Poslední polínko do Ostravských plamenů: Oberschlesien

Kruh se uzavírá a pořadatelé jednodenního festivalu Ostrava v plamenech zveřejnili poslední z kapel pozvaných na letošní ročník - těšit se můžeme na hvězdu polského industriálního metalu Oberschlesien.

Oberschlesien Oberschlesien Zdroj: pořadatel koncertu

 

Tato poslední z ohlášených kapel sedla do prostředí areálu Vítkovických železáren jako „prdel na¨hrnec". Industriální prostředí je pro kapelu hrající industriální metal a ještě ke všemu známou používáním silných pyrotechnických efektů a bohatou světelnou show jako stvořené. A pokud k tomu přidají svou podiovou teatrálnost a silně provokující texty zpívané slezským nářečím, o pořádnou zábavu bude určitě postaráno.Kapela Oberschlesien pochází z Polska a ve své domovině se těší velké oblibě. Na svém kontě mají zatím pouze dvě alba, ale ta jsou velice oblíbena. Na letošním třetím ročníku festivalu Ostrava v plamenech zahrají svůj plnohodnotný koncertní set, jak už na této akci bývá zvykem. Během jednoho dne se na podiu vystřídají s dalšími pozvanými, kterými jsou (jak jsme vás již informovali) Within Temptation, AXXIS, Gus G a Firewind, Vader, Doga, Citron a Forrest Gump. Posledně jmenovaní celý festival zahájí  v sobotu 6. srpna 2016 již v pravé poledne.

Čtěte také: Ostrava v plamenech přivítá německou legendu AXXIS

Máte-li chuť v jednom dni ochutnat směs bigbítové klasiky, crossoveru, deathmetalu, powermetalu či symfonického metalu, máte jedinečnou příležitost zajet si do Ostravy. Vstupenky v ceně 790 korun a bližší informace k celé akci, zázemí či ubytování (kempování) najdete na www.ostravplamenech.cz .

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Ve věku 64 let zemřel Malcolm Young, zakladatel a kytarista AC/DC

  "S nejhlubším zármutkem v srdci jsou AC/DC dnes nuceni oznámit úmrtí Malcolma Younga". Touto krátkou zprávou dnes australští velikáni potvrdili odchod jejich zakládajícího člena a jednoho z hlavních architektů jejich úspěchu.

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

Další podobné články