Törr hlásí nového člena

Koncem března překvapili legendární čeští průkopníci black metalu Törr své fanoušky nečekaným oznámením o změně sestavy. Podle hlavního černokněžníka Oty Hereše totiž nastal čas, aby sound kapely posílila další kytara.
Z Törr je nyní kvartet Z Törr je nyní kvartet Zdroj: Archiv kapely Törr
 
Sestava Törru se naposledy měnila v roce 2010, a to zásadním způsobem. Po rozporech kapelu opustil dlouholetý frontman Vlasta Henych, jež byl po mnoho let její hlavní tváří. Jeho pozici obsadil po krátké epizodě, kdy byl Törr kvartetem, Honza Bart Bartoš (Promile). O rok později vychází deska Tempus Fugit a věci se postupně vracejí zpět do normálu.
 
Až letos v březnu se na webu kapely objevilo následující prohlášení: "V letošním roce dochází k zásadní změně a to, že Törr band se rozrůstá o dalšího člena. V sestavě jsme nově přivítali dlouholetého kamaráda Radka „Reddyho" Kroce. K tomuto počinu nás vedla skutečnost, že nové skladby z právě dokončovaného alba již v nové sestavě 2 kytar budou znít tak, jak mají a hlavně to bude větší masakr!"
 
 
A Reddy si hned odbyl první ostrý test na německém festivalu Raging Death Day. Když jsem se Oty optal na podrobnosti třeba i ohledně chystaného alba, byl na odpovědi poměrně skoupý. "V průběhu natáčení skladeb pro nové CD Törr jsem došel k závěru, že pokud by skladby měly znít tak, jak maj, je třeba angažovat druhého kytaristu. Reddy byl pro nás jasnou volbou ze všech možných hledisek. Na nových skladbách coby autor se Radek nepodílel. Jinak sound Törru je se dvěma kytarama daleko větší mazec!" Tak nezbývá, než se nechat překvapit
 
Přiznám se na rovinu, že angažmá Reddyho zrovna v Törru je pro mě překvapením. Proslul především jako nerozlučný parťák zapřísáhlého křesťana Ládi Křížka, s nímž sdílí pódium v sestavě Kreysonu i Vitacitu. Bude jistě zajímavé sledovat, jak svou novou roli zvládne.
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Nightwish, Kataklysm nebo Apocalyptica. Metalfest láká na první jména

  Organizátoři plzeňského Metalfestu začínají zveřejňovat první jména pro příští ročník. Fanoušci symfonického metalu se můžou těšit například na finské skupiny Nightwish a Apocalyptica, pro milovníky folk metalu zahrají Equilibrium či Eluveitie.

 • Battle Beast se vrací do České republiky

  Battle Beast, kapela, jejíž hard & heavy sound zaujme mladší i starší generace, vyráží na světové turné, v rámci kterého neminou naši zemi. Není to žádným překvapením – kapela u nás koncertuje celkem pravidelně, a není se čemu divit. Jejich muzika si získala srdce mnohých českých rockerů a metalistů.

 • Sleeping With Sirens poprvé v Česku!

  Ještě před pár lety se o kapele Sleeping With Sirens psalo výhradně v zahraničních médiích. Bylo ale otázkou času, kdy se o ní začne psát i u nás. Hudebním publicistům mladá kapela samozřejmě neunikla, a tak si pětice z Floridy získávala, nebo tedy stále získává, čím dál víc fanoušků. V rámci letošního evropského turné je promotéři přivezou i k nám – a podle toho to taky vypadá, lístky na akci totiž každým dnem mizí.

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.