Soul Decoder představují nový song Rotten Roses

Dne 30. června vypustila pražská modern-death metalová kapela Soul Decoder po krátkém období ticha do světa nový singl.
Michal Kříž se v sestavě Soul Decoder rychle zabydlel Michal Kříž se v sestavě Soul Decoder rychle zabydlel Zdroj: Oficiální facebookové stránky Soul Decoder
"Museli jsme řešit hudební i mimohudební věci, které již nešlo dále odkládat," praví se v prohlášení zveřejněném na facebookových stránkách Soul Decoder, "Nicméně teď je vše v nejlepší pořádku, všichni máme odmaturováno (gratulka směrem k Durexovi !!!), pracujeme, máme kde bydlet a tak se zase můžeme vrhnout na hudbu!"
 
Píseň Rotten Roses dostala do kolébky také působivé lyrics video. To je následovníkem úspěšného počinu Demons z EP s názvem Turn Off The Sun, jež vyšlo takřka před rokem. Lze tedy snadno posoudit, nakolik se kapela za toto období vyhrála. Jedná o poslední nahrávku s bývalým kytaristou Davidem Pokorným, jehož v sestavě nahradil Michal Kříž (Meltdown, Loose Cannons). Kapela prozradila, že jde také o poslední skladbu, kterou nahrávali na šestistrunné kytary. S novým kytaristou chtějí přejít na sedmistrunky. 
 
 
S novým singlem, který opět natočili u Jakuba Rissawega ve Studio Blue a s masteringem od Chrise Kreutzfeldta, jde ruku v ruce ještě jedna novinka - a to nové logo, o které se postarala Daniela "Dahlien" Neumannová.
 
Aktuální sestava Soul Decoder je 
 
Matěj "Matt" Kopecký - zpěv, growl, sceam
Jakub "Durex" Durec - kytara
Michal Kříž - kytara
Martin Soukup - baskytara
Přémysl "Přéma" Pláteník - bicí
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

 • Epica vystoupila v České republice. Letos už potřetí

  Epica, VUUR, Myrath. Co mají tahle tři jména společného? Jsou to hudební skupiny, hrají metal a v pátek 10. listopadu společně vystoupila v Masters of Rock Café ve Zlíně. Návštěvnost byla víc než slušná a zdá se, že fanouškům nic nechybělo. Snad kromě vzduchu, který je v tomhle klubu při každém trochu větším koncertě hodně nedostatkovým zbožím.