Norbert Peticzký z Hlasu vydal nové album a chystá koncert s hudební legendou

Jméno Norbert Peticzký vešlo ve známost širší veřejnosti až díky soutěži Hlas ČeskoSlovenska. Norbert již soutěž opustil, a tak měl dostatek času vydat nové album a klip, kterými chce pomoci nadaci Rakovina věc veřejná. Navíc se ještě proslýchá, že Norbert plánuje koncert s jednou z hudebních legend.

Norbert Peticzký Norbert Peticzký Zdroj: norbertp.com

Norbert Peticzký nedávno pokřtil své debutové album Alchymista. Deska obsahuje dvanáct převážně autorských skladeb, které jsou jakousi směsicí nálad i žánrů. Norbert se svou hudbou dotýká popu, folku a R’n’B, které osladil latino prvky.

Alchymista je jako já: plný zvratů, nálad, myšlenek, úvah a pokory. Jsem šťastný, že jsem mohl udělat takovou desku, která moji duši odhalí světu takovou, jaká je. Nedělal jsem album pro hudební kritiky, dělal jsem desku plnou života takového, jaký je.Norbert Peticzký

Navíc se Norbert stal také jedním z patronů nadace Rakovina věc veřejná. A právě do této nadace poputuje veškerý výdělek z jeho debutového počinu. Norbert touží prodat 2 500 kusů, čímž by mohl nadaci přispět částkou 450 000 korun.

Prvním singlem nového alba se stala skladba Peklo milencov, k níž již Norbert natočil také videoklip. Peklo milencov je o zoufalství, samotě a tragické lásce. Pocit úzkosti Norbert ještě podpořil výběrem místa natáčení, kterým se stal koncentrační tábor Terezín. Pocit beznaděje sálá také z Norbertova oděvu. Svěrací kazajka a bosé nohy dodávají jeho projevu hloubku.

Technika tzv. živé kamery zmíněnou atmosféru ještě umocnila. Klip se podle odborníků nese v duchu filmu Záhada Blair Witch a již dnes šplhá na nejvyšší příčky hudebních žebříčků. V oficiální facebookové hitparádě singl již dokonce porazil favorizovaného Tomáše Kluse.

 

 

Hudebními kuloáry se také nese informace, že Norbert chystá na podzim jedinečný koncert, na němž by si měl zazpívat s členkou legendárních The Kelly Family, Kathy Kelly. Za místo koncertu by mohl být zvolen pražský chrám Sacre Coeur. Sám Norbert se však k tomuto prozatím nechce vyjadřovat.

Norbert na hudbě zmíněných The Kelly Family vyrostl a již měl možnost se s jedním z členů osobně setkat. A to v loňském roce, kdy Prahu navštívil John se svou manželkou, aby pražskému publiku představili rockovou operu Elfenthal. Norbert byl přizván, aby zazpíval jako předskokan.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Rick Wakeman & Moravská filharmonie Olomouc, Pražský hrad, Praha, 2. 12. 2018

  Rick Wakeman na Hrad! Tak tohle se nám splnilo tuto neděli, kdy ve Španělském sálu Pražského hradu zahrál klávesový mág bývalé kupiny Yes s Moravskou filharmonií Olomouc a pěveckým sborem Žerotín nezapomenutelný koncert. Nádherná hudba v úžasném prostředí s výbornou akustikou - to byl opravdu skvělý zážitek na celý život. Byla to ještě rocková, či už klasická hudba? Rozdíly nehledejme, byla prostě vynikající! A tak se můžete kouknout na trochu delší fotoreport.

 • Kapela Hodiny zve na svůj jediný koncert v Praze

  Již příští týden má pro vás poprocková kapela Hodiny přichystaný vánoční koncert, který je jejím letošním prvním a zároveň posledním v Praze.

 • Mikulášská se sochami The Tap Tap již za týden

  Pokud je vám sympatická tvorba kapely The Tap Tap a ještě nemáte vstupenku na jejich tradiční Mikulášskou, neměli byste již dlouho váhat - koncert se uskuteční za týden a každoročně počet návštěvníků stoupá.

 • Rozhovor s Kubou Rybou: Rybičky 48 jsme brali vážně od začátku

  Konec letošního roku znamená pro stále populárnější Rybičky 48 spoustu práce. V Lucerně oslavili šestnáct let od chvíle, kdy kapela ještě pod názvem Banánové rybičky vznikla. Po pěti letech vydali novou nahrávku, a to hned dvojalbum. Zatímco na prvním disku Best Fuck Off se skrývá kolekce dosud nevydaných singlů nahraných v období od poslední řadovky, na druhém disku Pořád nás to baví najdeme pestrou sbírku šuplíkových skladeb. Desku kapela vyjede propagovat na turné, jehož většina štací je již vyprodána. Vrcholem šňůry bude koncert pro 5 000 diváků v brněnské hale Vodova.

Další podobné články