Apocalyptica oslaví již své 20.výročí

Světoznámá finská kapela Apocalyptica vydá u příležitosti dvaceti let na hudební scéně znovu své první album a zároveň se v příštím roce rozjede na koncertní turné.

Apocalyptica na Sychrově 2011 Apocalyptica na Sychrově 2011 Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

 Kdo by neznal tuto originální finskou skupinu ? Letos 10. května tomu bylo přesně 20 let, kdy tato partička mladých cellistů vydala svůj skvělý debut Plays Metallica By Four Cellos. Jejich originální zpracování hitů věhlasné kapely Metallica je rázem proslavilo na celém světě. Tento violoncellový instrumentální opus zavál nový vítr do plachet vývoje tvrdé rockové muziky a dodnes ovlivňuje spoustu dalších kapel. Ke kulatému výročí bude původní album obohaceno o dosud nevydané instrumentální nahrávky Battery, Nothing Else Matters a Seek & Destroy. Zároveň se poprvé za mnoho let objeví na vinylu (2 LP).Apocalyptica se stále drží svého originálního žánru, odehrála tisíce koncertů po celém světě a prodala miliony svých nahrávek. Vidět jsme je mohli mnohokrát i v naší republice. Naposledy v říjnu loňského roku, kdy do karlínského Fora přijeli v rámci světového turné společně se zpěvákem Franky Perezem. Příznivci Apocalypticy se rozdělili na dva tábory, někteří zpěv k jejich instrumentálkám uvítali, jiní by raději zůstali u klasiky bez něj.

Čtěte také: Apocalyptica rozezpívala Forum Karlín

Nově remasterované a doplněné album Plays Metallica By Four Cellos kapela vydá 22. července 2016 a do konce roku nadále zůstává na turné , kterým podporuje svou poslední studiovou desku Shadowmaker po celém světě. Pak je čeká odpočinek a v únoru 2017 odstartují své speciální výroční koncerty po Evropě. První dva si vyslechnou fanoušci ve Švýcarsku, následovat bude Rakoousko, Itálie, Česko, Německo, Polsko, zpět Německo, Belgie a Británie.
Jeden z osmnácti zatím plánovaných koncertů bude, jak jste si všimli, i u nás. Opět pro svůj koncert zvolili Prahu, přesněji Forum Karlín a to 11. února 2017. Najdou se i takoví fandové, kterým jeden koncert nestačí a za svou oblíbenou kapelou cestují i do okolních států, ti ať si přesný rozpis koncertů v Rakousku, Německu či jinde kolem najdou na www.apocalyptica.com.
Vstupenky jsou již nyní v prodeji v cenách od 880 korun v běžných předprodejních sítích.

Přehled

 • Název akce: Apocalyptica
 • Datum: sobota, 11 únor 2017
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: od 880 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Opustil nás hlas Daniho Filtha. Zpěvák už koncerty nezvládá

  Dani Filth je známý jako zpěvák s nejječivějším vokálem na celé metalové scéně. Nebo spíš většinu své pěvecké kariéry byl. Se svou gothicmetalovou skupinou Cradle of Filth minulý rok vydal desku Cryptoriana a vyjel na turné. Kapela vystoupila i v pražském klubu Roxy. I přes špatnou akustiku tohoto prostoru bylo poznat, že Dani Filth už na živé vystupování nemá hlasivky. Jeho kdysi mocný Hlas je již zřejmě definitivně pryč. A proto si zaslouží minutu ticha.

 • Foto: Cradle of Filth, Moonspell, Roxy, 18.1.2018

  Cradle of Filth opět dokázali beznadějně vyprodanému Roxy, proč mají po celém světě tisíce fanoušků. Temnou atmosféru těchto bezvěrců ještě dokreslila předkapela v podobě neméně úspěšných portugalských gotiků Moonspell.

 • Sodom prochází velkými změnami v sestavě

  Jedna z nejikoničtějších thrashmetalových kapel mění sestavu. Trio Sodom přichází hned o dva členy, které však frontman Tom Angelripper plánuje v blízké budoucnosti nahradit.

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.