Blíží se pražský koncert AC/DC. Nejspíš poslední

Rockový fanoušek se musí při pohledu na letošní nabídku koncertů tetelit blahem. Vždyť publiku se představí hned trojlístek gigantů, kteří svojí tvorbou definovali svůj žánr a jakékoliv jiné označení než legenda je pro ně urážkou. Svou takřka padesátiletou kariéru přijedou uzavřít Black Sabbath. Novou desku představí nezničitelní Iron Maiden. A takovou kombinaci obojího předvedou AC/DC.

S pokročilým věkem těmhle tatíkům energie neubývá S pokročilým věkem těmhle tatíkům energie neubývá Zdroj: Archiv skupiny AC/DC

Když před dvěma lety AC/DC oznámili plány na natáčení nového alba a turné k oslavě 40 let existence, netušili, jaké překážky se jim osud chystá poslat do cesty. Nejdřív těsně před nástupem do studia zjistili, že kytarista a skladatel Malcolm Young trpí demencí a jeho další pokračování v kapele je zcela vyloučeno. Což byl problém rázu zcela zásadního, neboť Malcolm Young je autorem většiny hitů AC/DC a existence kapely bez něho byla dost těžko představitelná. Malcolmův flek nakonec obsadil jeho synovec Stevie Young a deska Rock or Bust tak v listopadu 2014 mohla vyjít.

Tím ale patálie AC/DC nekončí. Dne 6. listopadu totiž do domu šedesátiletého bubeníka Phila Rudda vtrhla policie a hudebníka obvinila z plánování vraždy, vyhrožování zabitím a držení omamných látek. První z obvinění bylo později staženo, ale ostatní ne a bylo jasné, že nad Ruddovou budoucností v AC/DC visí chvíli před začátkem masivního turné velký otazník. Spekulace ještě zesílily, když se neukázal na natáčení videa k singlu Rock od Bust. Nakonec se na pozici za bicími vrátil Chris Slade, jež za Rudda nahradil již v letech 1989 - 1994.

AC/DC tedy nakonec na turné vyrazili a v jeho rámci se představí i 22. května na letišti v Letňanech. Je dost pravděpodobné, že se jedná o skutečně poslední šanci vidět tuto kapelu naživo. A je jistě na co se těšit. AC/DC nejen, že disponují v podstatě bezednou studnicí hitů, ale jejich koncerty jsou vždy také patřičně velkolepou show, při které nechybějí obří nafukovací prostitutky, plameny, zvony pekelné a salvy z děl. Byla by chyba si podobnou party nechat ujít.

Současná sestava AC/DC:

Angus Young – sólová kytara
Cliff Williams – basa
Brian Johnson – lead vocals
Stevie Young – kytara
Chris Slade – bicí

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.

 • Edguy budou slavit čtvrtstoletí také v Praze
  Asi málokterému rockovému fanouškovi je nutné představovat Tobiase Sammeta, zlaté dítě evropského metalu, jenž se proslavil jako frontman powermetalových hitmakerů Edguy a jako tvůrce metalové opery Avantasia. A jelikož prvně jmenovaný spolek slaví letos pětadvacet let od svého založení, rozhodli se jeho členové slavit. Samozřejmě ve velkém, protože jinak to tak nějak neumí.
 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.

 • Hogjaw přivezou do Prahy jižanský rock světových parametrů

  Po dlouhých pěti letech se již potřetí objeví v České republice americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou neopakovatelnou show plnou poctivého muzikantství a chytlavých rockových melodií. Tvrdé kytarové riffy a silné melodie jsou totiž, spolu s naléhavě znějícím zpěvem, hlavními devízami těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.