Bejbypankový festival Kefír zpříjemní začátek školního roku

Loučení se s prázdninami je každý rok bezesporu psychicky náročná událost. Kdo ale přijede do Třebovle u Prahy, ten si dopřeje ještě jeden celý den plný zábavy a kultury. 6. září tam totiž proběhne festival Kefír.

Festiovaloví diváci Festiovaloví diváci Zdroj: pořadatel koncertu

 

Tato akce rozhodně není další v pořadí menších českých hudebních festivalů, které objíždí rozjařená mládež za cílem pročistit si hlavu pořádně vytuněnými basy v první řadě u repráků. Tento festival osloví opravdu všechny, od mimin až po prarodiče. Pořadatelé se totiž již druhým rokem snaží vytvořit pestrý kulturní program pro všechny generace, čítající divadelní výstupy, sportovní aktivity, filmy, výstavy, tvořivé dílny, gastronomické zážitky, no a samozřejmě hudbu všemožných žánrů. Je tedy možné vyrazit v opravdu hojném počtu s celou rodinkou, což dokazuje i loňská návštěvnost. Hned na první pokus totiž do Třebovle dorazilo 5000 nadšenců!

Čtěte také : Na Jungmannově náměstí v létě opět zazní hudba

Letos bude připravena v první řadě speciální scéna pro solo hudebníky, na které se představí Iva Bittová, Xavier Baumaxa, Jiří Schmitzer či britská beatboxová senzace The Petebox. Dále festival nabídne „Divadelní Šapitó", kde budou mít návštěvníci možnost zhlédnout představení věhlasného Cirk La Putyka nebo začínající formace Cink Cink Cirk.
Hlavní festivalová scéna se jmenuje Magnet stage a ukrývá se pod obřím šapitó. Tam zahrají například oblíbení interpreti Mňága a Žďorp či Tata Bojs, také dětmi milovaný Kašpárek v rohlíku, nebo francouzská kapela The Inspector Cluzo.
Na menším podiu nazvaném Malá scéna se představí různorodé soubory, které svými trefnými texty nadchnou především dospělé i starší generace.
Velkým festivalovým trhákem bude ovšem (kromě hudby) takzvaná Kefír street. To je jakási ulice, kde se to bude hemžit umělci a mistry originálních a vizuálně zajímavých umění. Graffity, minimotorky, breakdance, skateboard show, jojo exhibice, to vše budou moci návštěvníci zhlénout a ti odvážnější dokonce i vyzkoušet!
K odpočinku si návštěvníci budou moci zvolit buď obří postel pod širým nebem nebo klidovou zónu jménem Obývák kafé. Tam se bude nejen odpočívat, ale i hodovat za doprovodu živé hudby.

Celý festival se podle slov organizátorů promění v Zemi nezemi, která nadchne úplně každého. Přesvědčte se sami:

 

 

Akce se bude konat v sobotu 6.září ve vesničce Třebovli, od 10 do 22:30. Nejlepší spojení z Prahy je autem, parkoviště je na místě ca 300 m od festivalu. Další možnost je vlak na trase Praha-Kolín pro většinu cesty, na dojezd poté staré dobré kolo, na kterém se dostanete až přímo k areálu.

Více informací na www.festivalkefir.cz

 

Přehled

:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Slet bubeníků, Kino Koruna, Břeclav, 18. 10. 2018

  Unikátní bubenický projekt STO LET SLET 2018! Chcete slyšet hymny nově vzniklých států po rozpadu Rakouska-Uherska? Mikoláš Chadima je odzpívá a capella a pak se tohoto tématu chopí všichni bubeníci. Tak to je opravdu zážitek, který si nenechte ujít! Fotoreport vám přinášíme z břeclavského vystoupení.

  Obsazení:

  Pavel Fajt …bubny, octobany, elektronika wavedrum, zpěv

  Pavel Koudelka …bubny souprava, zpěv

  Miloš Vacík… surda, rototomy, octobany, percussion, berimbau

  Tomáš Reindl...bubny, percussion, tabla, klávesy, zpěv

  Petr Gablas…cimbál, zpěv

  Mikoláš Chadima … zpěv, saxofony

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert The Young Gods

  Už přes třicet let posouvají The Young Gods limity zvukových možností. Začali jako průkopníci industriálního punku flirtující se surrealistickým kabaretem. Jako zvukoví čarodějové aplikovali šamanské způsoby na techno a přitom průběžně vybrušovali svůj unikátní zvuk. Souběžně se stali legendou evropské scény. Na rozdíl od mnoha svých vrstevníků se stále řítí dopředu a odmítají se opakovat. Pojďte na koncert 29. března 2019, díky musicweb.cz můžete vyhrát lístky!

 • Lynyrd Skynyrd vydali živé album

  Rocková kapela Lynyrd Skynyrd vydala záznam koncertu, který se odehrál v americkém městě Atlantic City. Vystoupení proběhlo už před dvanácti lety.

 • Iva Bittová a Ensemble Opera Diversa Transylvánie vystoupí v divadle Komedie

  Divadlo Komedie pod křídly Městských divadel pražských chystá při svém comebacku hudební zážitek - prvními vzácnými hosty v divadle Komedie budou zpěvačka, herečka a houslistka Iva Bittová a Ensemble Opera Diversa.