Vikingové Amon Amarth přijíždějí s novým videoklipem

Švédská death metalová formace Amon Amarth po několika měsících navštíví opět naši zemičku, kde předvede i své nejnovější kousky, mezi které se řadí také skladba The Way of Vikings, již najdeme na desátém albu Jomsviking, které spatřilo světlo světa v březnu minulého roku. K právě této zmiňované písni 'Amoni' natočili videoklip.

Skupina Amon Amarth má v České republice zástupy fanoušků. Skupina Amon Amarth má v České republice zástupy fanoušků. Zdroj: Petr Hájek, musicweb.cz, Amon Amarth

Amon Amarth, jedna z nejpopulárnějších kapel v oblasti death metalové hudby, vydala videoklip k písni The Way Of Vikings, přes pět minut dlouhé skladbě, která se nachází na zatím posledním albu Jomsviking (2016). Povedený klip z úspěšné desky pochází z dílny polské společnosti Grupa 13, která už s Amon Amarth spolupracovala, a krom toho stojí za některými videi pro kapely Behemoth či Kreator.

Jomsviking je vůbec prvním konceptuálním albem švédského kvinteta, produkoval ho opět Andy Sneap, jenž už s kapelou má bohaté zkušenosti (krom toho pracuje i se skupinami Accept, Megadeth, Arch Enemy a mnoha dalšími), a vyšlo pod labelem Metal Blade Records (The Black Dahlia Murder, Cannibal Corpse, Ensiferum ad.), jemuž jsou 'Amoni' věrní od svého počátku, resp. od prvního alba Once Sent from the Golden Hall z roku 1998.

Amon Amarth patří k těm bandám, jež svoji sestavu příliš nemění. Od svého založení v roce 1992 jsou Amon Amarth Olavi Mikkonen (kytara), Johan Hegg (vokály), Ted Lundström (basa). O šest let později se ke kapele připojil Johan Söderberg (kytara) a loni vystřídal na pozici bubnů Frederika Anderssona Jocke Wallgren.

Severští velikáni přijedou už za pár týdnů na Moravu, představí se na letos dvoudenním festivalu Rock Heart, který se koná v příjemném prostředí moravskokrumlovské zámecké zahrady. Festival se koná v termínu 18.-19. srpna.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Druhý ročník Rock Heart: Alkehol jako předkapela Lordi a zmatky v přípravě

  Více či méně úspěšně je za námi druhý ročník festivalu Rock Heart. Ten se uskutečnil v pátek 18. a sobotu 19. srpna v Moravském Krumlově. Po celou dobu konání budil festival mezi účastníky rozporuplné pocity. Zatímco si jedna část rockových a metalových fanoušků užívala muziku plnými doušky, druhá nadávala nad špatně zvládnutou organizací celé akce.

 • FOTO: Rock Heart, Moravský Krumlov, 18.8.2017

  První den druhého ročníku festivalu Rock Heart přinesl celou řadu vystoupení českých skupin včetně Harlej, Torr či Dymytry. Kromě těchto stálic se v areálu zámeckého parku vystřídaly také dvě zahraniční hvězdy - finští Lordi a další seveřané, Švédové z Amon Amarth. 

 • Hatebreed posílají nové video

  Více jak rok od vydání sedmé studiovky The Concrete Confessional vydává americká formace Hatebreed videoklip k jedné z písní, jež se na desce nachází. Kapela přijede v srpnu na festival Brutal Assault a zcela jistě na něm nové kousky předvede. Bude mezi nimi i Seven Enemies?

 • Epica přijede znovu. Na Moravě letos vystoupí hned dvakrát

  Česká republika miluje Epicu a Epica miluje Českou republiku. Máme proto radost, že po pár měsících tahle nizozemská partička opět navštíví naši kotlinu, z toho jednou na festivalu a podruhé na samostatném koncertu. Na setlistu jistě zazní nejen songy ze zatím posledního studiového alba The Holographic Principle, ale zcela jistě i tracky ze zbrusu nové placky, která vyjde za dva měsíce.