Zemřel George Voinovich, otec myšlenky Rock and Rollové síně slávy v Clevelandu

Dne 12. června 2016 zemřel v úctyhodných 79 letech George Voinovich. Člověk, který se zasloužil o postavení dnes velmi populární a uznávané Rock and Roll Hall of Fame and Museum v americkém Clevelandu.

George Voinovich zemřel George Voinovich zemřel Oficiální facebooková stránka Rock and Roll of Fame

George Voinovich v době, kdy byl starostou a guvernérem Clevelandu neúnavně bojoval o označení Clevelandu jako rodiště rock and rollu. ,,George Voinovich byl vizionář, který se zasloužil o postavení Rock and Rollové síně slávy v Clevelandu, udělal z ní kulturní ikonu a položil základ muzea i jako ekonomickou podporu pro Ohio. Upřímnou soustrast rodině za tuto nesmírnou ztrátu." uvedla Rock and Rollová síň slávy na facebookovém profilu.


Základní kámen budovy byl postaven v roce 1993 a o dva roky později, 2. září 1995, byla nová hala otevřena. Dnes je Rock and Roll Hall of Fame and Museum celosvětově známá a velmi uznávaná hudebníky a hudebními producenty. Každoročně jsou do Síně slávy uváděni a přijímáni hudebníci a osoby, které značně přispěli k rozvoji rocku. Přijetí do Síně slávy značí prestiž a uznání.


Mezi prvními byly přijeti Chuck Berry, James Brown či Elvis Presley a to již v roce 1986. Naopak posledními členy Síně jsou například Green Day, Joan Jett & The Blackhearts nebo Lou Reed (2015).

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • TARJA vydá nové album

  Ještě letos se dočkáme nového alba metalové královny zpěvačky Tarji, jehož vydání bude zpříjemněním předvánočního shonu.

 • Nightwish, Kataklysm nebo Apocalyptica. Metalfest láká na první jména

  Organizátoři plzeňského Metalfestu začínají zveřejňovat první jména pro příští ročník. Fanoušci symfonického metalu se můžou těšit například na finské skupiny Nightwish a Apocalyptica, pro milovníky folk metalu zahrají Equilibrium či Eluveitie.

 • Battle Beast se vrací do České republiky

  Battle Beast, kapela, jejíž hard & heavy sound zaujme mladší i starší generace, vyráží na světové turné, v rámci kterého neminou naši zemi. Není to žádným překvapením – kapela u nás koncertuje celkem pravidelně, a není se čemu divit. Jejich muzika si získala srdce mnohých českých rockerů a metalistů.

 • Sleeping With Sirens poprvé v Česku!

  Ještě před pár lety se o kapele Sleeping With Sirens psalo výhradně v zahraničních médiích. Bylo ale otázkou času, kdy se o ní začne psát i u nás. Hudebním publicistům mladá kapela samozřejmě neunikla, a tak si pětice z Floridy získávala, nebo tedy stále získává, čím dál víc fanoušků. V rámci letošního evropského turné je promotéři přivezou i k nám – a podle toho to taky vypadá, lístky na akci totiž každým dnem mizí.