Blíží se pražský koncert AC/DC. Nejspíš poslední

Rockový fanoušek se musí při pohledu na letošní nabídku koncertů tetelit blahem. Vždyť publiku se představí hned trojlístek gigantů, kteří svojí tvorbou definovali svůj žánr a jakékoliv jiné označení než legenda je pro ně urážkou. Svou takřka padesátiletou kariéru přijedou uzavřít Black Sabbath. Novou desku představí nezničitelní Iron Maiden. A takovou kombinaci obojího předvedou AC/DC.

S pokročilým věkem těmhle tatíkům energie neubývá S pokročilým věkem těmhle tatíkům energie neubývá Zdroj: Archiv skupiny AC/DC

Když před dvěma lety AC/DC oznámili plány na natáčení nového alba a turné k oslavě 40 let existence, netušili, jaké překážky se jim osud chystá poslat do cesty. Nejdřív těsně před nástupem do studia zjistili, že kytarista a skladatel Malcolm Young trpí demencí a jeho další pokračování v kapele je zcela vyloučeno. Což byl problém rázu zcela zásadního, neboť Malcolm Young je autorem většiny hitů AC/DC a existence kapely bez něho byla dost těžko představitelná. Malcolmův flek nakonec obsadil jeho synovec Stevie Young a deska Rock or Bust tak v listopadu 2014 mohla vyjít.

Tím ale patálie AC/DC nekončí. Dne 6. listopadu totiž do domu šedesátiletého bubeníka Phila Rudda vtrhla policie a hudebníka obvinila z plánování vraždy, vyhrožování zabitím a držení omamných látek. První z obvinění bylo později staženo, ale ostatní ne a bylo jasné, že nad Ruddovou budoucností v AC/DC visí chvíli před začátkem masivního turné velký otazník. Spekulace ještě zesílily, když se neukázal na natáčení videa k singlu Rock od Bust. Nakonec se na pozici za bicími vrátil Chris Slade, jež za Rudda nahradil již v letech 1989 - 1994.

AC/DC tedy nakonec na turné vyrazili a v jeho rámci se představí i 22. května na letišti v Letňanech. Je dost pravděpodobné, že se jedná o skutečně poslední šanci vidět tuto kapelu naživo. A je jistě na co se těšit. AC/DC nejen, že disponují v podstatě bezednou studnicí hitů, ale jejich koncerty jsou vždy také patřičně velkolepou show, při které nechybějí obří nafukovací prostitutky, plameny, zvony pekelné a salvy z děl. Byla by chyba si podobnou party nechat ujít.

Současná sestava AC/DC:

Angus Young – sólová kytara
Cliff Williams – basa
Brian Johnson – lead vocals
Stevie Young – kytara
Chris Slade – bicí

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Opustil nás hlas Daniho Filtha. Zpěvák už koncerty nezvládá

  Dani Filth je známý jako zpěvák s nejječivějším vokálem na celé metalové scéně. Nebo spíš většinu své pěvecké kariéry byl. Se svou gothicmetalovou skupinou Cradle of Filth minulý rok vydal desku Cryptoriana a vyjel na turné. Kapela vystoupila i v pražském klubu Roxy. I přes špatnou akustiku tohoto prostoru bylo poznat, že Dani Filth už na živé vystupování nemá hlasivky. Jeho kdysi mocný Hlas je již zřejmě definitivně pryč. A proto si zaslouží minutu ticha.

 • Foto: Cradle of Filth, Moonspell, Roxy, 18.1.2018

  Cradle of Filth opět dokázali beznadějně vyprodanému Roxy, proč mají po celém světě tisíce fanoušků. Temnou atmosféru těchto bezvěrců ještě dokreslila předkapela v podobě neméně úspěšných portugalských gotiků Moonspell.

 • Sodom prochází velkými změnami v sestavě

  Jedna z nejikoničtějších thrashmetalových kapel mění sestavu. Trio Sodom přichází hned o dva členy, které však frontman Tom Angelripper plánuje v blízké budoucnosti nahradit.

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.