Zajímavé rockové a metalové festivaly 2016 ve světě

Zatímco české letní festivaly pomalu odkrývají jména kapel, na které se můžeme těšit, ty světové své headlinery už znají a některé jsou téměř vyprodané. Každým rokem festivalů přibývá a je velmi těžké se rozhodnout, na který se vydat. Pokud zamýšlíte vyrazit na nějaký ten fesťák do zahraničí, třeba vám teď trochu to rozhodování usnadním.
Letní festivaly mají jedinečnou atmosféru Letní festivaly mají jedinečnou atmosféru Zdroj: Swedenrock.com
 
70,000 TONS OF METAL CRUISE
V poslední době se hodně rozšířily cruise festivaly, tedy festivaly konající se na lodi během několika denní plavby po moři. 70,000 Tons of Metal Cruise 2016 vyplouvá z přístavu v Miami směrem Jamaika. Celá plavba proběhne ve dnech 4.2. – 8.2.2016 a na palubě se poveze Children of Bodom, Bloodbath, Katatonia, Stratovarius, Paradise Lost, Vader nebo Subway to Sally. 
 
Webové stránky: http://70000tons.com.
 
SWEDEN ROCK FESTIVAL
Poprvé se uskutečnil v roce 1992 ve švédském Olofström, na dalších pět ročníků se přestěhoval do Karshamn a v roce 1998 se konal v Sölvesborgu, kde zůstal až do dnes. Původně byl jen jednodenním festivalem, pořadatelé ale nějaký den přidali, pak zase ubrali, až nakonec od roku 2007 se sem můžeme vydat na 4 dny plné kvalitní hudby. Festival každý rok hostí velmi zvučná jména, letošní 15. ročník, který proběhne 8. – 11.6.2016 rozhodně nezůstane pozadu s kapelami jako je Avantasia, Queen + Adam Lambert, Sabaton, L.A. Guns, Satyricon, Megadeth, Blind Guardian, Sixx: A.M. a spostou dalších. 
 
Webové stránky: http://www.swedenrock.com.
 
DOWNLOAD FESTIVAL
Začátky festivalu nesahají nějak daleko. Poprvé se uskutečnil v roce 2003. Až do roku 2005 byl dvoudenním festivalem, v roce 2006 pořadatelé přidali jeden den a ten festivalu zůstal až do teď. Festival se každoročně koná na závodním okruhu v Donington Parku v Anglii. Letošní ročník bude již 14. v pořadí, proběhne 10. - 12.6.2016 a k vidění budou například Rammstein, Black Sabbath, Iron Maiden, Korn, Motörhead, Nightwish, Megadeth, Saxon nebo Halestorm.
 
Webové stránky: http://downloadfestival.co.uk.
 
GRASPOP METAL MEETING
Graspop byl původně jen malým rodinným festivalem. A vůbec nebyl metalový, ale rockový. Poprvé byl zorganizovaný v roce 1986. Nějak rostl a rostl a v roce 1996 se otevřel  1. ročník Graspop Metal Meeting festivalu. Belgický Dessel bude ve dnech 17. - 19.6.2016 hostit již 21. ročník. Hlavním lákadlem jsou beze sporu Black Sabbath, Iron Maiden, King Diamond, Twisted Sister nebo Volbeat. Za zmínku určitě stojí i Loudness, Sixx: A.M., Foreigner, Megadeth a další.
 
Webové stránky: https://graspop.be
 
WACKEN OPEN AIR
Poprvé se uskutečnil v roce 1990 v německém Wackenu jako malý festival pro místní kapely. W:O:A je velmi oblíbeným festivalem, který každý rok láká na spoustu hvězd světového formátu. Letošní 27. ročník se uskuteční 4. – 6.8.2016 a k poslechu zahrají a oko fanoušků svou show potěší třeba Arch Enemy, Axel Rudi Pell, Bullet For My Valentine, Dragonforce, Eluveitie, Legion Of The Damned, Michael Monroe, Tarja, Stick To Your Guns, Unisonic nebo Steel Panther. 
 
Webové stránky: http://www.wacken.com
 
Kdybych tu měla vypsat všechny festivaly, které se budou konat, seznam by nejspíš nebral konce. Přidám tedy na závěr ještě pár dalších, které určitě stojí za zmínku. 
 
ROCK AM RING
Kdy: 3. – 5.6.2016
Kde: letiště Mendig, Německo
Kdo: Black Sabbath, Volbeat, Red Hot Chili Peppers, Amon Amarth, Bring Me The Horizon….
 
COPENHELL
Kdy: 23. – 25.6.2016
Kde: Copenhagen, Dánsko
Kdo: Black Sabbath, Alice Cooper, Sixx:A.M., Megadeth, Epica…
 
NUMMIROCK
Kdy: 23. – 25.6.2016
Kde: Kauhajoki - Nummijärvi, Finsko
Kdo: Stratovarius, Dragonforce, Equilibrium, Eleshgod Apocalypse….
 
METALDAYS
Kdy: 24. – 30.7.2016
Kde: Tolmin, Slovinsko
Kdo: Arkona, Dark Funeral, Delain, Die Apocalyptischen Reiter, Exodus, Kreator, Napalm Death, Skindred…
 
Už víte, kam se vydáte a o jaké vstupenky si napíšete Ježíškovi? 
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rozhovor s Matem Ďurindou: Lidé se stydí být angažovaní

  Je to jenom pár dní, co Maťo Ďurinda oslavil padesáté sedmé narozeniny. Přesto nadále zůstává jedním z nejvýraznějších frontmanů na české i slovenské hudební scéně. A stejně jako před třiceti lety, kdy Tubatanka s písněmi Pravda víťazí a Loď do neznáma podkreslovala Sametovou revoluci, i dnes se snaží držet prst na tepu doby a vyjadřovat se k nejpalčivějším problémům současného světa. Maťo Ďurinda při rozhovoru pečlivě vážil každé slovo. Dával si záležet na tom, aby jeho názory byly srozumitelné. Svojí hudbou nechce jenom bavit, ale i vzdělávat a otevírat svým posluchačům oči.

 • Opeth mají pivo a Darkest Hour zmrzlinu

  Hudebníci už dnes nenabízí jen trička, mikiny nebo kšiltovky. K dostání jsou třeba trsátka, skleničky nebo klíčenky. A nejen to. Oficiální merchandise se v mnoha případech rozrůstá o nejrůznější položky, které se dají konzumovat. Velmi oblíbené je například pivo. Před pár dny se na scéně objevila další kapela, která tento zlatavý mok nabízí.

 • While She Sleeps vydají na jaře novou desku

  While She Sleeps se před několika měsíci pochlubili nahráváním nové, v pořadí čtvrté studiové desky. Na konci října pak do světa vyslali zprávu s podrobnostmi. Nového alba se fanoušci britské pětice dočkají na jaře. A to není vše.

 • Foto: Lordi, Roxy, Praha, 8. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreportáž z koncertu finské metalové skupiny Lordi, který proběhl v pražském klubu Roxy.