Törr hlásí nového člena

Koncem března překvapili legendární čeští průkopníci black metalu Törr své fanoušky nečekaným oznámením o změně sestavy. Podle hlavního černokněžníka Oty Hereše totiž nastal čas, aby sound kapely posílila další kytara.
Z Törr je nyní kvartet Z Törr je nyní kvartet Zdroj: Archiv kapely Törr
 
Sestava Törru se naposledy měnila v roce 2010, a to zásadním způsobem. Po rozporech kapelu opustil dlouholetý frontman Vlasta Henych, jež byl po mnoho let její hlavní tváří. Jeho pozici obsadil po krátké epizodě, kdy byl Törr kvartetem, Honza Bart Bartoš (Promile). O rok později vychází deska Tempus Fugit a věci se postupně vracejí zpět do normálu.
 
Až letos v březnu se na webu kapely objevilo následující prohlášení: "V letošním roce dochází k zásadní změně a to, že Törr band se rozrůstá o dalšího člena. V sestavě jsme nově přivítali dlouholetého kamaráda Radka „Reddyho" Kroce. K tomuto počinu nás vedla skutečnost, že nové skladby z právě dokončovaného alba již v nové sestavě 2 kytar budou znít tak, jak mají a hlavně to bude větší masakr!"
 
 
A Reddy si hned odbyl první ostrý test na německém festivalu Raging Death Day. Když jsem se Oty optal na podrobnosti třeba i ohledně chystaného alba, byl na odpovědi poměrně skoupý. "V průběhu natáčení skladeb pro nové CD Törr jsem došel k závěru, že pokud by skladby měly znít tak, jak maj, je třeba angažovat druhého kytaristu. Reddy byl pro nás jasnou volbou ze všech možných hledisek. Na nových skladbách coby autor se Radek nepodílel. Jinak sound Törru je se dvěma kytarama daleko větší mazec!" Tak nezbývá, než se nechat překvapit
 
Přiznám se na rovinu, že angažmá Reddyho zrovna v Törru je pro mě překvapením. Proslul především jako nerozlučný parťák zapřísáhlého křesťana Ládi Křížka, s nímž sdílí pódium v sestavě Kreysonu i Vitacitu. Bude jistě zajímavé sledovat, jak svou novou roli zvládne.
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

 • Epica vystoupila v České republice. Letos už potřetí

  Epica, VUUR, Myrath. Co mají tahle tři jména společného? Jsou to hudební skupiny, hrají metal a v pátek 10. listopadu společně vystoupila v Masters of Rock Café ve Zlíně. Návštěvnost byla víc než slušná a zdá se, že fanouškům nic nechybělo. Snad kromě vzduchu, který je v tomhle klubu při každém trochu větším koncertě hodně nedostatkovým zbožím.