Zemřel George Voinovich, otec myšlenky Rock and Rollové síně slávy v Clevelandu

Dne 12. června 2016 zemřel v úctyhodných 79 letech George Voinovich. Člověk, který se zasloužil o postavení dnes velmi populární a uznávané Rock and Roll Hall of Fame and Museum v americkém Clevelandu.

George Voinovich zemřel George Voinovich zemřel Oficiální facebooková stránka Rock and Roll of Fame

George Voinovich v době, kdy byl starostou a guvernérem Clevelandu neúnavně bojoval o označení Clevelandu jako rodiště rock and rollu. ,,George Voinovich byl vizionář, který se zasloužil o postavení Rock and Rollové síně slávy v Clevelandu, udělal z ní kulturní ikonu a položil základ muzea i jako ekonomickou podporu pro Ohio. Upřímnou soustrast rodině za tuto nesmírnou ztrátu." uvedla Rock and Rollová síň slávy na facebookovém profilu.


Základní kámen budovy byl postaven v roce 1993 a o dva roky později, 2. září 1995, byla nová hala otevřena. Dnes je Rock and Roll Hall of Fame and Museum celosvětově známá a velmi uznávaná hudebníky a hudebními producenty. Každoročně jsou do Síně slávy uváděni a přijímáni hudebníci a osoby, které značně přispěli k rozvoji rocku. Přijetí do Síně slávy značí prestiž a uznání.


Mezi prvními byly přijeti Chuck Berry, James Brown či Elvis Presley a to již v roce 1986. Naopak posledními členy Síně jsou například Green Day, Joan Jett & The Blackhearts nebo Lou Reed (2015).

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Marilyn Manson, Tipsport Arena, Praha, 19.11. 2017

  V neděli 19. listopadu v pražské Tipsport Areně vystoupil v rámci turné k nejnovějšímu albu Heaven Upside Down kontroverzní Marilyn Manson. Publikum navnadila Djka Amazonica. Z večera vám přinášíme fotoreport.

   

 • Zraněný Marilyn Manson v Praze ukázal svou umírněnou tvář

  Americký zpěvák Marilyn Manson, kdysi kontroverzní a budící pohoršení, se českým fanouškům předvedl v úplně jiném světle. Místo trhání bible či satanistického kázání v neděli 19. listopadu v pražské Tipsport areně ukázal, že i legendární rockeři stárnou a dostávají rozum. Fanoušci všech věkových kategorií si ale koncert užili. A to i přes to, že jejich oblíbený hudebník strávil kvůli zlomenině nohy velkou část vystoupení vsedě. Rozhodně byl ale ve větší kondici než člověk, od kterého si vypůjčil jméno – v dobu, kdy se Marilyn pokoušel poskakovat po pódiu, v USA zemřel vrah Charles Manson.

 • Within Temptation představí nové album Praze

  Holandská symphonic metalová stálice Within Temptation s velkou radostí oznamuje své plány na příští rok! Členové party pracují na novém albu, které hodlají představit v 33 městech a 18 zemích. Toto turné ukončí vůbec nejdelší tour přestávku v historii kapely. Zastávku plánují i v Praze.

 • Ve věku 64 let zemřel Malcolm Young, zakladatel a kytarista AC/DC

  "S nejhlubším zármutkem v srdci jsou AC/DC dnes nuceni oznámit úmrtí Malcolma Younga". Touto krátkou zprávou dnes australští velikáni potvrdili odchod jejich zakládajícího člena a jednoho z hlavních architektů jejich úspěchu.

Další podobné články