Arakain a Dymytry - dvě generace na jednom podiu Doporučený

Na jaro příštího roku se budou těšit všichni příznivci kapel Arakain a Dymytry, neboť se chystá první společné turné po celé republice. Na jednom podiu se tak představí dvě generace rockových muzikantů.

Arakain Arakain Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Termíny koncertů jsou dány, plakáty natištěny, vstupenky již v prodeji a hudebníci obou skupin ladí podrobnosti svých společných koncertů. Tento projekt je u nás ojedinělý a obě kapely mají tisíce fanoušků po celé republice.
Arakain netřeba dlouze představovat - patří k zakladatelům trashmetalu u nás a na rockové/metalové scéně se pohybují již více než 30 let. Mohli jsme je vidět na samostatných koncertech v malých i velkých halách, na spoustě festivalů. Písniček už mají mraky - vydali 32 desek a jejich prodej se přehoupl přes 800 tisíc kusů. Na podzim letošního roku se z velkých hal přesunuli do klubů se svou Trash Club Tour 2013, což byla pro mnohé nadšené fanoušky rána pod pás - nedostalo se na všechny. Například v pražském klubu Storm byl při jejich koncertě slušný masakr, dobrá muzika zkrátka přitahuje hodně lidí.

 

Čtěte také: Arakain: Výročí vyvrcholilo triumfální oslavou

 

Dymytry jsou hoši o generaci mladší, někteří z nich příbuzenskými vztahy provázáni s Arakainem - což není žádným tajemstvím. Hrají tvrdě ale srozumitelně, české texty jejich písní zní na koncertech sborem s kotlem fanoušků. Mají za sebou už celou řadu úspěchů. Na kultovním festivalu ve Wackenu si jako jediná česká kapela zahráli na jednom podiu s takovými hvězdami, jakými jsou Iron Maiden, Alice Cooper či Motley Crüe. Kromě tohoto megafestivalu s návštěvností kolem 80 tisíc diváků Dymytry pravidelně hrají na festivalech i u nás. Masters of Rock, Metalfest, Benátská noc, Rock for people - ani tato podia jim nejsou neznámá. Ze svých písní poskládali už tři alba, poslední s názvem Neonarcis pokřtili na podzim loňského roku.

 

Prohlédněte si také na: Fotogalerii ze křtu desky Neonarcis

 

Manažer Arakainu Petr Kubáň společné turné popsal : „ Připravujeme tour pro jaro 2014, během kterého uvidíte a hlavně uslyšíte obě kapely tak, jak jste je ještě neviděli. Nebude se totiž jednat o klasické tour, během něhož si každá z kapel odehraje to svoje. Bude to unikátní propojení obou formací na jednom podiu a během jednoho vystoupení. Na hity obou kapel samozřejmě také dojde. Dojem z celé akce umocní špičková zvuková a světelná technika sestavená speciálně pro tuto tour. Třešničkou na tomhle metalovém dortu bude společné vystoupení dvou špičkových bubeníků - Miloše Meiera a Lukáše Doksanského, firemních hráčů značky Tama."


 

Přehled jednotlivých koncertů :

7.3. Polná
8.3. Valašské Klobouky
14.3. Ústí nad Orlicí
15.3. Kovářov
17.3. Praha
20.3. České Budějovice
21.3. Plzeň
22.3. Velké Opatovice
27.3. Brno
28.3. Přerov
29.3. Trenčín (SK)
4.4. Valdice
5.4. Dvůr Králové nad Labem
11.4. Šumperk
12.4. Kolín
18.4. Smržovka
19.4. Česká Lípa
20.4. Březolupy
25.4. Domažlice
26.4. Katovice
2.5. Kadaň

Termínů je opravdu hodně a každý z fanoušků si jistě najde ten svůj. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketportal, TicketArt a v e-shopech obou kapel.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

Další podobné články