Törr hlásí nového člena

Koncem března překvapili legendární čeští průkopníci black metalu Törr své fanoušky nečekaným oznámením o změně sestavy. Podle hlavního černokněžníka Oty Hereše totiž nastal čas, aby sound kapely posílila další kytara.
Z Törr je nyní kvartet Z Törr je nyní kvartet Zdroj: Archiv kapely Törr
 
Sestava Törru se naposledy měnila v roce 2010, a to zásadním způsobem. Po rozporech kapelu opustil dlouholetý frontman Vlasta Henych, jež byl po mnoho let její hlavní tváří. Jeho pozici obsadil po krátké epizodě, kdy byl Törr kvartetem, Honza Bart Bartoš (Promile). O rok později vychází deska Tempus Fugit a věci se postupně vracejí zpět do normálu.
 
Až letos v březnu se na webu kapely objevilo následující prohlášení: "V letošním roce dochází k zásadní změně a to, že Törr band se rozrůstá o dalšího člena. V sestavě jsme nově přivítali dlouholetého kamaráda Radka „Reddyho" Kroce. K tomuto počinu nás vedla skutečnost, že nové skladby z právě dokončovaného alba již v nové sestavě 2 kytar budou znít tak, jak mají a hlavně to bude větší masakr!"
 
 
A Reddy si hned odbyl první ostrý test na německém festivalu Raging Death Day. Když jsem se Oty optal na podrobnosti třeba i ohledně chystaného alba, byl na odpovědi poměrně skoupý. "V průběhu natáčení skladeb pro nové CD Törr jsem došel k závěru, že pokud by skladby měly znít tak, jak maj, je třeba angažovat druhého kytaristu. Reddy byl pro nás jasnou volbou ze všech možných hledisek. Na nových skladbách coby autor se Radek nepodílel. Jinak sound Törru je se dvěma kytarama daleko větší mazec!" Tak nezbývá, než se nechat překvapit
 
Přiznám se na rovinu, že angažmá Reddyho zrovna v Törru je pro mě překvapením. Proslul především jako nerozlučný parťák zapřísáhlého křesťana Ládi Křížka, s nímž sdílí pódium v sestavě Kreysonu i Vitacitu. Bude jistě zajímavé sledovat, jak svou novou roli zvládne.
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.

 • Foto: Arch Enemy, Forum Karlín, 14. 1. 2018

  Do Prahy zavítala metalová kapela Arch Enemy, předskakovali Wintersun, Jinjer a Tribulation. Více se dozvíte v reportáži. Zde vám přinášíme fotoreport. 

 • Zemřela Dolores O’Riordanová z irských The Cranberries

  Ve 46 letech zemřela zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Dolores O'Riordanová z irské rockové skupiny The Cranberries. O její náhlé smrti v pondělí 15. ledna informovala irská televizní a rozhlasová stanice RTE, úmrtí potvrdila i samotná kapela na webu. O'Riordanová působila v The Cranberries od roku 1990. V posledních letech ale zpěvačka trpěla bipolární poruchou.

 • Koncert Arch Enemy v Praze: White-Gluz zazářila nejen modře

  Pražská hudební hala Forum Karlín jednou opět přivítala metalisty z celého okolí. V neděli 14. ledna tam totiž zahráli švédští death metalisté Arch Enemy. Pouhou chvíli před nimi se na pódiu předvedli Finové Wintersun a předkapely Jinjer a Tribulation. Velký nápis na pokladně hlásil: vyprodáno.

Další podobné články