Soul Decoder představují nový song Rotten Roses

Dne 30. června vypustila pražská modern-death metalová kapela Soul Decoder po krátkém období ticha do světa nový singl.
Michal Kříž se v sestavě Soul Decoder rychle zabydlel Michal Kříž se v sestavě Soul Decoder rychle zabydlel Zdroj: Oficiální facebookové stránky Soul Decoder
"Museli jsme řešit hudební i mimohudební věci, které již nešlo dále odkládat," praví se v prohlášení zveřejněném na facebookových stránkách Soul Decoder, "Nicméně teď je vše v nejlepší pořádku, všichni máme odmaturováno (gratulka směrem k Durexovi !!!), pracujeme, máme kde bydlet a tak se zase můžeme vrhnout na hudbu!"
 
Píseň Rotten Roses dostala do kolébky také působivé lyrics video. To je následovníkem úspěšného počinu Demons z EP s názvem Turn Off The Sun, jež vyšlo takřka před rokem. Lze tedy snadno posoudit, nakolik se kapela za toto období vyhrála. Jedná o poslední nahrávku s bývalým kytaristou Davidem Pokorným, jehož v sestavě nahradil Michal Kříž (Meltdown, Loose Cannons). Kapela prozradila, že jde také o poslední skladbu, kterou nahrávali na šestistrunné kytary. S novým kytaristou chtějí přejít na sedmistrunky. 
 
 
S novým singlem, který opět natočili u Jakuba Rissawega ve Studio Blue a s masteringem od Chrise Kreutzfeldta, jde ruku v ruce ještě jedna novinka - a to nové logo, o které se postarala Daniela "Dahlien" Neumannová.
 
Aktuální sestava Soul Decoder je 
 
Matěj "Matt" Kopecký - zpěv, growl, sceam
Jakub "Durex" Durec - kytara
Michal Kříž - kytara
Martin Soukup - baskytara
Přémysl "Přéma" Pláteník - bicí
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Traktor přijede do Kolína představit nové DVD

  Po vydání alba Artefuckt před dvěma lety stoupá hvězda kapely Traktor strmě vzhůru. Následující turné se těšilo skvělé návštěvnosti, a tak Traktor neponechává nic náhodě a kuje železo, dokud je žhavé.

 • Metalová smršť v čele s Betraying The Martyrs dorazí už v neděli do Prahy

  Březen ve znamení koncertů - tímto heslem se řídí francouzská metalová kapela Betraying The Martyrs, jejíž kroky povedou i do České republiky. Stane se tak v neděli 18. března a řežba to bude určitě pořádná.

 • Epica vydala poslední video z trilogie klipů k novému EP

  Ikona symfonického metalu, skupina Epica, představila poslední z trilogie animovaných klipů k písním z nového EP The Solace System. Klipem Decoded Poetry se tak uzavřel příběh, jehož hrdiny byly animované postavičky stylizované jako členové kapely.

 • Rozhovor s Jonnem Järvelou z kapely Korpiklaani: Občas musíme přiživit naši pověst alkoholiků

  Finská kapela Korpiklaani je v Česku rok od roku oblíbenější. Pravidelně hraje například na tuzemských festivalech nebo na svých samostatných koncertech. Letos skupina vyjela na turné s kapelami Heidevolk, Arkona a Trollfest. „O Korpiklaanech koluje v metalové komunitě spousta klišé. Říká se, že jsme nenapravitelní alkoholici," usmívá se frontman Jonne Järvelä. Zpěvák si před vyprodaným pražským koncertem 1. března našel chvilku a i přes zjevnou únavu z koncertování se rozpovídal o právě probíhajícím turné nebo své rodině. Prozradil i to, co společně s kapelou Korpiklaani chystá pro letošní vystoupení na festivalu Masters of Rock.

Další podobné články