Koncerty roku 2017 ve znamení rocku a metalu: část III.

Ještě před koncem roku 2017 se na nás ze všech stran doslova valily informace o kapelách, jež k nám zavítají (taky jsme o té hoře kapel už psali v souhrnu tady a tady). Záplavy zpráv však neustaly, naopak. Pojďme se tedy podívat, jaké akce nám po novém roce promotéři připravili.

Alter Bridge přijedou v červnu poprvé do České republiky Alter Bridge přijedou v červnu poprvé do České republiky Zdroj: Archiv skupiny Alter Bridge

V předcházejících dvou článcích Koncerty roku 2017 ve znamení rocku a metalu: část I. a Koncerty roku 2017 ve znamení rocku a metalu: část II. jsme se podívali na vybrané koncerty, které nás čekaly, čekají a budou čekat. Dnes si povíme něco málo o některých dalších koncertech, které též klepou na dveře. Na které koncerty se vydáte?

19. březen – Gorgoroth + Melechesh + Incite + Earth Rot, Praha, Nová Chmelnice, 520 Kč

Black metalová muzika bude znít nedělní pražskou nocí třetí březnovou neděli. V čele vystoupí norští Gorgoroth a izraelští black/deathoví Melechesh. Roli supportu zastoupí Incite a Earth Rot, takže je jasné, že večer bude vskutku nadupaný. Vstupenky koupíte např. zde.

28. březen – Children Of Bodom + Forever Still + ONI, Plzeň, Šeříkovka, 650 Kč

V Česku oblíbení Children Of Bodom opět přijíždějí. Šňůrou 20 Years Down & Dirty oslavují dvě dekády trvající působení na hudební scéně a tomu bude odpovídat i koncert, jež se uskuteční v Plzni. Pokud chcete vidět speciální koncert jedné z nejlepších severských kapel, zavítejte ještě dnes např. sem. Doprovodem Children Of Bodom se stali Forever Still, v čele s charismatickou Majou Schonning, a ONI.

24. duben – Dark Tranquillity + Nailed To Obscurity, Ostrava, Barrak, 490Kč

Legenda švédské death metalové scény přijede ke konci dubna do Ostravy. Společnost kapele Dark Tranquillity bude dělat Nailed To Obscurity. Vstupenky koupíte např. zde.

5. květen – Napalm Death + Brujeria + Power Trip + Lock Up + Übergang, Brno, Fléda, 550 Kč

Campaign For Musical Destruction, Europe Tour 2017 – tak dlouhý název má turné pěti metalových kapel, které rozehrají brněnskou Flédu. Vstupenky koupíte např. zde.

10. květen – Darkest Hour + Venom Prison, Praha, Strahov 007, 420 Kč

HC/death metaloví melodici Darkest Hour vydají 10. března devátou studiovku nazvanou Godless Prophets & the Migrant Flora a v rámci její propagace se vydají na legendární Strahov. S kapelou přijedou Venom Prison. Vstupenky koupíte zde.

26. květen – The Kooks, Praha, Malá sportovní hala, 990 Kč

Fanoušci indie rockové muziky se mohou těšit na 26. květen. Tento den totiž pražské Holešovice čeká koncert britských The Kooks, jedné z nejlepších současných kapel zmíněného subžánru. Vstupenky na první samostatný koncert této kapely u nás jsou stále k dispozici v předprodejních sítích (např. zde). O tomto koncertu jsme vás nedávno informovali.

7. červen – Gojira, Praha, Lucerna Music Bar, 690 Kč

Francouzská metalová smečka Gojira se po několika měsících od svého posledního koncertu u nás, jež proběhl v rámci Brutal Assaultu, opět vrací a přiváží sebou nejnovější desku, jež vyšla v červnu loňského roku. Lístky můžete koupit například zde.

14. červen – Alter Bridge, Praha, Forum Karlín, 1.590 Kč

Rockeři Alter Bridge vystoupí poprvé během své mnohaleté kariéry konečně i v Česku. Americké kvarteto se na podzim pochlubilo další deskou, které dalo název The Last Hero, a fanoušci se tak mohou těšit i na nejnovější muziku. O akci jsme psali. Vstupenky jsou stále k dispozici v předprodejních sítích (např. zde)

26. červen – Placebo, Brno, BVV, 990 Kč

Placebo patří ke špičce alternativ rockové scény a svůj um předvedou na konci června na brněnském výstavišti. Londýnská formace loni oslavila dvacáté výročí od vydání své první nahrávky. Nejen proto na červnovém koncertě Placebo představí zásadní skladby své dosavadní kariéry. Vstupenky jsou stále k dispozici v předprodejních sítích (např. zde)

27. červen – Foo Fighters, Praha, O2 Arena, 1.790-2.290 Kč

Američtí Foo Fighters se po pěti letech vrací do Česka. V rámci světového turné vystoupí několikanásobní držitelé Grammy v O2 Aréně. Více si přečtěte v této pozvánce. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích (např. zde)

29. červen - The Dead Daisies, Praha, Lucerna Music Bar, 690 Kč

Americká hard rocková kapela u nás minulý rok vystoupila hned dvakrát a po pár měsících k nám míří znovu. Pokud jste je tak propásli, máte jedinečnou příležitost k reparátu. Vstupenky koupíte například tady.

14. srpen – The Dillinger Escape Plan + Shining, Praha, Rock Café, 575 Kč

The Dillinger Escape Plan měli přijet v únoru, pár dní před pražským koncertem však měla kapela autonehodu, a koncert byl proto zrušen. Náhradní termín padl na 14. srpen. Vstupenky zůstávají v platnosti.

11. červenec – The Black Dahlia Murder + Diphteria + Victims, Praha, Modrá Vopice, 490 Kč

Americké kvarteto The Black Dahlia Murder brázdí pódia od počátku nového tisíciletí a svou hudbu přivážejí opět k nám. V rámci samostatného koncertu vystoupí 11. července v Praze. Supportem jsou kapely Diphteria a Victims. Vstupenky můžete koupit např. zde.

9. srpen – Interpol, Praha, Lucerna – Velký sál, 870 Kč

Koncert americké indie rockové skupiny Interpol, která letos slaví 15. výročí od vydání debutu Turn On The Bright Lights, se měl původně konat v Lucerna Music Baru, nicméně fanoušci dokázali poměrně rychle vykoupit všechny lístky. Po jednání s managementem kapely se podařilo koncert přesunout do větších prostor. Vstupenky jsou tak stále k dispozici v předprodejních sítích (např. zde)

17. říjen – Kataklysm + Graveworm, Praha, Roxy, 650 Kč

Death metalová skupina Kataklysm přijede do Evropy oslavit 25 let své existence a setlist je postaven na albech Shadows & Dust a Serenity in Fire. K nám zavítají v polovině října a doprovodem jim bude kapela Graveworm. Vstupenky můžete koupit např. zde.

26. říjen – Nick Cave & The Bad Seeds, Praha, O2 Arena, 1.290-1.990 Kč

Nick Cave & The Bad Seeds se vydávají na turné k novému, už šestnáctému albu s názvem Skeleton Tree, jež přišlo na svět v září minulého roku, a v jeho rámci se dostaví i do pražské O2 Areny. O nadcházejícím koncertu jsme psali v pozvánce. Vstupenky jsou stále k dispozici v předprodejních sítích (např. zde)

25. listopad – Helloween, Praha, Tipsport Arena, 750-850 Kč

25. listopad bude patřit německé legendě Helloween, která v rámci Pumpkins United Tour vystoupí v původní sestavě. Více o koncertu si můžete přečíst v pozvánce. Vstupenky jsou stále k dispozici v předprodejních sítích (např. zde)

2. prosinec - HIM, Praha, Forum Karlín

Finští metalisté HIM se rozhodli po více jak dvou dekádách ukončit svou kariéru. V rámci rozlučkového turné se představí 2. prosince ve Fóru Karlín v Praze. Více si můžete přečíst v pozvánce.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

 • Foto: Avantasia, Praha, Fórum Karlín, 2. 4. 2019

  Avantasia live už ztratila punc výjimečnosti a objevuje se u nás obdobně často, jako řada jiných významných metalových kapel. Což je pro fanoušky dobrá zpráva.

 • Harlej se vrátí do Kolína a plánují velkolepou vzpomínku na Vláďu Šafránka

  Stálice české rockové scény, skupina Harlej, vyrazila na jarní turné s prostým názvem Tour Jaro 2019. Ani tentokrát v jeho plánech nechybí zastávka v Městském společenském domě v Kolíně. Kromě toho ale na červen naplánovala vzpomínkový koncert pro svého prvního zpěváka Vláďu Šafránka, na který pozvala kupu významných hostů.

 • Trautenberk s Cocotte Minute dobyli Kolín energií

  Kapela Trautenberk už si několik let trpělivě buduje solidní fanouškovskou základnu. Díky tomu si může dovolit vyrážet na turné po celé republice jako headliner. Když je cesta zavedla do Kolína, bylo jasné, že si jejich pověstnou show nemůžu nechat ujít.

Další podobné články