Mňága a Žďorp chystá novou desku a prosí o pomoc fanoušky

Přesně 23 let od debutového alba Made in Valmez vzniká nová deska s názvem Made in China, která by měla být nahrána v Číně, společně s filmem. Kapela však nahrávání nezvládne bez pomoci fanoušků.

Mňága a Žďorp Mňága a Žďorp Zdroj: Mňága a Žďorp

V červnu roku 1991 vyšlo album Made in Valmez, které bylo debutovou deskou moravské kapely Mňága a Žďorp a které posbíralo několik ocenění, včetně označení nejlepší česká deska 90. let, jež jí udělil časopis Rock & Pop. Přesně po 23 letech je v plánu nahrát již patnáctou studiovou desku, která se bude jmenovat Made in China.

 „Název, který se obvykle rodí nakonec a s velkým utrpením, si suším už dlouho. Přijde mi jako bezvadné pojmenování naší pomatené doby. A zároveň je i docela vtipný, protože všichni hudebníci se dnes snaží být spíš Made in USA. Nicméně jet tohle album nahrát do Pekingu, aby bylo doopravdy Made in China... to už je, aspoň pro mě, povýšení vtipu na jistý druh performance. Vůbec nevíme, co nás čeká, a to je skvělé.“ říká Petr Fiala, frontman kapely.

 

Čtěte také Rozhovor s Petrem Fialou 

 

Kapela odehraje začátkem května v Číně tři koncerty, a to v Pekingu, Šanghaji a v Šen-Čenu. Mezi těmito koncerty chce kapela natočit již zmíněnou desku. Dle slov členů skupiny bude deska zcela něco jiného, než je nahrávání alb v Česku. Mňága a Žďorp dokonce plánuje využít i nějaké typické čínské hudební nástroje a spolupracovat s čínskými hudebníky. V současné době už do Číny míří loď, která veze část vybavení, jež poslouží k nahrávání desky a samozřejmě ke koncertům. Když už se kapela vydá do Číny, má v plánu nezůstat pouze u nahrávání nového alba, ale rovnou plánují natočit i film. Mělo by se jednat o zhruba hodinový film, který by měl fanouškům a divákům přiblížit velikou cestu do Číny, nahrávání alba, koncerty v Číně a Čínu samotnou.
Na Made in China hudebníci pracují už od roku 2010, kdy úspěšně vydali prozatím poslední desku. Na skladbách, které se na albu objeví, se opět vyřádil frontman Petr Fiala. Jednu písničku složil kytarista Martin Knor; tento song by se měl podobat irské mandolínové hitovce a Petr Fiala jí má v plánu otextovat až přímo v Číně.

 


Nicméně, aby se kapele jejich výlet za novou deskou vydařil, spoléhá se na pomoc z řad fanoušků, jelikož je nahrávání v Číně finančně velmi náročné. Kapela vsadila na crowdfunding (získávání peněz formou sbírky), když založila sbírku na serveru Startovač, v rámci které chtějí vybrat 500 000 Kč. Každý, kdo chce pomoct, zde může přispět libovolnou částkou a ty, kteří přispějí, čeká odměna. Takovou odměnou bude například podepsané CD, dárek z Číny; některý z dárců se stane kmotrem nového alba, někteří dárci mohou získat volný vstup na všechny koncerty kapely anebo se někdo dočká absolvování celé dobrodružné výpravy do Číny.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Stick Men, Lucerna Music Bar, 13. 3. 2018

  Stick Men se v rámci trurné na propagaci své nové desky Prog Noir zastavili v pražském Lucerna Music Baru.

 • Traktor přijede do Kolína představit nové DVD

  Po vydání alba Artefuckt před dvěma lety stoupá hvězda kapely Traktor strmě vzhůru. Následující turné se těšilo skvělé návštěvnosti, a tak Traktor neponechává nic náhodě a kuje železo, dokud je žhavé.

 • Nigel Kennedy přijel do Prahy s kočkopsem

  Britského houslistu proslavil nejen punkerský vzhled, ale i virtuozita, kterou už uplatnil ve vážné hudbě, v rocku i jazzu. Středeční koncert 14. března v pražském Kongresovém centru se mohl stát ukázkou jeho hudební všestrannosti, kdyby ale slavný houslista tento koncert nepodcenil a nepřijel k nám jako chudý umělec bez potřebného vybavení.

 • Foto: Don Airey & Friends, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 12. 3. 2018

  Úžasný koncert v Bounty Rock Cafe v Olomouci si nenechali ujít žádní fanoušci rockové hudby! Perfektně šlapající kapela klávesisty Deep Purple Dona Airleye se skvělým zpěvákem Carlem Sentancem (Nazareth) hrála nejen pecky kapel, se kterými Don Airley spolupracoval, ale při improvizacích zazněly i melodie české klasiky. Kapelu dále tvoří Dave Marks - baskytara, Simon McBride - kytara (Sweet Savage) a Jon Finnigan - bicí (Gang of Four). Ze zcela narvaného klubu přinášíme fotoreport, kterým jsme se snažili zachytit strhující atmosféru tohoto koncertu

   

   

Další podobné články