Norbert Peticzký z Hlasu vydal nové album a chystá koncert s hudební legendou

Jméno Norbert Peticzký vešlo ve známost širší veřejnosti až díky soutěži Hlas ČeskoSlovenska. Norbert již soutěž opustil, a tak měl dostatek času vydat nové album a klip, kterými chce pomoci nadaci Rakovina věc veřejná. Navíc se ještě proslýchá, že Norbert plánuje koncert s jednou z hudebních legend.

Norbert Peticzký Norbert Peticzký Zdroj: norbertp.com

Norbert Peticzký nedávno pokřtil své debutové album Alchymista. Deska obsahuje dvanáct převážně autorských skladeb, které jsou jakousi směsicí nálad i žánrů. Norbert se svou hudbou dotýká popu, folku a R’n’B, které osladil latino prvky.

Alchymista je jako já: plný zvratů, nálad, myšlenek, úvah a pokory. Jsem šťastný, že jsem mohl udělat takovou desku, která moji duši odhalí světu takovou, jaká je. Nedělal jsem album pro hudební kritiky, dělal jsem desku plnou života takového, jaký je.Norbert Peticzký

Navíc se Norbert stal také jedním z patronů nadace Rakovina věc veřejná. A právě do této nadace poputuje veškerý výdělek z jeho debutového počinu. Norbert touží prodat 2 500 kusů, čímž by mohl nadaci přispět částkou 450 000 korun.

Prvním singlem nového alba se stala skladba Peklo milencov, k níž již Norbert natočil také videoklip. Peklo milencov je o zoufalství, samotě a tragické lásce. Pocit úzkosti Norbert ještě podpořil výběrem místa natáčení, kterým se stal koncentrační tábor Terezín. Pocit beznaděje sálá také z Norbertova oděvu. Svěrací kazajka a bosé nohy dodávají jeho projevu hloubku.

Technika tzv. živé kamery zmíněnou atmosféru ještě umocnila. Klip se podle odborníků nese v duchu filmu Záhada Blair Witch a již dnes šplhá na nejvyšší příčky hudebních žebříčků. V oficiální facebookové hitparádě singl již dokonce porazil favorizovaného Tomáše Kluse.

 

 

Hudebními kuloáry se také nese informace, že Norbert chystá na podzim jedinečný koncert, na němž by si měl zazpívat s členkou legendárních The Kelly Family, Kathy Kelly. Za místo koncertu by mohl být zvolen pražský chrám Sacre Coeur. Sám Norbert se však k tomuto prozatím nechce vyjadřovat.

Norbert na hudbě zmíněných The Kelly Family vyrostl a již měl možnost se s jedním z členů osobně setkat. A to v loňském roce, kdy Prahu navštívil John se svou manželkou, aby pražskému publiku představili rockovou operu Elfenthal. Norbert byl přizván, aby zazpíval jako předskokan.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Moravské hrady, Veveří, Brno, 10. 8. 2018

  Festival Hrady CZ se pomalu přemístil na svou moravskou část. Na fotogalerii z pátečních koncertů na hradě Veveří, kdy zahráli třeba Pipes and Pints, The Agony, Ivan Mládek nebo Horkýže slíže, se můžete podívat zde.

 • AC/DC viděni ve Vancouveru

  Zbožné přání všech fanoušků australských AC/DC o novém albu se možná brzo stane skutečností. Členové této legendární rockové mašiny byli vyfoceni ve Vancouveru u Warehouse Studia, kde nahrávali svá poslední tři alba.

 • Foto: Beseda u Bigbítu, Tasov, 4. 8. 2018

  Slunce, voda, neskutečná pohoda a bohatý program v oáze zvané Topolový hájek. Takový byl letošní ročník Besedy u Bigbítu.

 • Foto: Beseda u Bigbítu, Tasov, 3. 8. 2018

  Slunce, voda, neskutečná pohoda a bohatý program v oáze zvané Topolový hájek. Takový byl letošní ročník Besedy u Bigbítu.