Studium heavy metalu není v Austrálii žádný problém

Australská univerzita v Newcastlu nabízí Ph.D. program, který se zaměřuje na studium sociální geografie heavymetalové kultury. Na tento obor mohou studenti dokonce získat stipendium.

Jedna z univerzit v zemi protinožců nabízí unikátní studijní program. Jedna z univerzit v zemi protinožců nabízí unikátní studijní program. Zdroj: oficiální webové stránky univerzity

The University of Newcastle v Novém Jižním Walesu nabízí případným zájemcům doktorské studium v oblasti heavymetalové kultury. Program řídí Simon Springer, který je zároveň profesorem humánní geografie a ředitelem Centra městských a regionálních studií, a mimoto (nepřekvapivě) nadšeným fanouškem metalu.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Doktorský program sociální geografie heavy metalu rozebírá heavy metal jako celosvětový fenomén, který reprezentuje kulturní trend v posledních čtyřiceti letech. Vzniklé heavymetalové subžánry zkoumá jako subkultury z nejrůznějších pohledů.

Deadline přihlášek je 15. srpna, úspěšní žadatelé budou o studiu informováni v září, přičemž samotné studium započne v následujícím akademickém roce. Program ovšem nebude zadarmo. Nicméně škola nabízí dvě plně hrazená stipendia pro místní studenty anebo jedno pro mezinárodního studenta. Činí 27 596 australských dolarů za rok (v tuto chvíli je 1 australský dolar zhruba 16 korun). Zájemci o studium musí mít ideálně magisterský titul, a to v oblasti geografie, sociologie, mezinárodních studií, mediálních studií, politologie a podobných specializací.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Na Rock of Sadská bude opět po roce znít němčina

  Pořadatelé festivalu Rock of Sadská našli zalíbení v německé industriální scéně a každý rok svým návštěvníkům představí aspoň jednoho reprezentanta tohoto stylu. Letošek nebude výjimkou, ale kostru dvoudenního programu pochopitelně tvoří hlavně čeští interpreti.

 • Headlinerem Rockových Třtěnic bude Miloš Dodo Doležal
  10. srpna se už počtvrté do Třtěnic u Jičína sjedou fanoušci českého rocku, aby shlédli unikátní přehlídku velikánů české rockové historie i současnosti. Přesně podle hesla festivalu - čas vrátit nemůžeme, ale vzpomínky ano.
 • Závěr Masters of Rock obstarali rockoví komedianti a progresivní titáni

  Zatímco sobotní dvojka Tarja a Within Temptation spolu báječně souzněla, nedělní finálový pár mohl jenom těžko být rozdílnější. Předtím se ale ještě na pódiu vystřídala řádka kapel, z nichž mnohé lze dnes již považovat klasiky.

 • Na Rock Heartu se předvede King Diamond, UDO a Avatar

  Festival Rock Heart v Moravském Krumlově už dokončuje svůj program. Letos láká na Kinga Diamonda, skupinu Avatar, Crematory nebo Lacuna Coil. Akce se uskuteční od 15. do 17. srpna.

Další podobné články