Apocalyptica oslaví již své 20.výročí

Světoznámá finská kapela Apocalyptica vydá u příležitosti dvaceti let na hudební scéně znovu své první album a zároveň se v příštím roce rozjede na koncertní turné.

Apocalyptica na Sychrově 2011 Apocalyptica na Sychrově 2011 Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

 Kdo by neznal tuto originální finskou skupinu ? Letos 10. května tomu bylo přesně 20 let, kdy tato partička mladých cellistů vydala svůj skvělý debut Plays Metallica By Four Cellos. Jejich originální zpracování hitů věhlasné kapely Metallica je rázem proslavilo na celém světě. Tento violoncellový instrumentální opus zavál nový vítr do plachet vývoje tvrdé rockové muziky a dodnes ovlivňuje spoustu dalších kapel. Ke kulatému výročí bude původní album obohaceno o dosud nevydané instrumentální nahrávky Battery, Nothing Else Matters a Seek & Destroy. Zároveň se poprvé za mnoho let objeví na vinylu (2 LP).Apocalyptica se stále drží svého originálního žánru, odehrála tisíce koncertů po celém světě a prodala miliony svých nahrávek. Vidět jsme je mohli mnohokrát i v naší republice. Naposledy v říjnu loňského roku, kdy do karlínského Fora přijeli v rámci světového turné společně se zpěvákem Franky Perezem. Příznivci Apocalypticy se rozdělili na dva tábory, někteří zpěv k jejich instrumentálkám uvítali, jiní by raději zůstali u klasiky bez něj.

Čtěte také: Apocalyptica rozezpívala Forum Karlín

Nově remasterované a doplněné album Plays Metallica By Four Cellos kapela vydá 22. července 2016 a do konce roku nadále zůstává na turné , kterým podporuje svou poslední studiovou desku Shadowmaker po celém světě. Pak je čeká odpočinek a v únoru 2017 odstartují své speciální výroční koncerty po Evropě. První dva si vyslechnou fanoušci ve Švýcarsku, následovat bude Rakoousko, Itálie, Česko, Německo, Polsko, zpět Německo, Belgie a Británie.
Jeden z osmnácti zatím plánovaných koncertů bude, jak jste si všimli, i u nás. Opět pro svůj koncert zvolili Prahu, přesněji Forum Karlín a to 11. února 2017. Najdou se i takoví fandové, kterým jeden koncert nestačí a za svou oblíbenou kapelou cestují i do okolních států, ti ať si přesný rozpis koncertů v Rakousku, Německu či jinde kolem najdou na www.apocalyptica.com.
Vstupenky jsou již nyní v prodeji v cenách od 880 korun v běžných předprodejních sítích.

Přehled

 • Název akce: Apocalyptica
 • Datum: sobota, 11 únor 2017
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: od 880 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

 • Epica vystoupila v České republice. Letos už potřetí

  Epica, VUUR, Myrath. Co mají tahle tři jména společného? Jsou to hudební skupiny, hrají metal a v pátek 10. listopadu společně vystoupila v Masters of Rock Café ve Zlíně. Návštěvnost byla víc než slušná a zdá se, že fanouškům nic nechybělo. Snad kromě vzduchu, který je v tomhle klubu při každém trochu větším koncertě hodně nedostatkovým zbožím.