Support Lesbiens s novou smlouvou i novou deskou

Support Lesbiens patří k nejpopulárnějším skupinám na domácí pop-rockové scéně. Skupina působící od roku 1992 má za sebou spoustu úspěchů i spoustu změn. Nedávno podepsala smlouvu s vydavatelstvím Warner Music a oznámila vydání nové desky, která nás čeká na konci října.

Support Lesbiens Support Lesbiens Zdroj: Warner Music / J. Gvozdek

 Svou hudební kariéru kapela začala před více, jak dvaceti lety, albem So What?. Dále následovaly další desky a taktéž úspěchy, na domácí scéně i v zahraničí. Se čtvrtým albem Tune Da Radio přišla zlatá deska a singl In Da Yard se stal jedním z nejhranějších v našich rádiích. Postupem času získali nejenom mnoho zlatých a platinových desek, ale také ocenění od České hudební akademie a několik cen v podobě Anděla. Kapela prošla mnohými změnami, ale jednou z největších byl odchod zpěváka Kryštofa Michala se všemi instrumentalisty kromě kytaristy Hynka Tomanav roce 2012. Ten pak svůj tým doplnil o nové hudebníky a pod hlavičkou Support Lesbiens pokračují dál. Poslední album vyšlo před dvěma lety, v mezičase skupina vydala CD + DVD G2 Acoustic Stage, na kterém najedete akustická vystoupení kapely z cyklu hudební televize Očko. Letos kapela přišla s první českou písní Skořicová, kterou nazpívala s herečkou Ivou Pazderkovou, a tím podpořili Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM.

 


Nové album bude autorsky zahrnovat všechny členy skupiny, taktéž by nás mělo překvapit písněmi v českém jazyce, hned vedle klasických anglicky zpívaných songů. Pod produkcí desky je podepsán Armin Effenberger, který se proslavil společně s Vandou Choco jako tvůrčí duo skupiny zvané Cartonnage. Křest desky se bude konat 31. října v pražském Paláci Akropolis, kde také písně z desky budou poprvé ke slyšení v koncertní podobě. Příští rok má kapela v plánu turné a taktéž zamíří na některá festivalová podia. Měli by se objevit dokonce koncerty za hranicemi naší republiky.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Mikulášská se sochami The Tap Tap již za týden

  Pokud je vám sympatická tvorba kapely The Tap Tap a ještě nemáte vstupenku na jejich tradiční Mikulášskou, neměli byste již dlouho váhat - koncert se uskuteční za týden a každoročně počet návštěvníků stoupá.

 • Mikulášská s The Tap Tap se blíží

  Zhruba tři týdny nás dělí od tradiční Mikulášské s The Tap Tap, která bude pokračovat letos již sedmým ročníkem. První ročníky jsme měli možnost navštívit ve vyprodeané Státní opeře, díky jejím opravám se však už potřetí přesuneme do
  prostorného Fora Karlín. Předvánočnímu kouzlu tohoto koncertu však rozhodně neubírá, ba naopak se této akce může zúčastnit větší počet diváků a hlavně dětí.

 • Foto: Sophie Hunger, Palác Akropolis, Praha, 11. 11. 2018

  Prohlédněte si fotografie z nedělního koncertu švýcarské písničkářky a multiinstrumentalistky Sophie Hunger, který se odehrál v pražském Paláci Akropolis.

 • Bryan Ferry míří do Prahy

  Celosvětově uznávaný umělec a hudebník (zpěv, klávesy, harmonika a kytara) se rozjede na turné, v létě příštího roku zavítá se svým koncertním setem i do Prahy.

Další podobné články