Wohnouti mají své dvojníky

Je všeobecně známo, že kapela Wohnout je parta muzikantů s se smyslem pro humor. Tentokrát si k natočení svého dalšího klipu přizvala dvojníky, aby bylo veseleji.

Wohnouti s dvojníky Wohnouti s dvojníky Zdroj: management kapely

 K filmovému ztvárnění si vybrali píseň LSD, z jejich posledního alba Laskonky a kremrole. Zda inspirací k videoklipu je fakt, že po požití LSD je možno vidět dvojitě je sice pouze domněnka, nicméně dvojníci muzikantů si v klipu zahráli. Rolí se ujali Lukáš Chromek, Vojta Kotek, Jan Podzimek a Lukáš Bayer. Natáčelo se v pražském studiu Hostivař a na výsledek se můžete podívat zde:K písni samotné dodává její autor Honza Homola: „Když nám bylo -náct, tak jsme jako správný zvědavci zkoušeli všecko možný. Nevyhnuly se tomu ani drogy. Ale až po letech vzniknul text o jednom z mnoha zážitků. Dneska jako čtyřicátníci už nevyvádíme, ale zpívat o tom můžeme…“ Režisér Adam Kořínek pak námět k obrazové podobě písně čerpal z výzkumu na československé armádě na začátku 70. let a dodává: „Wohnoutům jsem chtěl udělat klip už ve 13ti letech, ale chyběli mi k tomu potřebné vědomosti. Jsem rád, že se nám společně s partou kamarádů nakonec povedlo natočit takovouhle rošťárnu“.

Čtěte také: Rozhovor s Wohnouty

Jak již bývá tradicí, živě jste se mohli a ještě do konce prázdnin i můžete s Wohnouty potkat na různých festivalech. Na podzim se pak rozjedou na společnou tour s Vypsanou Fixou. Ale o tom zase jindy, sledujte naše stránky.
 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Mikulášská se sochami The Tap Tap již za týden

  Pokud je vám sympatická tvorba kapely The Tap Tap a ještě nemáte vstupenku na jejich tradiční Mikulášskou, neměli byste již dlouho váhat - koncert se uskuteční za týden a každoročně počet návštěvníků stoupá.

 • Mikulášská s The Tap Tap se blíží

  Zhruba tři týdny nás dělí od tradiční Mikulášské s The Tap Tap, která bude pokračovat letos již sedmým ročníkem. První ročníky jsme měli možnost navštívit ve vyprodeané Státní opeře, díky jejím opravám se však už potřetí přesuneme do
  prostorného Fora Karlín. Předvánočnímu kouzlu tohoto koncertu však rozhodně neubírá, ba naopak se této akce může zúčastnit větší počet diváků a hlavně dětí.

 • Foto: Sophie Hunger, Palác Akropolis, Praha, 11. 11. 2018

  Prohlédněte si fotografie z nedělního koncertu švýcarské písničkářky a multiinstrumentalistky Sophie Hunger, který se odehrál v pražském Paláci Akropolis.

 • Bryan Ferry míří do Prahy

  Celosvětově uznávaný umělec a hudebník (zpěv, klávesy, harmonika a kytara) se rozjede na turné, v létě příštího roku zavítá se svým koncertním setem i do Prahy.

Další podobné články