Apocalyptica oslaví již své 20.výročí

Světoznámá finská kapela Apocalyptica vydá u příležitosti dvaceti let na hudební scéně znovu své první album a zároveň se v příštím roce rozjede na koncertní turné.

Apocalyptica na Sychrově 2011 Apocalyptica na Sychrově 2011 Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

 Kdo by neznal tuto originální finskou skupinu ? Letos 10. května tomu bylo přesně 20 let, kdy tato partička mladých cellistů vydala svůj skvělý debut Plays Metallica By Four Cellos. Jejich originální zpracování hitů věhlasné kapely Metallica je rázem proslavilo na celém světě. Tento violoncellový instrumentální opus zavál nový vítr do plachet vývoje tvrdé rockové muziky a dodnes ovlivňuje spoustu dalších kapel. Ke kulatému výročí bude původní album obohaceno o dosud nevydané instrumentální nahrávky Battery, Nothing Else Matters a Seek & Destroy. Zároveň se poprvé za mnoho let objeví na vinylu (2 LP).Apocalyptica se stále drží svého originálního žánru, odehrála tisíce koncertů po celém světě a prodala miliony svých nahrávek. Vidět jsme je mohli mnohokrát i v naší republice. Naposledy v říjnu loňského roku, kdy do karlínského Fora přijeli v rámci světového turné společně se zpěvákem Franky Perezem. Příznivci Apocalypticy se rozdělili na dva tábory, někteří zpěv k jejich instrumentálkám uvítali, jiní by raději zůstali u klasiky bez něj.

Čtěte také: Apocalyptica rozezpívala Forum Karlín

Nově remasterované a doplněné album Plays Metallica By Four Cellos kapela vydá 22. července 2016 a do konce roku nadále zůstává na turné , kterým podporuje svou poslední studiovou desku Shadowmaker po celém světě. Pak je čeká odpočinek a v únoru 2017 odstartují své speciální výroční koncerty po Evropě. První dva si vyslechnou fanoušci ve Švýcarsku, následovat bude Rakoousko, Itálie, Česko, Německo, Polsko, zpět Německo, Belgie a Británie.
Jeden z osmnácti zatím plánovaných koncertů bude, jak jste si všimli, i u nás. Opět pro svůj koncert zvolili Prahu, přesněji Forum Karlín a to 11. února 2017. Najdou se i takoví fandové, kterým jeden koncert nestačí a za svou oblíbenou kapelou cestují i do okolních států, ti ať si přesný rozpis koncertů v Rakousku, Německu či jinde kolem najdou na www.apocalyptica.com.
Vstupenky jsou již nyní v prodeji v cenách od 880 korun v běžných předprodejních sítích.

Přehled

 • Název akce: Apocalyptica
 • Datum: sobota, 11 únor 2017
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: od 880 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.

 • Edguy budou slavit čtvrtstoletí také v Praze
  Asi málokterému rockovému fanouškovi je nutné představovat Tobiase Sammeta, zlaté dítě evropského metalu, jenž se proslavil jako frontman powermetalových hitmakerů Edguy a jako tvůrce metalové opery Avantasia. A jelikož prvně jmenovaný spolek slaví letos pětadvacet let od svého založení, rozhodli se jeho členové slavit. Samozřejmě ve velkém, protože jinak to tak nějak neumí.
 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.

 • Hogjaw přivezou do Prahy jižanský rock světových parametrů

  Po dlouhých pěti letech se již potřetí objeví v České republice americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou neopakovatelnou show plnou poctivého muzikantství a chytlavých rockových melodií. Tvrdé kytarové riffy a silné melodie jsou totiž, spolu s naléhavě znějícím zpěvem, hlavními devízami těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.