Bejbypankový festival Kefír zpříjemní začátek školního roku

Loučení se s prázdninami je každý rok bezesporu psychicky náročná událost. Kdo ale přijede do Třebovle u Prahy, ten si dopřeje ještě jeden celý den plný zábavy a kultury. 6. září tam totiž proběhne festival Kefír.

Festiovaloví diváci Festiovaloví diváci Zdroj: pořadatel koncertu

 

Tato akce rozhodně není další v pořadí menších českých hudebních festivalů, které objíždí rozjařená mládež za cílem pročistit si hlavu pořádně vytuněnými basy v první řadě u repráků. Tento festival osloví opravdu všechny, od mimin až po prarodiče. Pořadatelé se totiž již druhým rokem snaží vytvořit pestrý kulturní program pro všechny generace, čítající divadelní výstupy, sportovní aktivity, filmy, výstavy, tvořivé dílny, gastronomické zážitky, no a samozřejmě hudbu všemožných žánrů. Je tedy možné vyrazit v opravdu hojném počtu s celou rodinkou, což dokazuje i loňská návštěvnost. Hned na první pokus totiž do Třebovle dorazilo 5000 nadšenců!

Čtěte také : Na Jungmannově náměstí v létě opět zazní hudba

Letos bude připravena v první řadě speciální scéna pro solo hudebníky, na které se představí Iva Bittová, Xavier Baumaxa, Jiří Schmitzer či britská beatboxová senzace The Petebox. Dále festival nabídne „Divadelní Šapitó", kde budou mít návštěvníci možnost zhlédnout představení věhlasného Cirk La Putyka nebo začínající formace Cink Cink Cirk.
Hlavní festivalová scéna se jmenuje Magnet stage a ukrývá se pod obřím šapitó. Tam zahrají například oblíbení interpreti Mňága a Žďorp či Tata Bojs, také dětmi milovaný Kašpárek v rohlíku, nebo francouzská kapela The Inspector Cluzo.
Na menším podiu nazvaném Malá scéna se představí různorodé soubory, které svými trefnými texty nadchnou především dospělé i starší generace.
Velkým festivalovým trhákem bude ovšem (kromě hudby) takzvaná Kefír street. To je jakási ulice, kde se to bude hemžit umělci a mistry originálních a vizuálně zajímavých umění. Graffity, minimotorky, breakdance, skateboard show, jojo exhibice, to vše budou moci návštěvníci zhlénout a ti odvážnější dokonce i vyzkoušet!
K odpočinku si návštěvníci budou moci zvolit buď obří postel pod širým nebem nebo klidovou zónu jménem Obývák kafé. Tam se bude nejen odpočívat, ale i hodovat za doprovodu živé hudby.

Celý festival se podle slov organizátorů promění v Zemi nezemi, která nadchne úplně každého. Přesvědčte se sami:

 

 

Akce se bude konat v sobotu 6.září ve vesničce Třebovli, od 10 do 22:30. Nejlepší spojení z Prahy je autem, parkoviště je na místě ca 300 m od festivalu. Další možnost je vlak na trase Praha-Kolín pro většinu cesty, na dojezd poté staré dobré kolo, na kterém se dostanete až přímo k areálu.

Více informací na www.festivalkefir.cz

 

Přehled

:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Struny podzimu chystají české premiéry i hiphopový večer

  Mezinárodní hudební festival Struny podzimu už potřiadvacáté přinese typicky osobitý výběr kvalitní hudby. Letošní ročník zahájí 15. října ve Foru Karlín britská zpěvačka a pianistka Laura Mvula, o zakončení se 13. listopadu v Lucerně postarají legendy hip-hopové scény De La Soul. K vrcholům 23. ročníku Strun podzimu bude patřit unikátní scénický projekt věnovaný Jiřímu Suchému a Jiřímu Šlitrovi.

 • Americký písničkář Kurt Vile se skupinou The Violators zahraje po 6 letech v Praze

  Projevem tichý a nenápadný, ale rozhodně ne nudný indie rocker Kurt Vile z Philadelphie se na svém dlouhém turné k poslední desce Bottle It In zastaví v červnu i v pražské Meetfactory.

 • Metronome Festival Prague ve znamení britských hudebních hvězd

  Metronome Festival Prague odstartuje už v pátek 21. června a k dispozici je kompletní program, který zahrnuje respektované legendy jako Liam Gallagher, Morcheeba nebo Kraftwerk, ale i nové objevy na hudební scéně.

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.