Support Lesbiens s novou smlouvou i novou deskou

Support Lesbiens patří k nejpopulárnějším skupinám na domácí pop-rockové scéně. Skupina působící od roku 1992 má za sebou spoustu úspěchů i spoustu změn. Nedávno podepsala smlouvu s vydavatelstvím Warner Music a oznámila vydání nové desky, která nás čeká na konci října.

Support Lesbiens Support Lesbiens Zdroj: Warner Music / J. Gvozdek

 Svou hudební kariéru kapela začala před více, jak dvaceti lety, albem So What?. Dále následovaly další desky a taktéž úspěchy, na domácí scéně i v zahraničí. Se čtvrtým albem Tune Da Radio přišla zlatá deska a singl In Da Yard se stal jedním z nejhranějších v našich rádiích. Postupem času získali nejenom mnoho zlatých a platinových desek, ale také ocenění od České hudební akademie a několik cen v podobě Anděla. Kapela prošla mnohými změnami, ale jednou z největších byl odchod zpěváka Kryštofa Michala se všemi instrumentalisty kromě kytaristy Hynka Tomanav roce 2012. Ten pak svůj tým doplnil o nové hudebníky a pod hlavičkou Support Lesbiens pokračují dál. Poslední album vyšlo před dvěma lety, v mezičase skupina vydala CD + DVD G2 Acoustic Stage, na kterém najedete akustická vystoupení kapely z cyklu hudební televize Očko. Letos kapela přišla s první českou písní Skořicová, kterou nazpívala s herečkou Ivou Pazderkovou, a tím podpořili Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM.

 


Nové album bude autorsky zahrnovat všechny členy skupiny, taktéž by nás mělo překvapit písněmi v českém jazyce, hned vedle klasických anglicky zpívaných songů. Pod produkcí desky je podepsán Armin Effenberger, který se proslavil společně s Vandou Choco jako tvůrčí duo skupiny zvané Cartonnage. Křest desky se bude konat 31. října v pražském Paláci Akropolis, kde také písně z desky budou poprvé ke slyšení v koncertní podobě. Příští rok má kapela v plánu turné a taktéž zamíří na některá festivalová podia. Měli by se objevit dokonce koncerty za hranicemi naší republiky.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: Bobby McFerrin & Gimme 5, Forum Karlín, Praha, 30. 4. 2019

  Desetinásobný držitel cen Grammy, skladatel a nejznámější jazzový a cappella zpěvák Bobby McFerrin vystoupil v úterý večer v pražském Forum Karlín. Tento skvělí vokální improvizátor představil v Praze svoje umění spolu s vokální skupinou Gimme 5. V této skupině působí čtyři zpěváci, kteří s McFerrinem působili již v minulosti. Jedná se o zpěvačky Rhiannon a Judi Vinar a o zpěváky David Worm a Joey Blake. Jako podporu měli doslova "v zádech" také dvanáctičlenný smíšený sbor. I přesto, že sál ve Forum Karlín nepatří k nejmenším, podařilo se Bobbymu McFerrinovi vytvořit příjemnou domácí až komorní atmosféru.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: Pražský Majáles, Letiště Letňany, Praha, 27. 4. 2019

  V sobotu 27. dubna se na pražském letišti Letňany konal již 15. ročník Pražského Majálesu. Tento Open Air přilákal tisíce návštěvníků, kteří mohli na celkem třech pódiích zhlédnout celkem 20 kapel. Každá stage byla víceméně rozdělena dle hudebních žánrů. Na hlavním pódiu se představili popové kapely jako Mirai, Pavel Calta, Marek Ztracený, Ben Cristovao či Kryštof. Rocková stage přivítala například kapelu Gaia Mesiah, Pipes & Pints, Horkýže Slíže či Dymytry. Poslední pódium patřilo alternativnější scéně. Zde se představil například Marpo, Ego, Kali & Peter Pann či Mydy Rabycad. Během dne byla také slavnostně zvolena královna a král Pražského Majálesu. Oba tituly nakonec získali studenti z Vysoké školy ekonomické v Praze. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce. 

 • Nicolay Ramm: 7 sportovních songů, u kterých se pobavíte

  Sport a hudba. Když sportovec trénuje, zapne si oblíbenou muziku do sluchátek. Když fanoušek fandí, v areálech nebo na stadionech hrají například nestárnoucí We Are the Champions. Ale co když si jeden komik vezme na paškál rovnou několik sportovců a konkrétních sportů a v hudebních klipech si z nich vystřelí? Pokud sledujete zimní sporty, jméno Nicolaye Ramma by vám nemělo uniknout.

Další podobné články