Soul Decoder představují nový song Rotten Roses

Dne 30. června vypustila pražská modern-death metalová kapela Soul Decoder po krátkém období ticha do světa nový singl.
Michal Kříž se v sestavě Soul Decoder rychle zabydlel Michal Kříž se v sestavě Soul Decoder rychle zabydlel Zdroj: Oficiální facebookové stránky Soul Decoder
"Museli jsme řešit hudební i mimohudební věci, které již nešlo dále odkládat," praví se v prohlášení zveřejněném na facebookových stránkách Soul Decoder, "Nicméně teď je vše v nejlepší pořádku, všichni máme odmaturováno (gratulka směrem k Durexovi !!!), pracujeme, máme kde bydlet a tak se zase můžeme vrhnout na hudbu!"
 
Píseň Rotten Roses dostala do kolébky také působivé lyrics video. To je následovníkem úspěšného počinu Demons z EP s názvem Turn Off The Sun, jež vyšlo takřka před rokem. Lze tedy snadno posoudit, nakolik se kapela za toto období vyhrála. Jedná o poslední nahrávku s bývalým kytaristou Davidem Pokorným, jehož v sestavě nahradil Michal Kříž (Meltdown, Loose Cannons). Kapela prozradila, že jde také o poslední skladbu, kterou nahrávali na šestistrunné kytary. S novým kytaristou chtějí přejít na sedmistrunky. 
 
 
S novým singlem, který opět natočili u Jakuba Rissawega ve Studio Blue a s masteringem od Chrise Kreutzfeldta, jde ruku v ruce ještě jedna novinka - a to nové logo, o které se postarala Daniela "Dahlien" Neumannová.
 
Aktuální sestava Soul Decoder je 
 
Matěj "Matt" Kopecký - zpěv, growl, sceam
Jakub "Durex" Durec - kytara
Michal Kříž - kytara
Martin Soukup - baskytara
Přémysl "Přéma" Pláteník - bicí
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Nightwish, Kataklysm nebo Apocalyptica. Metalfest láká na první jména

  Organizátoři plzeňského Metalfestu začínají zveřejňovat první jména pro příští ročník. Fanoušci symfonického metalu se můžou těšit například na finské skupiny Nightwish a Apocalyptica, pro milovníky folk metalu zahrají Equilibrium či Eluveitie.

 • Battle Beast se vrací do České republiky

  Battle Beast, kapela, jejíž hard & heavy sound zaujme mladší i starší generace, vyráží na světové turné, v rámci kterého neminou naši zemi. Není to žádným překvapením – kapela u nás koncertuje celkem pravidelně, a není se čemu divit. Jejich muzika si získala srdce mnohých českých rockerů a metalistů.

 • Sleeping With Sirens poprvé v Česku!

  Ještě před pár lety se o kapele Sleeping With Sirens psalo výhradně v zahraničních médiích. Bylo ale otázkou času, kdy se o ní začne psát i u nás. Hudebním publicistům mladá kapela samozřejmě neunikla, a tak si pětice z Floridy získávala, nebo tedy stále získává, čím dál víc fanoušků. V rámci letošního evropského turné je promotéři přivezou i k nám – a podle toho to taky vypadá, lístky na akci totiž každým dnem mizí.

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.