Wisdom vyslali do světa novou placku

Maďarská skupina Wisdom vskutku nezahálí. Nejen, že nedávno doprovázela na turné kapelu Sabaton a pravidelně obráží všelijaké letní festivaly, nyní vydává i nové album jménem Rise Of The Wise. Chcete si nové kousky poslechnout naživo? Šanci budete mít na plzeňském Metalfestu.

Maďaři Wisdom mají na krku další album. Dáte mu šanci? Maďaři Wisdom mají na krku další album. Dáte mu šanci? Zdroj: Wisdom.hu

Wisdom, power metalová skupina z Budapešti, má za sebou další mezník své neustále se píšící historie: v pátek 26. února totiž klukům vyšla nová deska Rise Of The Wise. Toto album je tak čtvrtou studiovkou této úspěšné formace.

„Jsme vážně hrdí na to, že vám konečně můžeme předvést další studiovou desku. My zde už svou práci odvedli a dali albu veškeré šance, nyní jste na řadě vy! Těšíme se na vás na našich koncertech," píšou Wisdom na svých stránkách s fungl novým designem.

Na albu tak pokračuje příběh fiktivního muže Wisemana, kapelního rádce a maskota... A navíc, na desce hostuje také Joakim Brodén ze švédských Sabaton. To už zní jako slušná kombinace, že?

Pokud vás energické písničky Wisdom nenechají chladnými, neváhejte vyrazit počátkem června na Metalfest do Plzně. Právě zde totiž kapela vystoupí se svými novými písničkami.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rozhovor s Matem Ďurindou: Lidé se stydí být angažovaní

  Je to jenom pár dní, co Maťo Ďurinda oslavil padesáté sedmé narozeniny. Přesto nadále zůstává jedním z nejvýraznějších frontmanů na české i slovenské hudební scéně. A stejně jako před třiceti lety, kdy Tubatanka s písněmi Pravda víťazí a Loď do neznáma podkreslovala Sametovou revoluci, i dnes se snaží držet prst na tepu doby a vyjadřovat se k nejpalčivějším problémům současného světa. Maťo Ďurinda při rozhovoru pečlivě vážil každé slovo. Dával si záležet na tom, aby jeho názory byly srozumitelné. Svojí hudbou nechce jenom bavit, ale i vzdělávat a otevírat svým posluchačům oči.

 • Foto: Maceo Parker, Měšťanská beseda, Plzeň, 15. 11. 2018

  Maceo Parker je uznávaný americký funkový a souljazzový saxofonista. Proslavil se především v 60. letech díky známému hudebníkovi Jamesovi Brownovi. Podívejte se na naši fotogalerii z plzeňské Měšťanské besedy.

 • Opeth mají pivo a Darkest Hour zmrzlinu

  Hudebníci už dnes nenabízí jen trička, mikiny nebo kšiltovky. K dostání jsou třeba trsátka, skleničky nebo klíčenky. A nejen to. Oficiální merchandise se v mnoha případech rozrůstá o nejrůznější položky, které se dají konzumovat. Velmi oblíbené je například pivo. Před pár dny se na scéně objevila další kapela, která tento zlatavý mok nabízí.

 • While She Sleeps vydají na jaře novou desku

  While She Sleeps se před několika měsíci pochlubili nahráváním nové, v pořadí čtvrté studiové desky. Na konci října pak do světa vyslali zprávu s podrobnostmi. Nového alba se fanoušci britské pětice dočkají na jaře. A to není vše.