Metallica jede dál: Kirk Hammett se rozpovídal o blížící se desce

Fanoušci americké thrash metalové hvězdy Metallica můžou začít slavit: jejich oblíbená kapela po spekulacích konečně řekla víc o tom, kdy vydá další album. A jak se na další desku Metallica cítí? O tom se rozpovídal kytarista Kirk Hammett.

Metallica pro nás chystá další album Metallica pro nás chystá další album Zdroj: Metallica.com

Mezi metalovými nadšenci se jistě najde i mnoho fanoušků americké kapely Metallica, kterou alespoň díky písni Nothing Else Matters zná i každý posluchač rádia či začínající kytarista. Mnoho z nich proto jistě potěší, že se Metallica chystá vydat další album.

Toho bychom se měli dočkat v roce 2016 či nejpozději na začátku roku 2017.„Víte, neustále se posouváme dopředu. A to jak v psaní písní, tak při jejich nahrávání. Proto doufáme, že novou desku vydáme už příští rok. Trochu se bude podobat poslednímu albu Death Magnetic, alespoň co se hudebního směru týče. No, uvidíme," říká Kirk Hammett, kytarista Metallicy.

Také dodává, že se on ani zbytek kapely ještě rozhodně necítí na opuštění pódií a jevištních světel: „Pořád na to máme sílu, energii i inspiraci. Ještě stále máme na seznamu několik věcí, které chceme před odchodem udělat. Víte... Myslím si, že s tím vším ještě nejsme hotovi. A pokud lidé jako Keith Richards nebo Mick Jagger [Rolling Stones] můžou hrát až do sedmdesáti, proč bychom nemohli my?" Zdá se tedy, že Metallicu budeme moci očekávat na velkých pódiích i následující roky. Jen tak dál! 

Skupina své zatím poslední album Death Magnetic vydala již v roce 2008. V poslední době jsme ji proto mohli vidět například na některých větších festivalech. Myslíte, že se s novou deskou dočkáme i turné? A koupili byste si lístek na koncert?

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Phil Campbell and The Bastard Sons vydávají nový singl k připravovanému albu

  Phil Campbell a jeho kapela The Bastard Sons zveřejnili nový singl k připravovanému albu The Age of Absurdity. Projekt kytaristy z Motörhead je velmi zajímavý, protože jeho součástí jsou tři Campbellovy synové.

 • Opustil nás hlas Daniho Filtha. Zpěvák už koncerty nezvládá

  Dani Filth je známý jako zpěvák s nejječivějším vokálem na celé metalové scéně. Nebo spíš většinu své pěvecké kariéry byl. Se svou gothicmetalovou skupinou Cradle of Filth minulý rok vydal desku Cryptoriana a vyjel na turné. Kapela vystoupila i v pražském klubu Roxy. I přes špatnou akustiku tohoto prostoru bylo poznat, že Dani Filth už na živé vystupování nemá hlasivky. Jeho kdysi mocný Hlas je již zřejmě definitivně pryč. A proto si zaslouží minutu ticha.

 • Foto: Cradle of Filth, Moonspell, Roxy, 18.1.2018

  Cradle of Filth opět dokázali beznadějně vyprodanému Roxy, proč mají po celém světě tisíce fanoušků. Temnou atmosféru těchto bezvěrců ještě dokreslila předkapela v podobě neméně úspěšných portugalských gotiků Moonspell.

 • Sodom prochází velkými změnami v sestavě

  Jedna z nejikoničtějších thrashmetalových kapel mění sestavu. Trio Sodom přichází hned o dva členy, které však frontman Tom Angelripper plánuje v blízké budoucnosti nahradit.