Norbert Peticzký z Hlasu vydal nové album a chystá koncert s hudební legendou

Jméno Norbert Peticzký vešlo ve známost širší veřejnosti až díky soutěži Hlas ČeskoSlovenska. Norbert již soutěž opustil, a tak měl dostatek času vydat nové album a klip, kterými chce pomoci nadaci Rakovina věc veřejná. Navíc se ještě proslýchá, že Norbert plánuje koncert s jednou z hudebních legend.

Norbert Peticzký Norbert Peticzký Zdroj: norbertp.com

Norbert Peticzký nedávno pokřtil své debutové album Alchymista. Deska obsahuje dvanáct převážně autorských skladeb, které jsou jakousi směsicí nálad i žánrů. Norbert se svou hudbou dotýká popu, folku a R’n’B, které osladil latino prvky.

Alchymista je jako já: plný zvratů, nálad, myšlenek, úvah a pokory. Jsem šťastný, že jsem mohl udělat takovou desku, která moji duši odhalí světu takovou, jaká je. Nedělal jsem album pro hudební kritiky, dělal jsem desku plnou života takového, jaký je.Norbert Peticzký

Navíc se Norbert stal také jedním z patronů nadace Rakovina věc veřejná. A právě do této nadace poputuje veškerý výdělek z jeho debutového počinu. Norbert touží prodat 2 500 kusů, čímž by mohl nadaci přispět částkou 450 000 korun.

Prvním singlem nového alba se stala skladba Peklo milencov, k níž již Norbert natočil také videoklip. Peklo milencov je o zoufalství, samotě a tragické lásce. Pocit úzkosti Norbert ještě podpořil výběrem místa natáčení, kterým se stal koncentrační tábor Terezín. Pocit beznaděje sálá také z Norbertova oděvu. Svěrací kazajka a bosé nohy dodávají jeho projevu hloubku.

Technika tzv. živé kamery zmíněnou atmosféru ještě umocnila. Klip se podle odborníků nese v duchu filmu Záhada Blair Witch a již dnes šplhá na nejvyšší příčky hudebních žebříčků. V oficiální facebookové hitparádě singl již dokonce porazil favorizovaného Tomáše Kluse.

 

 

Hudebními kuloáry se také nese informace, že Norbert chystá na podzim jedinečný koncert, na němž by si měl zazpívat s členkou legendárních The Kelly Family, Kathy Kelly. Za místo koncertu by mohl být zvolen pražský chrám Sacre Coeur. Sám Norbert se však k tomuto prozatím nechce vyjadřovat.

Norbert na hudbě zmíněných The Kelly Family vyrostl a již měl možnost se s jedním z členů osobně setkat. A to v loňském roce, kdy Prahu navštívil John se svou manželkou, aby pražskému publiku představili rockovou operu Elfenthal. Norbert byl přizván, aby zazpíval jako předskokan.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Metalisté The HU bodují šamanskými zpěvy

  Na konci minulého roku se v Asii vyklubala zajímavá kapela, která propojuje několik žánrů zároveň. Na tom by v dnešní době fúzí nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se nejednalo o mongolskou kapelu, která do metalových a rockových postupů vkládá šamanské popěvky tamního folklóru. To je kapela The HU v kostce.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Charlieho Winstona

  Mladý charismatický zpěvák, skladatel a producent v jedné osobě Charlie Winston zahraje již 11. února v pražském Lucerna Music Baru. Pojďte soutěžit o lístky na tento skvělý koncert s redakcí musicweb.cz!

 • Charlie Winston oznamuje hudebního hosta svého koncertu

  Koncert britského zpěváka a skladatele Charlieho Winstona se nezadržitelně blíží. Již 11. února se představí divákům v pražském Lucerna Music Baru se svým sólovým koncertním programem a mimo jiné představí i své nové album Squere 1.

 • Foto: Robert Křesťan Druhá tráva, Bratři Ebenové, Měšťanská beseda, Plzeň, 7. 1. 2019

  V Měšťanské besedě v Plzni se sešlo v pondělí 7. ledna hned několik osobností české hudby - Robert Křesťan se skupinou Druhá trává a Bratři Ebenové. Z toho koncertu vám přinášíme fotoreport.

Další podobné články