Lucie Vondráčková a Michal David dolaďují své společné turné

Již za dva týdny začíná společná šňůra koncertů v rámci Hit Tour 2013 Michala Davida a Lucie Vondráčkové. K této události se ve středu 15. května 2013 konala tisková konference, kde kromě vyzrazení některých tajemství ohledně Hit Tour 2013 došlo i k předání cen a pokřtění nové desky a knížky.   

Hit Tour Hit Tour Zdroj: oficiální stránky Lucky Vondráčkové

Blesky fotoaparátů, pózování a…čtvrt hodiny zpoždění. Takhle vypadala tisková konference známé české zpěvačky, která nyní žije v Kanadě s českým hokejistou Tomášem Plekancem a jejich synkem Matyášem, Lucie Vondráčkové a slavného českého hit-makera Michala Davida k jejich společnému Hit Tour 2013.

Netradiční turné začíná již  29. května v ostravské ČEZ Areně. Oba zpěváci celkem vystoupí v deseti městech, v deseti sportovních halách se spolu setkají na pódiu v doprovodu skupiny Michal David band. Vystoupení budou plná hitů obou zpěváků, tance, projekcí a efektů. Celé turné bude završeno v O2 Areně v Praze. Koncerty jsou podle Davidových slov postaveny na písních, které mají lidé rádi.

Obě hvězdy na konferenci prozradily, jak dlouho a jakým způsobem jejich přípravy probíhají, jak se na své společné turné těší a kde se vlastně myšlenka ohledně společných koncertů vzala. Lucie se přiznala, že svou vlastní šňůru nikdy neměla a že tohle bude pro ni tak trochu premiéra – myšlenka tohoto projektu se proto pro ni stala velkou výzvou. Nápad na společné koncerty prý dostali oba zpěváci před dvěma lety, když si přebírali cenu ankety Týtý. Michal David dodal, že chtěli spojit dvě skupiny, dvě fanouškovské základny, a udělat pro ně něco velkého.

15 5 2013 vondrackova david

Koncerty bude vždy otvírat Lucie Vondráčková, avšak finišovat je na pódiu budou oba zpěváci společně. Již nyní spolu odehráli jeden společný koncert a další je čeká v příštích dnech. Obě české pěvecké hvězdy budou mít jedny z posledních společných zkoušek 20. a 21. května, kdy budou ladit poslední detaily ohledně zvuku nebo lightdesignu.

Lucka Vondráčková se po sňatku se slavným hokejistou v Čechách moc nezdržuje, proto si svá ocenění, která jí byla v České republice udělena, ještě nepřevzala. A tak jako překvapení tiskové konference byly Lucii dodatečně předány dvě ceny – nedávno získané zrcátko ankety Týtý a stříbrný Slavík za rok 2011, o kterém snad ani netušila, že jej získala.

Čtěte také: Tomáš Klus bude v létě hrát Konečně venku

Kromě přebírání cen pokřtila Lucie i svou novou-starou desku, vydanou před dvěma měsíci, s názvem Oheň. Kmotrem se nestal nikdo jiný než Michal David. Ten na přání Lucky neměl křtít šampaňským, ale obyčejnou vodou. Tu nakonec svou lahví v rychlosti poskytla moderátorka konference.

„Jelikož deska se jmenuje Oheň, tak ti Lucko přeji, ať svou deskou rozpálíš co nejvíce fanoušků“ řekl Michal David

Hned po křtu přišli zástupci vydavatelství BrainZone a předali Lucce již jedenáctou zlatou desku za její CD Oheň s příjemným sdělením, že o desku projevilo zájem i jedno italské vydavatelství. Na tiskovou konferenci se shodou okolností dostavil i Karel Vágner se svým synem Pepou, se kterým Lucka natočila jednu píseň svého alba. Song se jmenuje S láskou je nám líp a stal se titulní písní pro český film Babovřesky.

 

 

Poslední novinkou večera byl křest čerstvé vydané knihy, autobiografie Michala Davida s názvem Největší z mých nálezů a ztrát. Tu pro změnu pokřtila Lucie, tentokrát ne vodou, ale šampaňským. Jako lákadlo pro čtenáře Michal uvedl, že se v jeho knize všichni mohou dovědět i informace, které neproběhly přes média a nikdo o nich moc neví.

Podvečer byl ukončen opětovným focením obou hvězd českého showbyznysu a autogramiádou. Pokud byste chtěli vidět Lucii Vondráčkovou na společném pódiu s Michalem Davidem, můžete navštívit jejich turné Hit Tour 2013.

 

29. 5. 2013          Ostrava – ČEZ Aréna

30. 5. 2013          Olomouc – zimní stadion

3. 6. 2013            Pardubice - ČEZ Aréna

5. 6. 2013            Uherské Hradiště – zimní stadion

6. 6. 2013            Brno – Kajot Aréna

10. 6. 2013          Tábor – zimní stadion

11. 6. 2013          Plzeň – ČEZ Aréna

19. 6. 2013          Jihlava – zimní stadion

20. 6. 2013          Liberec – Tipsport Aréna

26. 6. 2013          Praha – O2 Aréna

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Michael Schenker Fest, Roxy, Praha, 14. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreport z koncertu Michael Schenker Fest, který se konal v pražském klubu Roxy. Koncert proběhl v rámci turné k novému albu Resurrection, které nahrál německý metalový kytarista Michael Schenker se svojí kapelou, která v současné době nese název Michael Schenker Fest. Tato hvězdná sestava se pyšní 4 zpěváky, se kterými tento kytarista během své dlouhé kariéry spolupracoval. Graham Bonnet a Doogie White (oba též působili v kapele Rainbow), Robin McAuley a Gary Barden. Doprovodnou kytaru a klávesy obstaral Steve Mann, basu Chris Glen a za bicí se posadil Ted McKenna.

 • Foto: Maceo Parker, Měšťanská beseda, Plzeň, 15. 11. 2018

  Maceo Parker je uznávaný americký funkový a souljazzový saxofonista. Proslavil se především v 60. letech díky známému hudebníkovi Jamesovi Brownovi. Podívejte se na naši fotogalerii z plzeňské Měšťanské besedy.

 • Do Prahy se vrátí umělec Charlie Winston

  Charismatický britský zpěvák, skladatel a producent Charlie Winston navštíví v únoru příštího roku podruhé Českou republiku.

 • Mikulášská s The Tap Tap se blíží

  Zhruba tři týdny nás dělí od tradiční Mikulášské s The Tap Tap, která bude pokračovat letos již sedmým ročníkem. První ročníky jsme měli možnost navštívit ve vyprodeané Státní opeře, díky jejím opravám se však už potřetí přesuneme do
  prostorného Fora Karlín. Předvánočnímu kouzlu tohoto koncertu však rozhodně neubírá, ba naopak se této akce může zúčastnit větší počet diváků a hlavně dětí.