Norbert Peticzký z Hlasu vydal nové album a chystá koncert s hudební legendou

Jméno Norbert Peticzký vešlo ve známost širší veřejnosti až díky soutěži Hlas ČeskoSlovenska. Norbert již soutěž opustil, a tak měl dostatek času vydat nové album a klip, kterými chce pomoci nadaci Rakovina věc veřejná. Navíc se ještě proslýchá, že Norbert plánuje koncert s jednou z hudebních legend.

Norbert Peticzký Norbert Peticzký Zdroj: norbertp.com

Norbert Peticzký nedávno pokřtil své debutové album Alchymista. Deska obsahuje dvanáct převážně autorských skladeb, které jsou jakousi směsicí nálad i žánrů. Norbert se svou hudbou dotýká popu, folku a R’n’B, které osladil latino prvky.

Alchymista je jako já: plný zvratů, nálad, myšlenek, úvah a pokory. Jsem šťastný, že jsem mohl udělat takovou desku, která moji duši odhalí světu takovou, jaká je. Nedělal jsem album pro hudební kritiky, dělal jsem desku plnou života takového, jaký je.Norbert Peticzký

Navíc se Norbert stal také jedním z patronů nadace Rakovina věc veřejná. A právě do této nadace poputuje veškerý výdělek z jeho debutového počinu. Norbert touží prodat 2 500 kusů, čímž by mohl nadaci přispět částkou 450 000 korun.

Prvním singlem nového alba se stala skladba Peklo milencov, k níž již Norbert natočil také videoklip. Peklo milencov je o zoufalství, samotě a tragické lásce. Pocit úzkosti Norbert ještě podpořil výběrem místa natáčení, kterým se stal koncentrační tábor Terezín. Pocit beznaděje sálá také z Norbertova oděvu. Svěrací kazajka a bosé nohy dodávají jeho projevu hloubku.

Technika tzv. živé kamery zmíněnou atmosféru ještě umocnila. Klip se podle odborníků nese v duchu filmu Záhada Blair Witch a již dnes šplhá na nejvyšší příčky hudebních žebříčků. V oficiální facebookové hitparádě singl již dokonce porazil favorizovaného Tomáše Kluse.

 

 

Hudebními kuloáry se také nese informace, že Norbert chystá na podzim jedinečný koncert, na němž by si měl zazpívat s členkou legendárních The Kelly Family, Kathy Kelly. Za místo koncertu by mohl být zvolen pražský chrám Sacre Coeur. Sám Norbert se však k tomuto prozatím nechce vyjadřovat.

Norbert na hudbě zmíněných The Kelly Family vyrostl a již měl možnost se s jedním z členů osobně setkat. A to v loňském roce, kdy Prahu navštívil John se svou manželkou, aby pražskému publiku představili rockovou operu Elfenthal. Norbert byl přizván, aby zazpíval jako předskokan.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert The Young Gods

  Už přes třicet let posouvají The Young Gods limity zvukových možností. Začali jako průkopníci industriálního punku flirtující se surrealistickým kabaretem. Jako zvukoví čarodějové aplikovali šamanské způsoby na techno a přitom průběžně vybrušovali svůj unikátní zvuk. Souběžně se stali legendou evropské scény. Na rozdíl od mnoha svých vrstevníků se stále řítí dopředu a odmítají se opakovat. Pojďte na koncert 29. března 2019, díky musicweb.cz můžete vyhrát lístky!

 • Lynyrd Skynyrd vydali živé album

  Rocková kapela Lynyrd Skynyrd vydala záznam koncertu, který se odehrál v americkém městě Atlantic City. Vystoupení proběhlo už před dvanácti lety.

 • Bryan Ferry míří do Prahy

  Celosvětově uznávaný umělec a hudebník (zpěv, klávesy, harmonika a kytara) se rozjede na turné, v létě příštího roku zavítá se svým koncertním setem i do Prahy.

 • Pavol Hammel a Prúdy zahájí výroční koncertní turné v České republice

  Slovenská skupina Prúdy svým nadcházejícím turné připomene posluchačům, že je to letos již 50 let co vydala zásadní desku Zvoňte zvonky a navíc její frontman Pavol Hammel v prosinci oslaví své sedmdesáté narozeniny.