Spolupráce Rock for People a Staropramenu nabídla víc než jen kvalitní pivo

Devatenáctý ročník festivalu Rock for People je za námi. Nabídl kvalitní a v mnohém nestandardní hudební zážitky, ale také zázemí, které by mu mohl závidět kdejaký festival u nás. O spokojenost návštěvníků se postaral také pivovar Staropramen, který pro letošek zaujal místo generálního partnera. 

Spolupráce festivalu Rock for People a pivovaru Staropramen přinesla nejen pivní a gurmánský zážitek, ale také možnost setkat se s kapelou Mandrage Spolupráce festivalu Rock for People a pivovaru Staropramen přinesla nejen pivní a gurmánský zážitek, ale také možnost setkat se s kapelou Mandrage Zdroj: archiv pivovaru Staropramen

Ačkoliv jsme hudební médium a hudba by měla být hlavní náplní těchto řádků, festivaly nejsou pouze o hudebním zážitku. Naopak. V posledních letech raketově stoupá úroveň doprovodných atrakcí a služeb, bez nichž si již mnozí nedokážou fungování na několikadenních akcích představit. Ani Rock for People, jeden z největších tuzemských festivalů, v tomto případě není výjimkou. 

Káva bez plastového kelímku? Klasický příbor či pivo ve sklenicích? Ještě před několika lety téměř utopie, díky Rock for People a především generálnímu partnerovi, pivovaru Staropramen, dnes běžná praxe. A tak pokud bylo v minulých ročnících možné hovořit o velice vlídných existenčních podmínkách pro hradecké návštěvníky, po letošním ročníku již můžeme používat slovo perfektní. 

Čtěte také: Rock for Gott a Gott for People. Mistr navšívil Hradec

Dostatek stánků se zlatavým mokem, eliminace front či teplé a kvalitní jídlo, to byly základní cíle, s nimiž pivovar vstupoval do spolupráce s organizátory festivalu. A podle všeho se zadařilo. 

Na místě bylo k dispozici více než 160 pivních kohoutků a na 11 druhů tohoto moku, také stany, v nichž se návštěvníci mohli pohodlně usadit a již zmíněná restaurace Potrefená husa, která byla v době největšího náporu schopna odbavit více než osm set lidí. 

Kvalitu čepovaného piva během parných festivalových dní střežil degustátor Staropramenu Jan Špaček. Jak sám Špaček říká, nastavenou laťku se podařilo udržet až do samého konce Rock for People. S trochou nadsázky se tedy i degustátor mohl připojit k množství spokojených konzumentů a vyrazit třeba na Queens of the Stone Age či několikanásobného držitele Českého Slavíka Karla Gotta. 

 

 

Ačkoliv se zdá, že partnerství mezi festivalem Rock for People a pivovarem Staropramen bylo orientované pouze na zajištění co nejlepších existenčních podmínek pro více než dvě desítky návštěvníků, není tomu tak. Pivo a hudba lidi spojuje, prohlásil pivovar a rozhodl se mnohdy nestandardním spojením dopomoci. Stovky fanoušků tak využili možnost vyfotit se s přáteli či úplnými cizinci. 

Milovníkům Mandrage spolupráce mezi pivovarem a festivalem vynesla možnost “skočit si na jedno” se svými oblíbenci. Setkání výherců soutěže se členy kapely poté proběhlo v pátek v sedmnáct hodin. Fanoušci překvapili hudebníky množstvím dárků, z nichž některé nezahřáli jen na srdci, ale také v žaludku. Samozřejmě nechyběla ani možnost se s autory písně Šrouby a matice či Františkovy Lázně vyfotit. 

:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.