Slash: Druhé sólové album Apocalyptic Love je konečně tu

Fanoušci jeho vydání očekávali již v prvním čtvrtletí tohoto roku, nicméně vychází až nyní. Slashovo nové album s názvem Apocalyptic Love můžeme celé ochutnat od 21. května. A určitě bude stát za to.

Slash a Myles Kennedy Slash a Myles Kennedy Eva Makovská/MusicWeb.cz

Apocalyptic Love vychází jako CD a Deluxe Edition CD/DVD s dvěma bonusy a na DVD s dokumentem o natáčení alba. Oproti předchozímu, kde Slash zpívá každou píseň s jiným interpretem a různé žánry se prolínají a jsou spojeny jeho osobitým kytarovým stylem, autory všech skladeb nového alba jsou pouze Slash a zpěvák Myles Kennedy. Rytmus na bicí udává Brent Fitz a muziku svou basou tvrdí Todd Kerns.

Všechny příznivce rockové kytarové polohy připomínající úspěšné období Guns N‘Roses, album jistě potěší, neboť právě v tomto zvuku se nová deska drží. Není divu – v kapele Guns N'Roses si Slash naprosto nezaměnitelným způsobem hry vydobyl svou slávu a jako její člen byl letos v dubnu uveden do The Rock and Roll Hall of Fame.

Na bicí hraje Brent, a to je jeden z nejlepších bubeníků, se kterými jsem kdy hrál. Má nadupanej rock’n‘rollovej styl, kterej je pořádně sexy. Todd je jeden z nejvšestrannějších muzikantů, které znám, a senzační basák. Ve studiu je rychlej jako blesk, rychle se učí, dobře skládá a navíc je to skvělej zpěvák. Album vzniklo spoluprací s Mylesem. Napsali jsme ho spolu, tím se liší od první desky, kde jsem v každé skladbě spolupracoval s jinými lidmi. Tady to tvořivé jádro jsme my – já a Myles. Navíc rytmika Brenta a Todda to obohacuje a naprosto mění dynamiku první desky. Naše nový album drží mnohem líp pohromadě.říká o desce sám Slash

Jak je vidět, Slashovi příznivci se mají na co těšit. Producentem je, stejně jako při vydání prvního alba, Eric Valentine. V našich končinách deska vyjde pod hlavičkou Supraphonu. Jako ochutnávku vyzkoušejte čerstvý videoklip k pilotnímu singlu You’re a Lie.

 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Moravské hrady, Veveří, Brno, 10. 8. 2018

  Festival Hrady CZ se pomalu přemístil na svou moravskou část. Na fotogalerii z pátečních koncertů na hradě Veveří, kdy zahráli třeba Pipes and Pints, The Agony, Ivan Mládek nebo Horkýže slíže, se můžete podívat zde.

 • AC/DC viděni ve Vancouveru

  Zbožné přání všech fanoušků australských AC/DC o novém albu se možná brzo stane skutečností. Členové této legendární rockové mašiny byli vyfoceni ve Vancouveru u Warehouse Studia, kde nahrávali svá poslední tři alba.

 • Foto: Beseda u Bigbítu, Tasov, 4. 8. 2018

  Slunce, voda, neskutečná pohoda a bohatý program v oáze zvané Topolový hájek. Takový byl letošní ročník Besedy u Bigbítu.

 • Foto: Beseda u Bigbítu, Tasov, 3. 8. 2018

  Slunce, voda, neskutečná pohoda a bohatý program v oáze zvané Topolový hájek. Takový byl letošní ročník Besedy u Bigbítu.