěchy budou provázet i na dále a Gabriela na Eurovizi zazáří.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Iron Maiden, Letiště Letňany, Praha, 20. 6. 2018

  Přesně týden po koncertě legendy Ozzyho Osbourna vystoupila na pražském letňanském letišti další legenda. Britská heavymetalová kapela Iron Maiden. Dvouhodinový setlist byl doslova napěchován největšími hity a Maiden ze sebe vydali úplné maximum. Bruce Dickinson, který zanedlouho oslaví své 60. narozeniny, se představil ve vrcholné formě a jeho spoluhráči za ním nikterak nezaostávali. Prohlédněte si fotogalerii ze začátku koncertu.

 • Foto: The Raven Age & Killswitch Engage, Letiště Letňany, Praha, 20. 6. 2018

  Středeční večer patřil jednoznačně heavymetalové legendě Iron Maiden. Před samotným vystoupením této kapely zahráli ještě dva speciální hosté. Anglická metalová skupina The Raven Age, ve které hraje George Harris, syn zakladatele a basáka z Iron Maiden Stevea Harrise. Druhou předkapelou byla americká metalcorová pětice Killswitch Engage. Prohlédněte si fotogalerii z těchto dvou vystoupení.

 • Zahraniční festivaly - ráj pro nejednoho fanouška metalu

  Je zbytečné lhát si do kapsy. Festivaly v zahraničí bývají zkrátka o něčem jiném než akce české. Line up většiny z nich tvoří samé velké kapely. Některé z nich se konají jen kousek od našich hranic. Stojí proto za zvážení na některý zahraniční festival vyrazit.

 • Foto: Bounty Rock Cafe Open Air, Olomouc, 16. 6. 2018

  To byl pořádný rockový festival v kotli olomoucké korunní pevnůstky! Zahájení patřilo olomoucké skupině Skramasax  a pak následovala dánská rocková smršť Blindstone. Metalisty, a nejen je, potěšila nejvýraznější skupina současnosti Dymytry, předvádějící nejen hudební, ale i propracovanou pódiovou a ohňovou show. Excelentní zpěvák skupiny Rainbow (nejen) Doogie White nám svým živelným projevem připomenul jejich hity. Po skupině Supergroup přišla největší hvězda večera - The Magic of Santana. Originální Santanovi zpěváci Alex Ligertwood a Tony Lindsay se špičkovým devítičlenným bandem předvedli úžasnou a strhující show. Trochu v jejich stínu ukončil festival blues-rockový kytarový virtuos Ryan McGarvey. Vynikající a určitě rád zajdu na jeho samostatný koncert. Půlnoc odbila a festival uprostřed města Olomouce musel nekompromisně skončit. Tak za rok zase! Koukněte na fotoreport:

   

Další podobné články