Letošní českou reprezentantkou na Eurovizi je Gabriela Gunčíková

Proslavila se v soutěži Česko-Slovenská SuperStar 2011. Ten samý rok se stala Objevem roku v anketě Český Slavík a stihla vydat debutové album Dvojí tvář. Gabriela Gunčíková, na pohled křehká blondýnka, byla vybrána, aby reprezentovala Českou republiku na Eurovizi 2016 ve Stockholmu.

Gabriela Gunčíková je letošní českou reprezentantkou na Eurovizi Gabriela Gunčíková je letošní českou reprezentantkou na Eurovizi Zdroj: Oficiální facebookový profil Gabriely Gunčíkové

I přes její hlasové kvality se v naší zemi příliš neuchytila. Střihla si roli v muzikálu Kleopatra a v roce 2013 vydala své druhé album Celkem jiná. Že je Gabriela celkem jiná a velmi talentovaná si myslel i Ken Tamplin, vokalistický trenér. Ten se rozhodl s ní spolupracovat a pozvat Gabrielu do Kalifornie. Během spolupráce s Tamplinem se stala jednou z tváří Ken Tamplin vocal academy.


V roce 2014 se Gunčíková vydala na turné s americkou kapelou Trans – Siberian Orchestra. S TSO koncertovala po celém západním pobřeží USA. Ve spolupráci s kapelou pokračovala i v roce 2015, kdy v jejích řadách odzpívala přes 60 koncertů pro statisíce diváků.


Koncem března a v první polovině dubna 2016 se zpěvačka objevovala na pódiích po boku hvězd jako je Doro Pesch, Dan McCafferty či Andy Scott v projektu Rock Meets Classic 2016. Turné obsahovalo celkem 16 zastávek v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

 


Pětičlenná odborná porota vybrala Gabrielu k reprezentaci České republiky v soutěži Eurovision Song Contest 2016 nejen pro její hlasový rozsah, ale i pro zkušenosti, které nabyla během působení v zahraničí. Bojovat bude s písní I Stand 10.května (přímí přenos můžete sledovat na ČT2). Doufejme, že ji štěstí a úspěchy budou provázet i na dále a Gabriela na Eurovizi zazáří.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Napalm Death vydali nový singl. V Česku zahájili evropské turné

  V pátek 16. února odstartovala koncertem v Jaroměři rozsáhlá šňůra grindcorové bandy Napalm Death. Bardi mají v itineráři hned šest zastávek v Čechách a na Moravě, potěšili a potěší tak řadu příznivců po celé republice. Kromě koncertů kapela nabízí i první chuťovku z nové kompilační desky, která obsahuje dosud nevydané písně.

 • Palace of the King přivezou hard rock od protinožců

  Na své první vystoupení v České republice se chystá australská kapela Palace of the King. Koncert odehraje 24. dubna v pražském klubu Vagon.

 • Blessthefall vypustili první ochutnávky z nového alba. Chystají se i do Prahy

  Blessthefall už zanedlouho vydají svoji šestou placku, ze které exkluzivně vypustili hned dva singly. Na albu Hard Feelings kapela začala pracovat pár měsíců po vydání předchozí desky To Those Left Behind. Po třech letech je album hotové, nachází se na něm celkem deset kousků a Blessthefall ho doprovodí šňůrou nejen ve své domovině v USA, ale i v Evropě.

 • Kytarista Glenn Tipton nepojede na turné s Judas Priest. Má Parkinsona

  Kapela Judas Priest vyrazí na koncertní šňůru k nové desce Firepower bez jednoho ze svých největších es. Kytarista Glenn Tipton, trpící Parkinsonovou chorobou, se totiž kvůli rychlému postupu nemoci rozhodl vynechat účast na plánovaných koncertech. Náhradu za něj již však kapela má.

Další podobné články