Poslední polínko do Ostravských plamenů: Oberschlesien

Kruh se uzavírá a pořadatelé jednodenního festivalu Ostrava v plamenech zveřejnili poslední z kapel pozvaných na letošní ročník - těšit se můžeme na hvězdu polského industriálního metalu Oberschlesien.

Oberschlesien Oberschlesien Zdroj: pořadatel koncertu

 

Tato poslední z ohlášených kapel sedla do prostředí areálu Vítkovických železáren jako „prdel na¨hrnec". Industriální prostředí je pro kapelu hrající industriální metal a ještě ke všemu známou používáním silných pyrotechnických efektů a bohatou světelnou show jako stvořené. A pokud k tomu přidají svou podiovou teatrálnost a silně provokující texty zpívané slezským nářečím, o pořádnou zábavu bude určitě postaráno.Kapela Oberschlesien pochází z Polska a ve své domovině se těší velké oblibě. Na svém kontě mají zatím pouze dvě alba, ale ta jsou velice oblíbena. Na letošním třetím ročníku festivalu Ostrava v plamenech zahrají svůj plnohodnotný koncertní set, jak už na této akci bývá zvykem. Během jednoho dne se na podiu vystřídají s dalšími pozvanými, kterými jsou (jak jsme vás již informovali) Within Temptation, AXXIS, Gus G a Firewind, Vader, Doga, Citron a Forrest Gump. Posledně jmenovaní celý festival zahájí  v sobotu 6. srpna 2016 již v pravé poledne.

Čtěte také: Ostrava v plamenech přivítá německou legendu AXXIS

Máte-li chuť v jednom dni ochutnat směs bigbítové klasiky, crossoveru, deathmetalu, powermetalu či symfonického metalu, máte jedinečnou příležitost zajet si do Ostravy. Vstupenky v ceně 790 korun a bližší informace k celé akci, zázemí či ubytování (kempování) najdete na www.ostravplamenech.cz .

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Traktor přijede do Kolína představit nové DVD

  Po vydání alba Artefuckt před dvěma lety stoupá hvězda kapely Traktor strmě vzhůru. Následující turné se těšilo skvělé návštěvnosti, a tak Traktor neponechává nic náhodě a kuje železo, dokud je žhavé.

 • Metalová smršť v čele s Betraying The Martyrs dorazí už v neděli do Prahy

  Březen ve znamení koncertů - tímto heslem se řídí francouzská metalová kapela Betraying The Martyrs, jejíž kroky povedou i do České republiky. Stane se tak v neděli 18. března a řežba to bude určitě pořádná.

 • Epica vydala poslední video z trilogie klipů k novému EP

  Ikona symfonického metalu, skupina Epica, představila poslední z trilogie animovaných klipů k písním z nového EP The Solace System. Klipem Decoded Poetry se tak uzavřel příběh, jehož hrdiny byly animované postavičky stylizované jako členové kapely.

 • Rozhovor s Jonnem Järvelou z kapely Korpiklaani: Občas musíme přiživit naši pověst alkoholiků

  Finská kapela Korpiklaani je v Česku rok od roku oblíbenější. Pravidelně hraje například na tuzemských festivalech nebo na svých samostatných koncertech. Letos skupina vyjela na turné s kapelami Heidevolk, Arkona a Trollfest. „O Korpiklaanech koluje v metalové komunitě spousta klišé. Říká se, že jsme nenapravitelní alkoholici," usmívá se frontman Jonne Järvelä. Zpěvák si před vyprodaným pražským koncertem 1. března našel chvilku a i přes zjevnou únavu z koncertování se rozpovídal o právě probíhajícím turné nebo své rodině. Prozradil i to, co společně s kapelou Korpiklaani chystá pro letošní vystoupení na festivalu Masters of Rock.

Další podobné články