Apocalyptica oslaví již své 20.výročí

Světoznámá finská kapela Apocalyptica vydá u příležitosti dvaceti let na hudební scéně znovu své první album a zároveň se v příštím roce rozjede na koncertní turné.

Apocalyptica na Sychrově 2011 Apocalyptica na Sychrově 2011 Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

 Kdo by neznal tuto originální finskou skupinu ? Letos 10. května tomu bylo přesně 20 let, kdy tato partička mladých cellistů vydala svůj skvělý debut Plays Metallica By Four Cellos. Jejich originální zpracování hitů věhlasné kapely Metallica je rázem proslavilo na celém světě. Tento violoncellový instrumentální opus zavál nový vítr do plachet vývoje tvrdé rockové muziky a dodnes ovlivňuje spoustu dalších kapel. Ke kulatému výročí bude původní album obohaceno o dosud nevydané instrumentální nahrávky Battery, Nothing Else Matters a Seek & Destroy. Zároveň se poprvé za mnoho let objeví na vinylu (2 LP).Apocalyptica se stále drží svého originálního žánru, odehrála tisíce koncertů po celém světě a prodala miliony svých nahrávek. Vidět jsme je mohli mnohokrát i v naší republice. Naposledy v říjnu loňského roku, kdy do karlínského Fora přijeli v rámci světového turné společně se zpěvákem Franky Perezem. Příznivci Apocalypticy se rozdělili na dva tábory, někteří zpěv k jejich instrumentálkám uvítali, jiní by raději zůstali u klasiky bez něj.

Čtěte také: Apocalyptica rozezpívala Forum Karlín

Nově remasterované a doplněné album Plays Metallica By Four Cellos kapela vydá 22. července 2016 a do konce roku nadále zůstává na turné , kterým podporuje svou poslední studiovou desku Shadowmaker po celém světě. Pak je čeká odpočinek a v únoru 2017 odstartují své speciální výroční koncerty po Evropě. První dva si vyslechnou fanoušci ve Švýcarsku, následovat bude Rakoousko, Itálie, Česko, Německo, Polsko, zpět Německo, Belgie a Británie.
Jeden z osmnácti zatím plánovaných koncertů bude, jak jste si všimli, i u nás. Opět pro svůj koncert zvolili Prahu, přesněji Forum Karlín a to 11. února 2017. Najdou se i takoví fandové, kterým jeden koncert nestačí a za svou oblíbenou kapelou cestují i do okolních států, ti ať si přesný rozpis koncertů v Rakousku, Německu či jinde kolem najdou na www.apocalyptica.com.
Vstupenky jsou již nyní v prodeji v cenách od 880 korun v běžných předprodejních sítích.

Přehled

 • Název akce: Apocalyptica
 • Datum: sobota, 11 únor 2017
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: od 880 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Papa Roach zahrají v létě v Olomouci

  Promotéři z Bounty Rock Café Promotion si pro fanoušky tvrdé muziky připravili na konec léta další bombu. Po loňském úspěšném vystoupení kanadských Billy Talent letos sází na tvrdší notu a do krásného prostředí venkovní Korunní pevnůstky pozvali americkou partičku Papa Roach.

 • Nightwish v rámci výročního turné vystoupí v O2 areně

  Finská sestava Nightwish, která patří k nejznámějším evropským female-fronted kapelám, opět zavítá do České republiky. Po červnové návštěvě na Metalfestu v Plzni je bude pět měsíců na to čekat samostatná show v pražské O2 areně.

 • Avantasia se příští rok vrátí do Prahy s novým albem

  Velkou radost udělal svým fanouškům Tobias Sammet, když ohlásil pokračování své metalové opery Avantasia. Ta vyjde až začátkem příštího roku a během následujícího turné se celý ansámbl zastaví také v Praze. 

 • Overkill začali pracovat na albu s novým bubeníkem

  Američtí thrashmetaloví veteráni z New Jersey začali s nahráváním devatenácté řadové desky. Za bicí usedne místo bývalého Rona Lipnickiho bubeník Jason Bittner, který měl původně hrát jen na živých koncertech.