Bejbypankový festival Kefír zpříjemní začátek školního roku

Loučení se s prázdninami je každý rok bezesporu psychicky náročná událost. Kdo ale přijede do Třebovle u Prahy, ten si dopřeje ještě jeden celý den plný zábavy a kultury. 6. září tam totiž proběhne festival Kefír.

Festiovaloví diváci Festiovaloví diváci Zdroj: pořadatel koncertu

 

Tato akce rozhodně není další v pořadí menších českých hudebních festivalů, které objíždí rozjařená mládež za cílem pročistit si hlavu pořádně vytuněnými basy v první řadě u repráků. Tento festival osloví opravdu všechny, od mimin až po prarodiče. Pořadatelé se totiž již druhým rokem snaží vytvořit pestrý kulturní program pro všechny generace, čítající divadelní výstupy, sportovní aktivity, filmy, výstavy, tvořivé dílny, gastronomické zážitky, no a samozřejmě hudbu všemožných žánrů. Je tedy možné vyrazit v opravdu hojném počtu s celou rodinkou, což dokazuje i loňská návštěvnost. Hned na první pokus totiž do Třebovle dorazilo 5000 nadšenců!

Čtěte také : Na Jungmannově náměstí v létě opět zazní hudba

Letos bude připravena v první řadě speciální scéna pro solo hudebníky, na které se představí Iva Bittová, Xavier Baumaxa, Jiří Schmitzer či britská beatboxová senzace The Petebox. Dále festival nabídne „Divadelní Šapitó", kde budou mít návštěvníci možnost zhlédnout představení věhlasného Cirk La Putyka nebo začínající formace Cink Cink Cirk.
Hlavní festivalová scéna se jmenuje Magnet stage a ukrývá se pod obřím šapitó. Tam zahrají například oblíbení interpreti Mňága a Žďorp či Tata Bojs, také dětmi milovaný Kašpárek v rohlíku, nebo francouzská kapela The Inspector Cluzo.
Na menším podiu nazvaném Malá scéna se představí různorodé soubory, které svými trefnými texty nadchnou především dospělé i starší generace.
Velkým festivalovým trhákem bude ovšem (kromě hudby) takzvaná Kefír street. To je jakási ulice, kde se to bude hemžit umělci a mistry originálních a vizuálně zajímavých umění. Graffity, minimotorky, breakdance, skateboard show, jojo exhibice, to vše budou moci návštěvníci zhlénout a ti odvážnější dokonce i vyzkoušet!
K odpočinku si návštěvníci budou moci zvolit buď obří postel pod širým nebem nebo klidovou zónu jménem Obývák kafé. Tam se bude nejen odpočívat, ale i hodovat za doprovodu živé hudby.

Celý festival se podle slov organizátorů promění v Zemi nezemi, která nadchne úplně každého. Přesvědčte se sami:

 

 

Akce se bude konat v sobotu 6.září ve vesničce Třebovli, od 10 do 22:30. Nejlepší spojení z Prahy je autem, parkoviště je na místě ca 300 m od festivalu. Další možnost je vlak na trase Praha-Kolín pro většinu cesty, na dojezd poté staré dobré kolo, na kterém se dostanete až přímo k areálu.

Více informací na www.festivalkefir.cz

 

Přehled

:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Rick Wakeman & Moravská filharmonie Olomouc, Pražský hrad, Praha, 2. 12. 2018

  Rick Wakeman na Hrad! Tak tohle se nám splnilo tuto neděli, kdy ve Španělském sálu Pražského hradu zahrál klávesový mág bývalé kupiny Yes s Moravskou filharmonií Olomouc a pěveckým sborem Žerotín nezapomenutelný koncert. Nádherná hudba v úžasném prostředí s výbornou akustikou - to byl opravdu skvělý zážitek na celý život. Byla to ještě rocková, či už klasická hudba? Rozdíly nehledejme, byla prostě vynikající! A tak se můžete kouknout na trochu delší fotoreport.

 • Kapela Hodiny zve na svůj jediný koncert v Praze

  Již příští týden má pro vás poprocková kapela Hodiny přichystaný vánoční koncert, který je jejím letošním prvním a zároveň posledním v Praze.

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 29. 11. 2018

  Po roce se do pražského Fora Karlín vrátila americká blues-rocková zpěvačka Beth Hart. Tato žena s mocným hlasem před vyprodaným sálem opět zazářila a namixovala publiku směsici svižnějších i pomalejších písní. Více si můžete přečíst v reportáži od Adriany Semlové.

  Prohlédněte si fotografie z tohoto koncertu.

 • Mikulášská se sochami The Tap Tap již za týden

  Pokud je vám sympatická tvorba kapely The Tap Tap a ještě nemáte vstupenku na jejich tradiční Mikulášskou, neměli byste již dlouho váhat - koncert se uskuteční za týden a každoročně počet návštěvníků stoupá.