Tip na víkendový poslech: Pětice Barbín z Barbe–Q–Barbies za to umí vzít

Jsou přesně tím, co dnešní rocková scéna potřebuje. V té nepřeberné změti rockových boybandů je tahle pětice finských Barbín velmi příjemnou změnou. Ale nenechte se zmást, i tyhle holky za to umí pěkně vzít, žádnou slaďárnu rozhodně nečekejte.

Barbe-Q-Barbies nejsou jen dobře vypadající, ale i talentované Barbe-Q-Barbies nejsou jen dobře vypadající, ale i talentované www.barbeqbarbies.com

Holky se daly dohromady v Helsinkách v roce 2002 ve složení Ekkis Laine (kytara), Kaisa Karjalainen (kytara), Minttu Muranen (basa), Niki Rock (zpěv) a Niina Klemetti (bicí, sbory). Na jejich první album All Over You si fanoušci ale museli počkat celých 8 let. Dlouhé čekání se vyplatilo. Už na tomto debutu se Barbies předvedly ve výborném světle. Přímočarým rockem se syrovým a špinavým zvukem se zapsaly na hudební mapu ve velkém stylu. V roce 2011 získaly titul ,,Finland's 2nd Best Newcomer Act 2011" udělovaný časopisem Soundi, největším a nejvlivnějším hudebním časopisem Finska.

Na druhé album Breaking All The Rules svět naštěstí nemusel čekat tak dlouho jako na předchozí počin. V roce 2013 deska vychází a Barbe-Q-Barbies zaznamenávají další úspěchy. Mimo jiné odehrají koncert po boku legendárních Girlschool. Poté, co vymetly každý whiskou nasáklý klub a představily se na nejrůznějších festivalech ve své zemi, vydaly se dobýt další státy Evropy, jako Španělsko, Velkou Británii, Norsko nebo Estonsko.

Jejich zatím nejnovějším počinem je deska Driven (2015) s hitovkami Under My Skin nebo Babylon. Na LP verzi alba najdeme i bonusový track, song Let Me Out, se kterým kapela vybojovala 4. místo v soutěži Melodifestivalen 2016 o reprezentaci Finska na Eurovision Song Contest 2016.

Pokud chcete obohatit svůj playlist o něco neotřelého a neoposlouchaného, Barbe-Q-Barbies nebudou špatnou volbou. Jejich líbivě veselá směsice hard rocku a glamu s drzým pěveckým projevem Niki Rock vás chytne.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.

 • Foto: Arch Enemy, Forum Karlín, 14. 1. 2018

  Do Prahy zavítala metalová kapela Arch Enemy, předskakovali Wintersun, Jinjer a Tribulation. Více se dozvíte v reportáži. Zde vám přinášíme fotoreport. 

 • Zemřela Dolores O’Riordanová z irských The Cranberries

  Ve 46 letech zemřela zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Dolores O'Riordanová z irské rockové skupiny The Cranberries. O její náhlé smrti v pondělí 15. ledna informovala irská televizní a rozhlasová stanice RTE, úmrtí potvrdila i samotná kapela na webu. O'Riordanová působila v The Cranberries od roku 1990. V posledních letech ale zpěvačka trpěla bipolární poruchou.

 • Koncert Arch Enemy v Praze: White-Gluz zazářila nejen modře

  Pražská hudební hala Forum Karlín jednou opět přivítala metalisty z celého okolí. V neděli 14. ledna tam totiž zahráli švédští death metalisté Arch Enemy. Pouhou chvíli před nimi se na pódiu předvedli Finové Wintersun a předkapely Jinjer a Tribulation. Velký nápis na pokladně hlásil: vyprodáno.

Další podobné články