Slash: Druhé sólové album Apocalyptic Love je konečně tu

Fanoušci jeho vydání očekávali již v prvním čtvrtletí tohoto roku, nicméně vychází až nyní. Slashovo nové album s názvem Apocalyptic Love můžeme celé ochutnat od 21. května. A určitě bude stát za to.

Slash a Myles Kennedy Slash a Myles Kennedy Eva Makovská/MusicWeb.cz

Apocalyptic Love vychází jako CD a Deluxe Edition CD/DVD s dvěma bonusy a na DVD s dokumentem o natáčení alba. Oproti předchozímu, kde Slash zpívá každou píseň s jiným interpretem a různé žánry se prolínají a jsou spojeny jeho osobitým kytarovým stylem, autory všech skladeb nového alba jsou pouze Slash a zpěvák Myles Kennedy. Rytmus na bicí udává Brent Fitz a muziku svou basou tvrdí Todd Kerns.

Všechny příznivce rockové kytarové polohy připomínající úspěšné období Guns N‘Roses, album jistě potěší, neboť právě v tomto zvuku se nová deska drží. Není divu – v kapele Guns N'Roses si Slash naprosto nezaměnitelným způsobem hry vydobyl svou slávu a jako její člen byl letos v dubnu uveden do The Rock and Roll Hall of Fame.

Na bicí hraje Brent, a to je jeden z nejlepších bubeníků, se kterými jsem kdy hrál. Má nadupanej rock’n‘rollovej styl, kterej je pořádně sexy. Todd je jeden z nejvšestrannějších muzikantů, které znám, a senzační basák. Ve studiu je rychlej jako blesk, rychle se učí, dobře skládá a navíc je to skvělej zpěvák. Album vzniklo spoluprací s Mylesem. Napsali jsme ho spolu, tím se liší od první desky, kde jsem v každé skladbě spolupracoval s jinými lidmi. Tady to tvořivé jádro jsme my – já a Myles. Navíc rytmika Brenta a Todda to obohacuje a naprosto mění dynamiku první desky. Naše nový album drží mnohem líp pohromadě.říká o desce sám Slash

Jak je vidět, Slashovi příznivci se mají na co těšit. Producentem je, stejně jako při vydání prvního alba, Eric Valentine. V našich končinách deska vyjde pod hlavičkou Supraphonu. Jako ochutnávku vyzkoušejte čerstvý videoklip k pilotnímu singlu You’re a Lie.

 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Robert Křesťan Druhá tráva, Bratři Ebenové, Měšťanská beseda, Plzeň, 7. 1. 2019

  V Měšťanské besedě v Plzni se sešlo v pondělí 7. ledna hned několik osobností české hudby - Robert Křesťan se skupinou Druhá trává a Bratři Ebenové. Z toho koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Musicweb: Ohlédnutí za hudebním rokem 2018

  Je to tak. Jsme na samotném konci roku 2018 a poslední den nás vybízí kromě radovánek i k zamyšlení, jaký byl uplynulý rok, případně jaký bude ten následující. Pojďme se podívat na zajímavé hudební události roku 2018.

 • RockOpera zve na Silvestra

  Sivestrovská noc je za dveřmi a pokud ještě hledáte tip na to , kde ji strávit, zajděte do holešovické RockOpery na ochutnávku z chystané opery Frankenstein.

 • Na jaře se k nám vrátí Bobby McFerrin

  Po necelém roce se do naší republiky vrátí Bobby McFerrin, tentokrát se svým novým hudebním projektem GIMME5. Letos jsme měli možnost jej slyšet v květnu při pražském koncertě ve Foru Karlín, kam zavítá i v dubnu příštího roku.

Další podobné články