Tip na víkendový poslech: Pětice Barbín z Barbe–Q–Barbies za to umí vzít

Jsou přesně tím, co dnešní rocková scéna potřebuje. V té nepřeberné změti rockových boybandů je tahle pětice finských Barbín velmi příjemnou změnou. Ale nenechte se zmást, i tyhle holky za to umí pěkně vzít, žádnou slaďárnu rozhodně nečekejte.

Barbe-Q-Barbies nejsou jen dobře vypadající, ale i talentované Barbe-Q-Barbies nejsou jen dobře vypadající, ale i talentované www.barbeqbarbies.com

Holky se daly dohromady v Helsinkách v roce 2002 ve složení Ekkis Laine (kytara), Kaisa Karjalainen (kytara), Minttu Muranen (basa), Niki Rock (zpěv) a Niina Klemetti (bicí, sbory). Na jejich první album All Over You si fanoušci ale museli počkat celých 8 let. Dlouhé čekání se vyplatilo. Už na tomto debutu se Barbies předvedly ve výborném světle. Přímočarým rockem se syrovým a špinavým zvukem se zapsaly na hudební mapu ve velkém stylu. V roce 2011 získaly titul ,,Finland's 2nd Best Newcomer Act 2011" udělovaný časopisem Soundi, největším a nejvlivnějším hudebním časopisem Finska.

Na druhé album Breaking All The Rules svět naštěstí nemusel čekat tak dlouho jako na předchozí počin. V roce 2013 deska vychází a Barbe-Q-Barbies zaznamenávají další úspěchy. Mimo jiné odehrají koncert po boku legendárních Girlschool. Poté, co vymetly každý whiskou nasáklý klub a představily se na nejrůznějších festivalech ve své zemi, vydaly se dobýt další státy Evropy, jako Španělsko, Velkou Británii, Norsko nebo Estonsko.

Jejich zatím nejnovějším počinem je deska Driven (2015) s hitovkami Under My Skin nebo Babylon. Na LP verzi alba najdeme i bonusový track, song Let Me Out, se kterým kapela vybojovala 4. místo v soutěži Melodifestivalen 2016 o reprezentaci Finska na Eurovision Song Contest 2016.

Pokud chcete obohatit svůj playlist o něco neotřelého a neoposlouchaného, Barbe-Q-Barbies nebudou špatnou volbou. Jejich líbivě veselá směsice hard rocku a glamu s drzým pěveckým projevem Niki Rock vás chytne.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Traktor přijede do Kolína představit nové DVD

  Po vydání alba Artefuckt před dvěma lety stoupá hvězda kapely Traktor strmě vzhůru. Následující turné se těšilo skvělé návštěvnosti, a tak Traktor neponechává nic náhodě a kuje železo, dokud je žhavé.

 • Metalová smršť v čele s Betraying The Martyrs dorazí už v neděli do Prahy

  Březen ve znamení koncertů - tímto heslem se řídí francouzská metalová kapela Betraying The Martyrs, jejíž kroky povedou i do České republiky. Stane se tak v neděli 18. března a řežba to bude určitě pořádná.

 • Epica vydala poslední video z trilogie klipů k novému EP

  Ikona symfonického metalu, skupina Epica, představila poslední z trilogie animovaných klipů k písním z nového EP The Solace System. Klipem Decoded Poetry se tak uzavřel příběh, jehož hrdiny byly animované postavičky stylizované jako členové kapely.

 • Rozhovor s Jonnem Järvelou z kapely Korpiklaani: Občas musíme přiživit naši pověst alkoholiků

  Finská kapela Korpiklaani je v Česku rok od roku oblíbenější. Pravidelně hraje například na tuzemských festivalech nebo na svých samostatných koncertech. Letos skupina vyjela na turné s kapelami Heidevolk, Arkona a Trollfest. „O Korpiklaanech koluje v metalové komunitě spousta klišé. Říká se, že jsme nenapravitelní alkoholici," usmívá se frontman Jonne Järvelä. Zpěvák si před vyprodaným pražským koncertem 1. března našel chvilku a i přes zjevnou únavu z koncertování se rozpovídal o právě probíhajícím turné nebo své rodině. Prozradil i to, co společně s kapelou Korpiklaani chystá pro letošní vystoupení na festivalu Masters of Rock.

Další podobné články