Novou kytaristkou Evanescence je Jen Majura

Americká formace Evanescence zveřejnila v srpnu loňského roku zprávu o změnách v sestavě. Po téměř 12 letech, 2 albech a nespočtu koncertů po celém světě, kapelu opustil kytarista Terry Balsamo. Toho v kapele nahradila Jen Majura známá z Equilibrium a Knorkator. Jak se její jméno vůbec objevilo na seznamu kandidátů na Balsamovo místo?

Jen Majura nyní září v řadách Evanescence Jen Majura nyní září v řadách Evanescence Zdroj: Oficiální facebookový profil Jen Majura

"Nemám ponětí, jak se to stalo. Ne, vážně... Moje jméno bylo nějak doporučeno mým kamarádem Alexem Skolnickem z Testament a Davem Eggarem –ten je známý jako velmi dobrý cellista a také je hudebníkem pracujícím v New Yorku. A najednou tu na mě vyskakoval tento email: Máš zájem se přidat...?" To Majurové jen vyrazilo dech a nemohla zprávě uvěřit. O tři dny později už seděla v letadle mířícího do New Yorku. Tam se setkala s Amy Lee, holky daly řeč a dílo bylo dokonáno, Jen Majura se stala novým členem Evanescence.

Amy Lee ani nechtěla, aby jí kytaristka předvedla své dovednosti. "Vím, že umíš hrát. Viděla jsem spoustu tvých videí. A znám tvoje životní zkušenosti a koncertuješ po světě... Jen přileť a dáme si nějaké jídlo a popovídáme si," odpověděla na Jeninu otázku, jestli si má s sebou přivézt kytaru a jestli bude konkurz.

V momentě, kdy tato zpráva vyšla oficiálně, byla Jen Majura ve Švédsku na kytarovém táboře. "Byla jsem uprostřed ničeho, jen jezero a 30 kytaristů a můj telefon nepřestával blikat od příchozích emailů. Přicházely mi tuny emailů každý den," říká kytaristka o okamžiku, kdy se o tom dozvěděli ostatní. Většina zpráv obsahovala gratulace k přijetí do řad Evanescence. Jen přiznala, že si přišla, jako kdyby měla narozeniny.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Druhý den Masters of Rock ve znamení epiky a pekelných symfonií

  Pátek byl na Masters of Rock asi nejdeštivější den, ale protože nebyla zima, dalo se to vydržet. Na Ronnie James Dio stagi hřály diváky v prvních brázdách nejen plameny z pyroefektů, ale také plameny pekelné. Menu, které pořadatelé pro tento den nabídli, bylo totiž patřičně pestré.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 14. 7. 2019

  Neděle 14. července byla zároveň posledním dnem Masters of Rock 2019, vystoupili Dark Tranquillity, Primal Fear, Children of Bodom. Naplněný areál pobavili glam-metaloví američané Steel Panther a celý festival završili Dream Theater. Z posledního dne Masters of Rock vám přinášíme fotoreportáž.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 13. 7. 2019

  Třetí den letošního ročníku Masters of Rock dominovaly kapely Within Temptation a sólový projekt zpevačky Tarji Turunen. Zpěvačky Sharon den Adel a Tarja Turunen tak zazpívaly i duet Paradise. Dále vystoupila neměcká heavymetalová kapela Rage doprovázena Zlínskou Filharmonií, norové Satyricon či kapela Brainstorm. Z třetího dne festivalu vám přinášíme fotoreportáž.

 • Rammsteini představili v Praze nové album

  Veliká show a prověřené hity. Tak by se dal ve zkratce shrnout zážitek z koncertu skupiny Rammstein, který se konal v úterý 16. července. V den, kdy byl článek vydán, kapela odehrávala právě druhý vyprodaný koncert.