Megadeth v uplynulém týdnu opustili dva členové

Skupinu Megadeth v minulém týdnu opustil bubeník Shawn Drover a kytarista Chris Broderick. Oba ve svých prohlášeních shodně uvádí, že chtějí jít svým vlastním směrem. 
Skupinu Megadeth v uplynulém týdnu opustili dva členové Skupinu Megadeth v uplynulém týdnu opustili dva členové Zdroj: Megadeth.com
 
Skupina Megadeth vznikla v roce 1983 a již desítky let bývá společně s kapelami Metallica, Anthrax a Slayer řazena k pionýrům thrash metalu v rámci tzv. The Big Four. K založení skupiny David Mustaine přistoupil poté, co fyzicky napadl zpěváka Jamese Hettefielda a byl Metallicy vyhozen. Jeho svět se však zdá se nezhroutil a od vzniku Megadeth vyšlo již čtrnáct studiových alb, přičemž vydání patnácté desky má skupina v plánu v následujících měsících.
 
Pokud tedy bude s kým nahrávat. V polovině minulého týdne totiž oznámil svůj odchod ze skupiny bubeník Shawn Drover. “Po deseti letech práce v Megadeth jsem se rozhodl odejít, abych se mohl věnovat svým vlastním hudebním zájmům,” prohlásil. To bylo 25. listopadu 2014. O den později podobným prohlášením šokoval taktéž kytarista Chris Broderick, který se skupinou vystupoval od roku 2008. “Vzhledem k hudebním a uměleckým rozporům - i když s obrovskou nechutí - musím oznámit svůj odchod z Megadeth. Chystám se vydat svým vlastním hudebním směrem,” komentoval své rozhodnutí. Jedním dechem však dodal: “Velice si vážím toho, že mě fanoušci přijali jako člena Megadeth a vážili si mě. Je ale čas, abych šel dál. Přeji Davidovi i skupině vše nejlepší.” 
 
Skupina tak v současné době čítá dva členy, již zmíněného Mustaina a dalšího zakládajícího hudebníka, basáka Dava Ellefsona. Zda se podaří dokončit nahrávání patnáctého studiového alba zůstává otázkou. “Nemám zájem být znovu součástí skupiny,” vzkázal například bývalý kytarista kapely Jeff Young. A hudební recenzenti se vesměs shodují že najít náhradu za kytarového mága Brodericka bude problém. Bubenický post by však mohl obsadit Dave Lombardo (ex-Slayer). Ten na tiskové konferenci po návratu ze Švýcarska naznačil, že nechává všechny možnosti otevřené. “David má mé číslo, tak čekám, zda se ozve,” prohlásil bubeník s úsměvem před účastníky tiskovky. 
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.