Scott Ian bude zombie, zahraje si ve Walking Dead

Sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo, řekl si zřejmě Scott Ian a kývl na nabídku účinkovat v jedné z epizod populárního amerického seriálu The Walking Dead (u nás Živí mrtví). Epizoda, v níž se jeden ze zakládajících členů thrash metalové skupiny Anthrax objeví, bude vysílána v druhé polovině páté řady. 
Scott Ian se objeví v páté sérii The Walking Dead Scott Ian se objeví v páté sérii The Walking Dead Zdroj: Scott-ian.com
 
Scott Ian patří k fanouškům seriálu již od první chvíle a taktéž je vášnivým čtenářem komiksů, které se staly inspirací pro natočení televizní série. Sám kytarista ke svému účinkování v oblíbeném seriálu poznamenal: “Jsem velký fanoušek seriálu už od začátku a říkal jsem si, že by to byla ta neúžasnější věc, moct si v něm zahrát. Jen vidět Andrew Lincolna (představuje hlavního hrdinu - šerifa Ricka Grimese - pozn. redakce) jak tam stojí a zabíjí chodce … Prostě jsem strašně rád, že toho budu součástí!”
 
Práce na dílu, v němž se kytarista legendárních Anthrax objeví, již proběhly, a tak se o veselých zážitcích z natáčení mohl Ian rozepsat na svém blogu. "Poté, co jsem se dostal na plac, mě poslali rovnou do maskérny s tím, že bude potřeba udělat kompletní masku - zraněná hlava a krk, rány, silikonové nášivky a podobně. Můj make-up dělal Garret Immel, který je jeden z nejlepších na světě. Řekl jsem mu, ať se rozhodně nedrží zpátky a udělá to tak brutální, jak bude potřeba," píše například kytarista. Scott Ian a Garret Immel, Zdroj: Scot-ian.con
 
Autorem černobílého komiksu s názvem The Walking Dead je americký komiksový scénárista Robert Kirkman. Celý děj série se točí kolem zmíněného Grimese a jeho rodiny, kterým se společně s několika dalšími podaří přežít zombie apokalypsu. Ve Spojených státech komiks vychází od října roku 2003 vždy jednou měsíčně a počet již vydaných dílů převyšuje číslo sto. Doposud vydaná díla je také možné pořídit ve dvaceti dvou svazcích. Na začátku se počet prodaných kusů pohyboval okolo sedmi tisíc měsíčně, avšak nejen díky televizní adaptaci se vyšplhal až na dnešních sedmdesát tisíc.
 
Seriál se poté v Americe začal vysílat v říjnu roku 2010 a v současné době má za sebou již čtyři veleúspěšné řady. Od 8.10.2014 pak běží zmíněná pátá řada. V České republice měl seriál premiéru na stanici Prima Cool v srpnu 2012. 
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Anthrax a S.D.I. chystají dvojitou nálož špičkového metalu

  Na konci listopadu otřese pražským klubem Roxy tuplovaná nálož energických riffů a zběsilých rytmů. Na programu bude vystoupení kapel Anthrax a S.D.I. - jména, která slibují už sama od sebe nálož pořádného metalu.

 • Festival Masters of Rock zveřejnil další várku kapel

  Poměrně rychle po první předvánoční nadílce kapel pro příští ročník největšího českého metalového festivalu Masters of Rock se pořadatelé pochlubili s novými jmény. A ti, kdo si minule stěžovali na to, že mezi vystupujícími nejsou skoro žádná nová jména, by tentokrát měli být spokojení - mezi čtyřmi nově oznámenými je pouze jeden navrátilec.

 • Anthrax zveřejnili textové video k písni Suzerain

  Jedni z prvních propagátorů thrash metalu a zároveň kapela patřící do velké čtyřky tohoto metalového subžánru – Anthrax – letos v únoru vydali všeobecně dobře přijatou desku For All Kings. Na té se nachází celkem třináct kousků a na jeden z nich tito Američané nyní natočili klip.

 • Scott Ian se objevil ve Walking Dead

  Pokud máte rádi zombíky a sledujete americký seriál The Walking Dead (u nás vysíláno pod názvem Živí mrtví), mohli jste si v aktuálním nedělním dílu všimnout mezi hordou nemrtvých i kytaristy skupiny Anthrax Scotta Iana.