Megadeth v uplynulém týdnu opustili dva členové

Skupinu Megadeth v minulém týdnu opustil bubeník Shawn Drover a kytarista Chris Broderick. Oba ve svých prohlášeních shodně uvádí, že chtějí jít svým vlastním směrem. 
Skupinu Megadeth v uplynulém týdnu opustili dva členové Skupinu Megadeth v uplynulém týdnu opustili dva členové Zdroj: Megadeth.com
 
Skupina Megadeth vznikla v roce 1983 a již desítky let bývá společně s kapelami Metallica, Anthrax a Slayer řazena k pionýrům thrash metalu v rámci tzv. The Big Four. K založení skupiny David Mustaine přistoupil poté, co fyzicky napadl zpěváka Jamese Hettefielda a byl Metallicy vyhozen. Jeho svět se však zdá se nezhroutil a od vzniku Megadeth vyšlo již čtrnáct studiových alb, přičemž vydání patnácté desky má skupina v plánu v následujících měsících.
 
Pokud tedy bude s kým nahrávat. V polovině minulého týdne totiž oznámil svůj odchod ze skupiny bubeník Shawn Drover. “Po deseti letech práce v Megadeth jsem se rozhodl odejít, abych se mohl věnovat svým vlastním hudebním zájmům,” prohlásil. To bylo 25. listopadu 2014. O den později podobným prohlášením šokoval taktéž kytarista Chris Broderick, který se skupinou vystupoval od roku 2008. “Vzhledem k hudebním a uměleckým rozporům - i když s obrovskou nechutí - musím oznámit svůj odchod z Megadeth. Chystám se vydat svým vlastním hudebním směrem,” komentoval své rozhodnutí. Jedním dechem však dodal: “Velice si vážím toho, že mě fanoušci přijali jako člena Megadeth a vážili si mě. Je ale čas, abych šel dál. Přeji Davidovi i skupině vše nejlepší.” 
 
Skupina tak v současné době čítá dva členy, již zmíněného Mustaina a dalšího zakládajícího hudebníka, basáka Dava Ellefsona. Zda se podaří dokončit nahrávání patnáctého studiového alba zůstává otázkou. “Nemám zájem být znovu součástí skupiny,” vzkázal například bývalý kytarista kapely Jeff Young. A hudební recenzenti se vesměs shodují že najít náhradu za kytarového mága Brodericka bude problém. Bubenický post by však mohl obsadit Dave Lombardo (ex-Slayer). Ten na tiskové konferenci po návratu ze Švýcarska naznačil, že nechává všechny možnosti otevřené. “David má mé číslo, tak čekám, zda se ozve,” prohlásil bubeník s úsměvem před účastníky tiskovky. 
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Neonfly chtějí po čtyřech letech vydat album. Pomocí crowdfundingové kampaně

  Britská powermetalová skupina Neonfly se po čtyřech letech mlčení znovu ozývá. Plánuje vydat třetí studiové album, The Future, Tonight. Z něj Neonfly zveřejnili singl This World is Burning. Jestli ale nová deska vyjde, záleží na fanoušcích. Kapela totiž peníze na nahrávání a vydání vybírá pomocí crowdfundingové kampaně. V ní lidé za finanční pomoc kapele mohou získat například podepsané album, tričko ze speciální edice nebo akustický koncert Neonfly u sebe doma.

 • Tipy z druhé stage Masters of Rock

  Návštěvníci festivalu Masters of Rock dobře vědí, že kromě hvězd vystupujících na Ronnie James Dio stagi mohou vidět i koncerty na podstatně menší druhé scéně, letos nesoucí jméno FWcare Stage. Jména vystupujících nemusí být tak věhlasná, o to pestřejší však bývá žánrová nabídka. Přinášíme vám několik tipů z letošního programu.

 • Entombed A.D. hlásí třetí studiovou desku

  Severská formace Entombed A.D. během pěti let existence nahrála již třetí řadovou desku, Bowels Of Earth. Exkluzivně z ní sdíleli singl a videoklip Torment Remains. Kapela se navíc chystá na propagační turné, v rámci kterého album dovezou na Česko a Slovensko.

 • Kreyson Memorial se na albu Strážci plamenů na nostalgii nespoléhají

  Očekávaná prvotina Kreyson Memorial je konečně venku a my máme možnost si poslechnout, jakým směrem se parta, prohlašující se za přímé následovníky legendárního debutu Kreysonu Anděl na útěku, rozhodla vydat.

Další podobné články