Metallica jede dál: Kirk Hammett se rozpovídal o blížící se desce

Fanoušci americké thrash metalové hvězdy Metallica můžou začít slavit: jejich oblíbená kapela po spekulacích konečně řekla víc o tom, kdy vydá další album. A jak se na další desku Metallica cítí? O tom se rozpovídal kytarista Kirk Hammett.

Metallica pro nás chystá další album Metallica pro nás chystá další album Zdroj: Metallica.com

Mezi metalovými nadšenci se jistě najde i mnoho fanoušků americké kapely Metallica, kterou alespoň díky písni Nothing Else Matters zná i každý posluchač rádia či začínající kytarista. Mnoho z nich proto jistě potěší, že se Metallica chystá vydat další album.

Toho bychom se měli dočkat v roce 2016 či nejpozději na začátku roku 2017.„Víte, neustále se posouváme dopředu. A to jak v psaní písní, tak při jejich nahrávání. Proto doufáme, že novou desku vydáme už příští rok. Trochu se bude podobat poslednímu albu Death Magnetic, alespoň co se hudebního směru týče. No, uvidíme," říká Kirk Hammett, kytarista Metallicy.

Také dodává, že se on ani zbytek kapely ještě rozhodně necítí na opuštění pódií a jevištních světel: „Pořád na to máme sílu, energii i inspiraci. Ještě stále máme na seznamu několik věcí, které chceme před odchodem udělat. Víte... Myslím si, že s tím vším ještě nejsme hotovi. A pokud lidé jako Keith Richards nebo Mick Jagger [Rolling Stones] můžou hrát až do sedmdesáti, proč bychom nemohli my?" Zdá se tedy, že Metallicu budeme moci očekávat na velkých pódiích i následující roky. Jen tak dál! 

Skupina své zatím poslední album Death Magnetic vydala již v roce 2008. V poslední době jsme ji proto mohli vidět například na některých větších festivalech. Myslíte, že se s novou deskou dočkáme i turné? A koupili byste si lístek na koncert?

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rainbow v Praze spustili stroj na vzpomínky

  Po téměř dvaceti letech hraní středověkých balad se legendární kytarista Ritchie Blackmore vrátil k elektrické kytaře a představil další reinkarnaci svého seskupení Rainbow. Pražský koncert měl ukázat, jestli by nebylo lepší, kdyby zůstal u loutny.

 • Jak správně vybrat akustickou pěnu? Praktické tipy

  Nejeden hudebník se zamýšlel nad tím, jak dosáhnout lepšího zvuku. Plata od vajec, staré koberce či matrace. Znáte to? Možná jste si tím také prošli, ale stříleli jste naslepo nebo jste nedosáhli požadovaného akustického efektu. Doba se změnila, to co bylo kdysi nedostupné, je nyní dostupné za rozumnou cenu a v širokém výběru. O čem je řeč? O akustické pěně.

 • Kapela Ghost představila „nového" zpěváka

  Švédská formace Ghost chystá čtvrté studiové album. Do světa už vypustila videoklip úvodní písně Rats, ve kterém představuje nového zpěváka. Tím však nebude očekávaná figura jménem Papa Emeritus, ale Cardinal Copia, první postava, která nenasadí pomyslnou papežskou korunu.

 • Španělé Lords of Black doprovodí v Praze Ozzyho Osbourna
  Už nyní je bez pochyb, že vystoupení Ozzyho Osbourna v pražských Letňanech 13. června bude jednou z největších letošních hudebních událostí. Kromě toho, že by se mělo jednat o poslední světové turné tohoto legendárního zpěváka, doprovodí jej v Praze opravdu luxusní sestava hostů. Po Hollywood Vampires a zpěvákovi Korn Jonathanu Davisovi nyní přibyli ještě Lords of Black.

Další podobné články