Lucie Vondráčková a Michal David dolaďují své společné turné

Již za dva týdny začíná společná šňůra koncertů v rámci Hit Tour 2013 Michala Davida a Lucie Vondráčkové. K této události se ve středu 15. května 2013 konala tisková konference, kde kromě vyzrazení některých tajemství ohledně Hit Tour 2013 došlo i k předání cen a pokřtění nové desky a knížky.   

Hit Tour Hit Tour Zdroj: oficiální stránky Lucky Vondráčkové

Blesky fotoaparátů, pózování a…čtvrt hodiny zpoždění. Takhle vypadala tisková konference známé české zpěvačky, která nyní žije v Kanadě s českým hokejistou Tomášem Plekancem a jejich synkem Matyášem, Lucie Vondráčkové a slavného českého hit-makera Michala Davida k jejich společnému Hit Tour 2013.

Netradiční turné začíná již  29. května v ostravské ČEZ Areně. Oba zpěváci celkem vystoupí v deseti městech, v deseti sportovních halách se spolu setkají na pódiu v doprovodu skupiny Michal David band. Vystoupení budou plná hitů obou zpěváků, tance, projekcí a efektů. Celé turné bude završeno v O2 Areně v Praze. Koncerty jsou podle Davidových slov postaveny na písních, které mají lidé rádi.

Obě hvězdy na konferenci prozradily, jak dlouho a jakým způsobem jejich přípravy probíhají, jak se na své společné turné těší a kde se vlastně myšlenka ohledně společných koncertů vzala. Lucie se přiznala, že svou vlastní šňůru nikdy neměla a že tohle bude pro ni tak trochu premiéra – myšlenka tohoto projektu se proto pro ni stala velkou výzvou. Nápad na společné koncerty prý dostali oba zpěváci před dvěma lety, když si přebírali cenu ankety Týtý. Michal David dodal, že chtěli spojit dvě skupiny, dvě fanouškovské základny, a udělat pro ně něco velkého.

15 5 2013 vondrackova david

Koncerty bude vždy otvírat Lucie Vondráčková, avšak finišovat je na pódiu budou oba zpěváci společně. Již nyní spolu odehráli jeden společný koncert a další je čeká v příštích dnech. Obě české pěvecké hvězdy budou mít jedny z posledních společných zkoušek 20. a 21. května, kdy budou ladit poslední detaily ohledně zvuku nebo lightdesignu.

Lucka Vondráčková se po sňatku se slavným hokejistou v Čechách moc nezdržuje, proto si svá ocenění, která jí byla v České republice udělena, ještě nepřevzala. A tak jako překvapení tiskové konference byly Lucii dodatečně předány dvě ceny – nedávno získané zrcátko ankety Týtý a stříbrný Slavík za rok 2011, o kterém snad ani netušila, že jej získala.

Čtěte také: Tomáš Klus bude v létě hrát Konečně venku

Kromě přebírání cen pokřtila Lucie i svou novou-starou desku, vydanou před dvěma měsíci, s názvem Oheň. Kmotrem se nestal nikdo jiný než Michal David. Ten na přání Lucky neměl křtít šampaňským, ale obyčejnou vodou. Tu nakonec svou lahví v rychlosti poskytla moderátorka konference.

„Jelikož deska se jmenuje Oheň, tak ti Lucko přeji, ať svou deskou rozpálíš co nejvíce fanoušků“ řekl Michal David

Hned po křtu přišli zástupci vydavatelství BrainZone a předali Lucce již jedenáctou zlatou desku za její CD Oheň s příjemným sdělením, že o desku projevilo zájem i jedno italské vydavatelství. Na tiskovou konferenci se shodou okolností dostavil i Karel Vágner se svým synem Pepou, se kterým Lucka natočila jednu píseň svého alba. Song se jmenuje S láskou je nám líp a stal se titulní písní pro český film Babovřesky.

 

 

Poslední novinkou večera byl křest čerstvé vydané knihy, autobiografie Michala Davida s názvem Největší z mých nálezů a ztrát. Tu pro změnu pokřtila Lucie, tentokrát ne vodou, ale šampaňským. Jako lákadlo pro čtenáře Michal uvedl, že se v jeho knize všichni mohou dovědět i informace, které neproběhly přes média a nikdo o nich moc neví.

Podvečer byl ukončen opětovným focením obou hvězd českého showbyznysu a autogramiádou. Pokud byste chtěli vidět Lucii Vondráčkovou na společném pódiu s Michalem Davidem, můžete navštívit jejich turné Hit Tour 2013.

 

29. 5. 2013          Ostrava – ČEZ Aréna

30. 5. 2013          Olomouc – zimní stadion

3. 6. 2013            Pardubice - ČEZ Aréna

5. 6. 2013            Uherské Hradiště – zimní stadion

6. 6. 2013            Brno – Kajot Aréna

10. 6. 2013          Tábor – zimní stadion

11. 6. 2013          Plzeň – ČEZ Aréna

19. 6. 2013          Jihlava – zimní stadion

20. 6. 2013          Liberec – Tipsport Aréna

26. 6. 2013          Praha – O2 Aréna

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Struny podzimu chystají české premiéry i hiphopový večer

  Mezinárodní hudební festival Struny podzimu už potřiadvacáté přinese typicky osobitý výběr kvalitní hudby. Letošní ročník zahájí 15. října ve Foru Karlín britská zpěvačka a pianistka Laura Mvula, o zakončení se 13. listopadu v Lucerně postarají legendy hip-hopové scény De La Soul. K vrcholům 23. ročníku Strun podzimu bude patřit unikátní scénický projekt věnovaný Jiřímu Suchému a Jiřímu Šlitrovi.

 • Americký písničkář Kurt Vile se skupinou The Violators zahraje po 6 letech v Praze

  Projevem tichý a nenápadný, ale rozhodně ne nudný indie rocker Kurt Vile z Philadelphie se na svém dlouhém turné k poslední desce Bottle It In zastaví v červnu i v pražské Meetfactory.

 • Metronome Festival Prague ve znamení britských hudebních hvězd

  Metronome Festival Prague odstartuje už v pátek 21. června a k dispozici je kompletní program, který zahrnuje respektované legendy jako Liam Gallagher, Morcheeba nebo Kraftwerk, ale i nové objevy na hudební scéně.

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.

Další podobné články