Avantasia chystá nové album a návštěvu Prahy

Příznivci velkolepého projektu Tobiase Sammeta, metalové opery Avantasia, již dobře vědí, že na 29. ledna příštího roku je nachystáno vydání další kapitoly této ságy. Deska ponese název Ghostlights a jednou ze zastávek následujícího turné se 16.3. 2016 stane i pražské Fórum Karlín.
Tobias Sammet si s Marcem Hietalou padli do noty Tobias Sammet si s Marcem Hietalou padli do noty Zdroj: Archiv skupiny Avantasia
 
Po dvou vystoupeních na Masters of Rock se tak Sammetův ansámbl poprvé představí také pražskému publiku. Pro nedočkavé strýček Tobi připravil tradiční ochutnávku v podobě singlu. Tentokrát zvolil píseň Mystery Of A Blood Red Rose, jež nejdříve představí 9. prosince v rámci svého rozhlasového pořadu, oficiálně k dostání bude o dva dny později.
 
"Mystery Of A Blood Red Rose je song, který jsem ve své fantazii původně napsal s Meat Loafem, ale z nějakého důvodu ke spolupráci nedošlo, tak jsem ho nakonec nahrál sám," prohlašuje Sammet. "Jenom aranžování a nahrání sborů zabralo 40 hodin - pro čtyřminutovou píseň !!! To asi mluví samo za sebe. Řídil jsem se heslem čím víc, tím líp." Kdo všechno s ním vyrazí na turné se neví, ale seznam účinkujících na nahrávce je opět impozantní. Posuďte sami:
 
Michael Kiske - tohoto pěvce asi fanouškům Avantasie není třeba nijak představovat. Po hořkém odchodu z Helloween na dlouho zanevřel na metal a byla to právě Avantasia, která ho tomuto stylu zase vrátila. Působí v několika projektech a v Unisonic se znovu sešel s Kaiem Hansenem.
 
Bob Catley - anglický zpěvák proslul hlavně jako frontman legendárních hard rockerů Magnum, ale má na kontě již i řadu sólových alb. V Avantasii debutoval na druhém albu a od té doby žádné nevynechal
 
Jorn Lande - Tenhle Nor s nezaměnitelným hlasem zjevně trpí hyperaktivitou. Nejenom, že se výrazně podepsal zatím na všech dílech této metalové opery, ale výrazný otisk zanechal také v kapele Masterplan, čtyři desky má na kontě jeho projekt s vokalistou Symphony X Russelem Allenem a tím výčet teprve začíná.
 
Dee Snider - představovat jednu z nejvýraznějších postav osmdesátých let by asi bylo nošením šminek do cirkusu. Konstatujme jenom, že Twisted Sister se po smrti bubeníka A.J.Pera rozhodli to po rozlučkovém turné definitivně zabalit (to známe), ale Dee Snider se do důchodu rozhodně nechystá.
 
Ronnie Atkins - se zpěvákem Pretty Maids se vracíme zpátky do Evropy, respektive do Dánska. Parta založená v osmdesátých letech se sice výrazného mezinárodního úspěchu nikdy nedočkala, ale fanoušci melodického hard rocku na ni nenechají dopustit. Atkinsův hlas jsme mohli slyšet i na minulé desce Avantasia The Mystery of Time.
 
 
Oliver Hartmann - německý multiinstrumentalista, skladatel a zpěvák je nezaměnitelnou součástí Avantasie také již od samého počátku. Výrazný otisk zanechal v kapele At Vance, a také jako host na albech Edguy, Helloween, Hammerfall, Freedom Call a mnoha dalších.
 
Robert Mason - tenhle americký zpěvák si vysloužil ostruhy v řadách projektu kytaristy Dokken Goerge Lynche Lynch Mob. V roce 2008 přijal nelehký úkol nahradit Janiho Lanea v sestavě glam metalových Warrant.
 
Geoff Tate - další výrazná osobnost americké scény se s Queensrÿche nerozešel vůbec v dobrém, údajně došlo i na pěsti a plivance. Po krátkých soudních tahanicích se s bývalými kumpány nakonec dohodnul a jede dál pod hlavičkou Operation: Mindcrime.
 
Marco Hietala - výraznou posilou Tobiho týmu se pro tohle album stal také finský basák, skladatel a zpěvák, známý především jako člen Nightwish. Hobluje ale také v Tarot a rád hostuje třeba u Amorphis, nebo Delain.
 
Bruce Kulick - začínal v osmdesátých letech u Michaela Boltona a skončil na dvanáct let u KISS, pro něž byl jednou z nejvýraznějších tváří jejich odmaskovaného období a i po odchodu s bývalými spoluhráči čas od času na různých projektech spolupracuje. S Avantasií spolupracuje od roku 2010
 
Sharon Den Adel - zpěvačka Within Temptation svůj medový hlásek už jednou tomuhle projektu propůjčila, stalo se tak v písni Farewell z prvního alba. Tehdy prý Sammetovi slíbila, že pokud bude třeba, ráda se vrátí. No a protože Amanda Sommerville si plní mateřské povinosti, ten čas nadešel.
 
Eric Martin - další návratilec z minulé desky získal slávu především jako zpěvák superskupiny Mr.Big. To už měl ale za sebou mnohaletou kaiéru v čele Eric Martin Bandu. Po mnohaleté odmlce se Mr. Big vrátili a jedou dál stejně jako Eric, který ČR navštívil třeba i v rámci akustického turné.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

 • Epica vystoupila v České republice. Letos už potřetí

  Epica, VUUR, Myrath. Co mají tahle tři jména společného? Jsou to hudební skupiny, hrají metal a v pátek 10. listopadu společně vystoupila v Masters of Rock Café ve Zlíně. Návštěvnost byla víc než slušná a zdá se, že fanouškům nic nechybělo. Snad kromě vzduchu, který je v tomhle klubu při každém trochu větším koncertě hodně nedostatkovým zbožím.