Törr hlásí nového člena

Koncem března překvapili legendární čeští průkopníci black metalu Törr své fanoušky nečekaným oznámením o změně sestavy. Podle hlavního černokněžníka Oty Hereše totiž nastal čas, aby sound kapely posílila další kytara.
Z Törr je nyní kvartet Z Törr je nyní kvartet Zdroj: Archiv kapely Törr
 
Sestava Törru se naposledy měnila v roce 2010, a to zásadním způsobem. Po rozporech kapelu opustil dlouholetý frontman Vlasta Henych, jež byl po mnoho let její hlavní tváří. Jeho pozici obsadil po krátké epizodě, kdy byl Törr kvartetem, Honza Bart Bartoš (Promile). O rok později vychází deska Tempus Fugit a věci se postupně vracejí zpět do normálu.
 
Až letos v březnu se na webu kapely objevilo následující prohlášení: "V letošním roce dochází k zásadní změně a to, že Törr band se rozrůstá o dalšího člena. V sestavě jsme nově přivítali dlouholetého kamaráda Radka „Reddyho" Kroce. K tomuto počinu nás vedla skutečnost, že nové skladby z právě dokončovaného alba již v nové sestavě 2 kytar budou znít tak, jak mají a hlavně to bude větší masakr!"
 
 
A Reddy si hned odbyl první ostrý test na německém festivalu Raging Death Day. Když jsem se Oty optal na podrobnosti třeba i ohledně chystaného alba, byl na odpovědi poměrně skoupý. "V průběhu natáčení skladeb pro nové CD Törr jsem došel k závěru, že pokud by skladby měly znít tak, jak maj, je třeba angažovat druhého kytaristu. Reddy byl pro nás jasnou volbou ze všech možných hledisek. Na nových skladbách coby autor se Radek nepodílel. Jinak sound Törru je se dvěma kytarama daleko větší mazec!" Tak nezbývá, než se nechat překvapit
 
Přiznám se na rovinu, že angažmá Reddyho zrovna v Törru je pro mě překvapením. Proslul především jako nerozlučný parťák zapřísáhlého křesťana Ládi Křížka, s nímž sdílí pódium v sestavě Kreysonu i Vitacitu. Bude jistě zajímavé sledovat, jak svou novou roli zvládne.
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Traktor přijede do Kolína představit nové DVD

  Po vydání alba Artefuckt před dvěma lety stoupá hvězda kapely Traktor strmě vzhůru. Následující turné se těšilo skvělé návštěvnosti, a tak Traktor neponechává nic náhodě a kuje železo, dokud je žhavé.

 • Metalová smršť v čele s Betraying The Martyrs dorazí už v neděli do Prahy

  Březen ve znamení koncertů - tímto heslem se řídí francouzská metalová kapela Betraying The Martyrs, jejíž kroky povedou i do České republiky. Stane se tak v neděli 18. března a řežba to bude určitě pořádná.

 • Epica vydala poslední video z trilogie klipů k novému EP

  Ikona symfonického metalu, skupina Epica, představila poslední z trilogie animovaných klipů k písním z nového EP The Solace System. Klipem Decoded Poetry se tak uzavřel příběh, jehož hrdiny byly animované postavičky stylizované jako členové kapely.

 • Rozhovor s Jonnem Järvelou z kapely Korpiklaani: Občas musíme přiživit naši pověst alkoholiků

  Finská kapela Korpiklaani je v Česku rok od roku oblíbenější. Pravidelně hraje například na tuzemských festivalech nebo na svých samostatných koncertech. Letos skupina vyjela na turné s kapelami Heidevolk, Arkona a Trollfest. „O Korpiklaanech koluje v metalové komunitě spousta klišé. Říká se, že jsme nenapravitelní alkoholici," usmívá se frontman Jonne Järvelä. Zpěvák si před vyprodaným pražským koncertem 1. března našel chvilku a i přes zjevnou únavu z koncertování se rozpovídal o právě probíhajícím turné nebo své rodině. Prozradil i to, co společně s kapelou Korpiklaani chystá pro letošní vystoupení na festivalu Masters of Rock.

Další podobné články