MRC Riddims s novou deskou koncertují v českých klubech

Mistr zvuku Oktopus, kterého známe z Dälek, vytvořil sólový projekt ve spolupráci s Merc z experimentálních If/When a All Natural Lemon & Lime Flavors. Aktuálně pod názvem MRC Riddims vydali split se slovenskými Karaoke Tundra a živě navštíví několik tuzemských klubů a dva festivaly.

MRC Riddims MRC Riddims Zdroj: press kit

Díky spolupráci Silver Rocket a Lokal Rekorc právě vychází 12" vinyl MRC Riddims, přičemž se jedná o split se slovenským mistrem hudebních miniatur, kterým je Karaoke Tundra. Deska, kde se potkává projekt z New Yorku s hudebně spřízněným solitérem z Trnavy. Na tomhle dvanáctipalci jsou čtyři nové věci a živě si je můžete vychutnat na několika klubových koncertních zastávkách v České republice.

Oktopus a Merc se také živě blýsknou v pátek 21. června na hradě Točníku v rámci festivalu Silver Rocket Summer Summa a o den později v Bojkovicích v rámci festivalu MišMaš. S českým publikem už se MRC Riddims seznámili v Praze, kde jejich mix hip hopu, dub stepu a elektroniky zazněl ve strahovském klubu Sedmička. Tohle experimentální duo svému zvuku říká prostě a jednoduše „bass music“ s tím, že se do jejich hudební tvorby promítají také vlivy ragga a dancehall.

 

 

Seznam míst, kde můžete MRC Riddims vidět:

17. června – Brno (+ Napszyklat)
18. června – Jihlava
19. června – Ústí nad Labem
20. června – Plzeň
21. června – hrad Točník (Silver Rocket Summer Summa)
22. června – Bojkovice (MišMaš festival)
23. června - Hradec Králové

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Metalfest, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 31. 5. 2019

  Před týdnem skončil jubilejní, desátý ročník plzeňského Metalfestu. Během tří dnů se na pódiu ve vyprodaném Amfiteátru Lochotín vystřídaly stálice metalové scény. Páteční večer završily kapely Hammerfall a Powerwolf, které večer předvedly velkolepou show. Z prvního dne Metalfestu vám přinášíme fotoreportáž.

 • Třetí den Metalfestu: nestárnoucí rocker Snider, korpiklaanovské pogo a nostalgie potřetí

  Plzeňský Amfiteátr Lochotín o víkendu od pátku 31. května do neděle 2. června opět pohostil už tradiční festival tvrdé hudby Metalfest. Letošní ročník byl jako první vyprodán ještě před začátkem akce. Neděle, závěrečný den, se publiku představil rocker Dee Snider se svým sólovým projektem. Nejšílenější kotel festivalu rozpoutali tradičně Korpiklaani.

 • Druhý den Metalfestu: nekromancer Dani Filth, nafukovací drak a nostalgie podruhé

  Plzeňský Amfiteátr Lochotín o víkendu od pátku 31. května do neděle 2. června opět pohostil už tradiční festival tvrdé hudby Metalfest. Letošní ročník byl jako první vyprodán ještě před začátkem akce. Patnáctitisícový dav v sobotu přilákali Amon Amarth a Cradle of Filth. Kytarového krále Guse G. z jeho pomyslného trůnu ale už nikdo nesesadil.

 • První den Metalfestu: nostalgie, jabadabadů a show Powerwolf beze změny

  Plzeňský Amfiteátr Lochotín o víkendu od pátku 31. května do neděle 2. června opět pohostil už tradiční festival tvrdé hudby Metalfest. Letošní ročník byl jako první vyprodán ještě před začátkem akce. Pátek, první festivalový den, se publiku představily dvě úspěšné powermetalové kapely – Powerwolf a Hammerfall. Při vystoupení skupiny Septicflesh i zapršelo, takže ani v kotli pod pódiem nebylo vedro na umření.