Letošní českou reprezentantkou na Eurovizi je Gabriela Gunčíková

Proslavila se v soutěži Česko-Slovenská SuperStar 2011. Ten samý rok se stala Objevem roku v anketě Český Slavík a stihla vydat debutové album Dvojí tvář. Gabriela Gunčíková, na pohled křehká blondýnka, byla vybrána, aby reprezentovala Českou republiku na Eurovizi 2016 ve Stockholmu.

Gabriela Gunčíková je letošní českou reprezentantkou na Eurovizi Gabriela Gunčíková je letošní českou reprezentantkou na Eurovizi Zdroj: Oficiální facebookový profil Gabriely Gunčíkové

I přes její hlasové kvality se v naší zemi příliš neuchytila. Střihla si roli v muzikálu Kleopatra a v roce 2013 vydala své druhé album Celkem jiná. Že je Gabriela celkem jiná a velmi talentovaná si myslel i Ken Tamplin, vokalistický trenér. Ten se rozhodl s ní spolupracovat a pozvat Gabrielu do Kalifornie. Během spolupráce s Tamplinem se stala jednou z tváří Ken Tamplin vocal academy.


V roce 2014 se Gunčíková vydala na turné s americkou kapelou Trans – Siberian Orchestra. S TSO koncertovala po celém západním pobřeží USA. Ve spolupráci s kapelou pokračovala i v roce 2015, kdy v jejích řadách odzpívala přes 60 koncertů pro statisíce diváků.


Koncem března a v první polovině dubna 2016 se zpěvačka objevovala na pódiích po boku hvězd jako je Doro Pesch, Dan McCafferty či Andy Scott v projektu Rock Meets Classic 2016. Turné obsahovalo celkem 16 zastávek v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

 


Pětičlenná odborná porota vybrala Gabrielu k reprezentaci České republiky v soutěži Eurovision Song Contest 2016 nejen pro její hlasový rozsah, ale i pro zkušenosti, které nabyla během působení v zahraničí. Bojovat bude s písní I Stand 10.května (přímí přenos můžete sledovat na ČT2). Doufejme, že ji štěstí a úspěchy budou provázet i na dále a Gabriela na Eurovizi zazáří.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Nightwish, Kataklysm nebo Apocalyptica. Metalfest láká na první jména

  Organizátoři plzeňského Metalfestu začínají zveřejňovat první jména pro příští ročník. Fanoušci symfonického metalu se můžou těšit například na finské skupiny Nightwish a Apocalyptica, pro milovníky folk metalu zahrají Equilibrium či Eluveitie.

 • Battle Beast se vrací do České republiky

  Battle Beast, kapela, jejíž hard & heavy sound zaujme mladší i starší generace, vyráží na světové turné, v rámci kterého neminou naši zemi. Není to žádným překvapením – kapela u nás koncertuje celkem pravidelně, a není se čemu divit. Jejich muzika si získala srdce mnohých českých rockerů a metalistů.

 • Sleeping With Sirens poprvé v Česku!

  Ještě před pár lety se o kapele Sleeping With Sirens psalo výhradně v zahraničních médiích. Bylo ale otázkou času, kdy se o ní začne psát i u nás. Hudebním publicistům mladá kapela samozřejmě neunikla, a tak si pětice z Floridy získávala, nebo tedy stále získává, čím dál víc fanoušků. V rámci letošního evropského turné je promotéři přivezou i k nám – a podle toho to taky vypadá, lístky na akci totiž každým dnem mizí.

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.