Tip na víkendový poslech: Pětice Barbín z Barbe–Q–Barbies za to umí vzít

Jsou přesně tím, co dnešní rocková scéna potřebuje. V té nepřeberné změti rockových boybandů je tahle pětice finských Barbín velmi příjemnou změnou. Ale nenechte se zmást, i tyhle holky za to umí pěkně vzít, žádnou slaďárnu rozhodně nečekejte.

Barbe-Q-Barbies nejsou jen dobře vypadající, ale i talentované Barbe-Q-Barbies nejsou jen dobře vypadající, ale i talentované www.barbeqbarbies.com

Holky se daly dohromady v Helsinkách v roce 2002 ve složení Ekkis Laine (kytara), Kaisa Karjalainen (kytara), Minttu Muranen (basa), Niki Rock (zpěv) a Niina Klemetti (bicí, sbory). Na jejich první album All Over You si fanoušci ale museli počkat celých 8 let. Dlouhé čekání se vyplatilo. Už na tomto debutu se Barbies předvedly ve výborném světle. Přímočarým rockem se syrovým a špinavým zvukem se zapsaly na hudební mapu ve velkém stylu. V roce 2011 získaly titul ,,Finland's 2nd Best Newcomer Act 2011" udělovaný časopisem Soundi, největším a nejvlivnějším hudebním časopisem Finska.

Na druhé album Breaking All The Rules svět naštěstí nemusel čekat tak dlouho jako na předchozí počin. V roce 2013 deska vychází a Barbe-Q-Barbies zaznamenávají další úspěchy. Mimo jiné odehrají koncert po boku legendárních Girlschool. Poté, co vymetly každý whiskou nasáklý klub a představily se na nejrůznějších festivalech ve své zemi, vydaly se dobýt další státy Evropy, jako Španělsko, Velkou Británii, Norsko nebo Estonsko.

Jejich zatím nejnovějším počinem je deska Driven (2015) s hitovkami Under My Skin nebo Babylon. Na LP verzi alba najdeme i bonusový track, song Let Me Out, se kterým kapela vybojovala 4. místo v soutěži Melodifestivalen 2016 o reprezentaci Finska na Eurovision Song Contest 2016.

Pokud chcete obohatit svůj playlist o něco neotřelého a neoposlouchaného, Barbe-Q-Barbies nebudou špatnou volbou. Jejich líbivě veselá směsice hard rocku a glamu s drzým pěveckým projevem Niki Rock vás chytne.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Ve věku 64 let zemřel Malcolm Young, zakladatel a kytarista AC/DC

  "S nejhlubším zármutkem v srdci jsou AC/DC dnes nuceni oznámit úmrtí Malcolma Younga". Touto krátkou zprávou dnes australští velikáni potvrdili odchod jejich zakládajícího člena a jednoho z hlavních architektů jejich úspěchu.

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

Další podobné články