Poslední polínko do Ostravských plamenů: Oberschlesien

Kruh se uzavírá a pořadatelé jednodenního festivalu Ostrava v plamenech zveřejnili poslední z kapel pozvaných na letošní ročník - těšit se můžeme na hvězdu polského industriálního metalu Oberschlesien.

Oberschlesien Oberschlesien Zdroj: pořadatel koncertu

 

Tato poslední z ohlášených kapel sedla do prostředí areálu Vítkovických železáren jako „prdel na¨hrnec". Industriální prostředí je pro kapelu hrající industriální metal a ještě ke všemu známou používáním silných pyrotechnických efektů a bohatou světelnou show jako stvořené. A pokud k tomu přidají svou podiovou teatrálnost a silně provokující texty zpívané slezským nářečím, o pořádnou zábavu bude určitě postaráno.Kapela Oberschlesien pochází z Polska a ve své domovině se těší velké oblibě. Na svém kontě mají zatím pouze dvě alba, ale ta jsou velice oblíbena. Na letošním třetím ročníku festivalu Ostrava v plamenech zahrají svůj plnohodnotný koncertní set, jak už na této akci bývá zvykem. Během jednoho dne se na podiu vystřídají s dalšími pozvanými, kterými jsou (jak jsme vás již informovali) Within Temptation, AXXIS, Gus G a Firewind, Vader, Doga, Citron a Forrest Gump. Posledně jmenovaní celý festival zahájí  v sobotu 6. srpna 2016 již v pravé poledne.

Čtěte také: Ostrava v plamenech přivítá německou legendu AXXIS

Máte-li chuť v jednom dni ochutnat směs bigbítové klasiky, crossoveru, deathmetalu, powermetalu či symfonického metalu, máte jedinečnou příležitost zajet si do Ostravy. Vstupenky v ceně 790 korun a bližší informace k celé akci, zázemí či ubytování (kempování) najdete na www.ostravplamenech.cz .

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.

 • Foto: Arch Enemy, Forum Karlín, 14. 1. 2018

  Do Prahy zavítala metalová kapela Arch Enemy, předskakovali Wintersun, Jinjer a Tribulation. Více se dozvíte v reportáži. Zde vám přinášíme fotoreport. 

 • Zemřela Dolores O’Riordanová z irských The Cranberries

  Ve 46 letech zemřela zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Dolores O'Riordanová z irské rockové skupiny The Cranberries. O její náhlé smrti v pondělí 15. ledna informovala irská televizní a rozhlasová stanice RTE, úmrtí potvrdila i samotná kapela na webu. O'Riordanová působila v The Cranberries od roku 1990. V posledních letech ale zpěvačka trpěla bipolární poruchou.

 • Koncert Arch Enemy v Praze: White-Gluz zazářila nejen modře

  Pražská hudební hala Forum Karlín jednou opět přivítala metalisty z celého okolí. V neděli 14. ledna tam totiž zahráli švédští death metalisté Arch Enemy. Pouhou chvíli před nimi se na pódiu předvedli Finové Wintersun a předkapely Jinjer a Tribulation. Velký nápis na pokladně hlásil: vyprodáno.

Další podobné články