Mňága a Žďorp chystá novou desku a prosí o pomoc fanoušky

Přesně 23 let od debutového alba Made in Valmez vzniká nová deska s názvem Made in China, která by měla být nahrána v Číně, společně s filmem. Kapela však nahrávání nezvládne bez pomoci fanoušků.

Mňága a Žďorp Mňága a Žďorp Zdroj: Mňága a Žďorp

V červnu roku 1991 vyšlo album Made in Valmez, které bylo debutovou deskou moravské kapely Mňága a Žďorp a které posbíralo několik ocenění, včetně označení nejlepší česká deska 90. let, jež jí udělil časopis Rock & Pop. Přesně po 23 letech je v plánu nahrát již patnáctou studiovou desku, která se bude jmenovat Made in China.

 „Název, který se obvykle rodí nakonec a s velkým utrpením, si suším už dlouho. Přijde mi jako bezvadné pojmenování naší pomatené doby. A zároveň je i docela vtipný, protože všichni hudebníci se dnes snaží být spíš Made in USA. Nicméně jet tohle album nahrát do Pekingu, aby bylo doopravdy Made in China... to už je, aspoň pro mě, povýšení vtipu na jistý druh performance. Vůbec nevíme, co nás čeká, a to je skvělé.“ říká Petr Fiala, frontman kapely.

 

Čtěte také Rozhovor s Petrem Fialou 

 

Kapela odehraje začátkem května v Číně tři koncerty, a to v Pekingu, Šanghaji a v Šen-Čenu. Mezi těmito koncerty chce kapela natočit již zmíněnou desku. Dle slov členů skupiny bude deska zcela něco jiného, než je nahrávání alb v Česku. Mňága a Žďorp dokonce plánuje využít i nějaké typické čínské hudební nástroje a spolupracovat s čínskými hudebníky. V současné době už do Číny míří loď, která veze část vybavení, jež poslouží k nahrávání desky a samozřejmě ke koncertům. Když už se kapela vydá do Číny, má v plánu nezůstat pouze u nahrávání nového alba, ale rovnou plánují natočit i film. Mělo by se jednat o zhruba hodinový film, který by měl fanouškům a divákům přiblížit velikou cestu do Číny, nahrávání alba, koncerty v Číně a Čínu samotnou.
Na Made in China hudebníci pracují už od roku 2010, kdy úspěšně vydali prozatím poslední desku. Na skladbách, které se na albu objeví, se opět vyřádil frontman Petr Fiala. Jednu písničku složil kytarista Martin Knor; tento song by se měl podobat irské mandolínové hitovce a Petr Fiala jí má v plánu otextovat až přímo v Číně.

 


Nicméně, aby se kapele jejich výlet za novou deskou vydařil, spoléhá se na pomoc z řad fanoušků, jelikož je nahrávání v Číně finančně velmi náročné. Kapela vsadila na crowdfunding (získávání peněz formou sbírky), když založila sbírku na serveru Startovač, v rámci které chtějí vybrat 500 000 Kč. Každý, kdo chce pomoct, zde může přispět libovolnou částkou a ty, kteří přispějí, čeká odměna. Takovou odměnou bude například podepsané CD, dárek z Číny; některý z dárců se stane kmotrem nového alba, někteří dárci mohou získat volný vstup na všechny koncerty kapely anebo se někdo dočká absolvování celé dobrodružné výpravy do Číny.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Zemřela Dolores O’Riordanová z irských The Cranberries

  Ve 46 letech zemřela zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Dolores O'Riordanová z irské rockové skupiny The Cranberries. O její náhlé smrti v pondělí 15. ledna informovala irská televizní a rozhlasová stanice RTE, úmrtí potvrdila i samotná kapela na webu. O'Riordanová působila v The Cranberries od roku 1990. V posledních letech ale zpěvačka trpěla bipolární poruchou.

 • Odešel hudební publicista Vojtěch Lindaur

  Pro českou hudební scénu Nový rok nezačíná dobře, dnes ve věku 60 let zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur.

 • Brněnské Sono Centrum odhaluje program pro rok 2018

  Koncertní sezóna pravidelně vrcholí v prosinci. Vyjma nejlepších koncertů se v zimních měsících představuje i program jarní sezóny. Program Sono Centra nabízí tři velké návraty: hip-hopovou legendu Chaozz, k narozeninám Sona pogratuluje exkluzivní klubou show kapela Lucie v doprovodu Futurum a v Brně se konečně objeví i artrocková kapela Marillion.

 • Zasnění London Grammar, oceňovaný skladatel Jóhann Jóhannsson i Jon Hopkins přijedou na Colours of Ostrava

  London Grammar, jedna z nejúspěšnějších současných britských skupin, zažije tuzemskou premiéru na dalším ročníku festivalu Colours of Ostrava. Trio, které okouzlilo posluchače po celém světě zasněnou atmoférickou hudbou s andělským hlasem zpěvačky Hannah Reid, představí v Ostravě druhé album vydané letos v létě.