Poslední polínko do Ostravských plamenů: Oberschlesien

Kruh se uzavírá a pořadatelé jednodenního festivalu Ostrava v plamenech zveřejnili poslední z kapel pozvaných na letošní ročník - těšit se můžeme na hvězdu polského industriálního metalu Oberschlesien.

Oberschlesien Oberschlesien Zdroj: pořadatel koncertu

 

Tato poslední z ohlášených kapel sedla do prostředí areálu Vítkovických železáren jako „prdel na¨hrnec". Industriální prostředí je pro kapelu hrající industriální metal a ještě ke všemu známou používáním silných pyrotechnických efektů a bohatou světelnou show jako stvořené. A pokud k tomu přidají svou podiovou teatrálnost a silně provokující texty zpívané slezským nářečím, o pořádnou zábavu bude určitě postaráno.Kapela Oberschlesien pochází z Polska a ve své domovině se těší velké oblibě. Na svém kontě mají zatím pouze dvě alba, ale ta jsou velice oblíbena. Na letošním třetím ročníku festivalu Ostrava v plamenech zahrají svůj plnohodnotný koncertní set, jak už na této akci bývá zvykem. Během jednoho dne se na podiu vystřídají s dalšími pozvanými, kterými jsou (jak jsme vás již informovali) Within Temptation, AXXIS, Gus G a Firewind, Vader, Doga, Citron a Forrest Gump. Posledně jmenovaní celý festival zahájí  v sobotu 6. srpna 2016 již v pravé poledne.

Čtěte také: Ostrava v plamenech přivítá německou legendu AXXIS

Máte-li chuť v jednom dni ochutnat směs bigbítové klasiky, crossoveru, deathmetalu, powermetalu či symfonického metalu, máte jedinečnou příležitost zajet si do Ostravy. Vstupenky v ceně 790 korun a bližší informace k celé akci, zázemí či ubytování (kempování) najdete na www.ostravplamenech.cz .

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.

 • Hogjaw přivezou do Prahy jižanský rock světových parametrů

  Po dlouhých pěti letech se již potřetí objeví v České republice americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou neopakovatelnou show plnou poctivého muzikantství a chytlavých rockových melodií. Tvrdé kytarové riffy a silné melodie jsou totiž, spolu s naléhavě znějícím zpěvem, hlavními devízami těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.

 • Marco Mendoza se letos vrátí již potřetí do ČR

  Fenomenální baskytarista Marco Mendoza, člen superskupiny The Dead Daisies, se zjevně nemůže naší krásné země nabažit. Zážitky z červnového vystoupení The Dead Daisies jsou stále ještě čerstvé a Medoza už se vrací k další sérii koncertů se svým sólovým projektem, stejně jako na začátku tohoto roku.

 • The Rasmus posílají další ochutnávku z nové desky

  Po jarní novince Paradise přicházejí rockeři z kapely The Rasmus s další novinkou. Skladba Silver Night je opět laděna do popového stylu, je nasnadě otázka, jak asi dopadne zbytek desky? To se dozvíme 6. října, kdy novinka dorazí na pulty. A co víc, na podzim kapela vyjíždí na turné, a pozor, pražská zastávka je už vyprodaná!

Další podobné články