Wohnouti mají své dvojníky

Je všeobecně známo, že kapela Wohnout je parta muzikantů s se smyslem pro humor. Tentokrát si k natočení svého dalšího klipu přizvala dvojníky, aby bylo veseleji.

Wohnouti s dvojníky Wohnouti s dvojníky Zdroj: management kapely

 K filmovému ztvárnění si vybrali píseň LSD, z jejich posledního alba Laskonky a kremrole. Zda inspirací k videoklipu je fakt, že po požití LSD je možno vidět dvojitě je sice pouze domněnka, nicméně dvojníci muzikantů si v klipu zahráli. Rolí se ujali Lukáš Chromek, Vojta Kotek, Jan Podzimek a Lukáš Bayer. Natáčelo se v pražském studiu Hostivař a na výsledek se můžete podívat zde:K písni samotné dodává její autor Honza Homola: „Když nám bylo -náct, tak jsme jako správný zvědavci zkoušeli všecko možný. Nevyhnuly se tomu ani drogy. Ale až po letech vzniknul text o jednom z mnoha zážitků. Dneska jako čtyřicátníci už nevyvádíme, ale zpívat o tom můžeme…“ Režisér Adam Kořínek pak námět k obrazové podobě písně čerpal z výzkumu na československé armádě na začátku 70. let a dodává: „Wohnoutům jsem chtěl udělat klip už ve 13ti letech, ale chyběli mi k tomu potřebné vědomosti. Jsem rád, že se nám společně s partou kamarádů nakonec povedlo natočit takovouhle rošťárnu“.

Čtěte také: Rozhovor s Wohnouty

Jak již bývá tradicí, živě jste se mohli a ještě do konce prázdnin i můžete s Wohnouty potkat na různých festivalech. Na podzim se pak rozjedou na společnou tour s Vypsanou Fixou. Ale o tom zase jindy, sledujte naše stránky.
 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Nicolay Ramm: 7 sportovních songů, u kterých se pobavíte

  Sport a hudba. Když sportovec trénuje, zapne si oblíbenou muziku do sluchátek. Když fanoušek fandí, v areálech nebo na stadionech hrají například nestárnoucí We Are the Champions. Ale co když si jeden komik vezme na paškál rovnou několik sportovců a konkrétních sportů a v hudebních klipech si z nich vystřelí? Pokud sledujete zimní sporty, jméno Nicolaye Ramma by vám nemělo uniknout.

 • Jacob Banks a jeho soulový hlas zazní poprvé v Praze

  V roce 2018 britský soulový zpěvák Jacob Banks patřil k ozdobám festivalu Colours of Ostrava, letos si jeho procítěný hluboký hlas užije také Praha, kde představí naživo debutovou desku Village, která vyšla loni v listopadu.

 • Mikulášská se sochami The Tap Tap již za týden

  Pokud je vám sympatická tvorba kapely The Tap Tap a ještě nemáte vstupenku na jejich tradiční Mikulášskou, neměli byste již dlouho váhat - koncert se uskuteční za týden a každoročně počet návštěvníků stoupá.

 • Mikulášská s The Tap Tap se blíží

  Zhruba tři týdny nás dělí od tradiční Mikulášské s The Tap Tap, která bude pokračovat letos již sedmým ročníkem. První ročníky jsme měli možnost navštívit ve vyprodeané Státní opeře, díky jejím opravám se však už potřetí přesuneme do
  prostorného Fora Karlín. Předvánočnímu kouzlu tohoto koncertu však rozhodně neubírá, ba naopak se této akce může zúčastnit větší počet diváků a hlavně dětí.

Další podobné články