Zemřel George Voinovich, otec myšlenky Rock and Rollové síně slávy v Clevelandu

Dne 12. června 2016 zemřel v úctyhodných 79 letech George Voinovich. Člověk, který se zasloužil o postavení dnes velmi populární a uznávané Rock and Roll Hall of Fame and Museum v americkém Clevelandu.

George Voinovich zemřel George Voinovich zemřel Oficiální facebooková stránka Rock and Roll of Fame

George Voinovich v době, kdy byl starostou a guvernérem Clevelandu neúnavně bojoval o označení Clevelandu jako rodiště rock and rollu. ,,George Voinovich byl vizionář, který se zasloužil o postavení Rock and Rollové síně slávy v Clevelandu, udělal z ní kulturní ikonu a položil základ muzea i jako ekonomickou podporu pro Ohio. Upřímnou soustrast rodině za tuto nesmírnou ztrátu." uvedla Rock and Rollová síň slávy na facebookovém profilu.


Základní kámen budovy byl postaven v roce 1993 a o dva roky později, 2. září 1995, byla nová hala otevřena. Dnes je Rock and Roll Hall of Fame and Museum celosvětově známá a velmi uznávaná hudebníky a hudebními producenty. Každoročně jsou do Síně slávy uváděni a přijímáni hudebníci a osoby, které značně přispěli k rozvoji rocku. Přijetí do Síně slávy značí prestiž a uznání.


Mezi prvními byly přijeti Chuck Berry, James Brown či Elvis Presley a to již v roce 1986. Naopak posledními členy Síně jsou například Green Day, Joan Jett & The Blackhearts nebo Lou Reed (2015).

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Napalm Death vydali nový singl. V Česku zahájili evropské turné

  V pátek 16. února odstartovala koncertem v Jaroměři rozsáhlá šňůra grindcorové bandy Napalm Death. Bardi mají v itineráři hned šest zastávek v Čechách a na Moravě, potěšili a potěší tak řadu příznivců po celé republice. Kromě koncertů kapela nabízí i první chuťovku z nové kompilační desky, která obsahuje dosud nevydané písně.

 • Palace of the King přivezou hard rock od protinožců

  Na své první vystoupení v České republice se chystá australská kapela Palace of the King. Koncert odehraje 24. dubna v pražském klubu Vagon.

 • Blessthefall vypustili první ochutnávky z nového alba. Chystají se i do Prahy

  Blessthefall už zanedlouho vydají svoji šestou placku, ze které exkluzivně vypustili hned dva singly. Na albu Hard Feelings kapela začala pracovat pár měsíců po vydání předchozí desky To Those Left Behind. Po třech letech je album hotové, nachází se na něm celkem deset kousků a Blessthefall ho doprovodí šňůrou nejen ve své domovině v USA, ale i v Evropě.

 • Kytarista Glenn Tipton nepojede na turné s Judas Priest. Má Parkinsona

  Kapela Judas Priest vyrazí na koncertní šňůru k nové desce Firepower bez jednoho ze svých největších es. Kytarista Glenn Tipton, trpící Parkinsonovou chorobou, se totiž kvůli rychlému postupu nemoci rozhodl vynechat účast na plánovaných koncertech. Náhradu za něj již však kapela má.

Další podobné články