Blíží se pražský koncert AC/DC. Nejspíš poslední

Rockový fanoušek se musí při pohledu na letošní nabídku koncertů tetelit blahem. Vždyť publiku se představí hned trojlístek gigantů, kteří svojí tvorbou definovali svůj žánr a jakékoliv jiné označení než legenda je pro ně urážkou. Svou takřka padesátiletou kariéru přijedou uzavřít Black Sabbath. Novou desku představí nezničitelní Iron Maiden. A takovou kombinaci obojího předvedou AC/DC.

S pokročilým věkem těmhle tatíkům energie neubývá S pokročilým věkem těmhle tatíkům energie neubývá Zdroj: Archiv skupiny AC/DC

Když před dvěma lety AC/DC oznámili plány na natáčení nového alba a turné k oslavě 40 let existence, netušili, jaké překážky se jim osud chystá poslat do cesty. Nejdřív těsně před nástupem do studia zjistili, že kytarista a skladatel Malcolm Young trpí demencí a jeho další pokračování v kapele je zcela vyloučeno. Což byl problém rázu zcela zásadního, neboť Malcolm Young je autorem většiny hitů AC/DC a existence kapely bez něho byla dost těžko představitelná. Malcolmův flek nakonec obsadil jeho synovec Stevie Young a deska Rock or Bust tak v listopadu 2014 mohla vyjít.

Tím ale patálie AC/DC nekončí. Dne 6. listopadu totiž do domu šedesátiletého bubeníka Phila Rudda vtrhla policie a hudebníka obvinila z plánování vraždy, vyhrožování zabitím a držení omamných látek. První z obvinění bylo později staženo, ale ostatní ne a bylo jasné, že nad Ruddovou budoucností v AC/DC visí chvíli před začátkem masivního turné velký otazník. Spekulace ještě zesílily, když se neukázal na natáčení videa k singlu Rock od Bust. Nakonec se na pozici za bicími vrátil Chris Slade, jež za Rudda nahradil již v letech 1989 - 1994.

AC/DC tedy nakonec na turné vyrazili a v jeho rámci se představí i 22. května na letišti v Letňanech. Je dost pravděpodobné, že se jedná o skutečně poslední šanci vidět tuto kapelu naživo. A je jistě na co se těšit. AC/DC nejen, že disponují v podstatě bezednou studnicí hitů, ale jejich koncerty jsou vždy také patřičně velkolepou show, při které nechybějí obří nafukovací prostitutky, plameny, zvony pekelné a salvy z děl. Byla by chyba si podobnou party nechat ujít.

Současná sestava AC/DC:

Angus Young – sólová kytara
Cliff Williams – basa
Brian Johnson – lead vocals
Stevie Young – kytara
Chris Slade – bicí

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Papa Roach zahrají v létě v Olomouci

  Promotéři z Bounty Rock Café Promotion si pro fanoušky tvrdé muziky připravili na konec léta další bombu. Po loňském úspěšném vystoupení kanadských Billy Talent letos sází na tvrdší notu a do krásného prostředí venkovní Korunní pevnůstky pozvali americkou partičku Papa Roach.

 • Nightwish v rámci výročního turné vystoupí v O2 areně

  Finská sestava Nightwish, která patří k nejznámějším evropským female-fronted kapelám, opět zavítá do České republiky. Po červnové návštěvě na Metalfestu v Plzni je bude pět měsíců na to čekat samostatná show v pražské O2 areně.

 • Avantasia se příští rok vrátí do Prahy s novým albem

  Velkou radost udělal svým fanouškům Tobias Sammet, když ohlásil pokračování své metalové opery Avantasia. Ta vyjde až začátkem příštího roku a během následujícího turné se celý ansámbl zastaví také v Praze. 

 • Overkill začali pracovat na albu s novým bubeníkem

  Američtí thrashmetaloví veteráni z New Jersey začali s nahráváním devatenácté řadové desky. Za bicí usedne místo bývalého Rona Lipnickiho bubeník Jason Bittner, který měl původně hrát jen na živých koncertech.