Blíží se pražský koncert AC/DC. Nejspíš poslední

Rockový fanoušek se musí při pohledu na letošní nabídku koncertů tetelit blahem. Vždyť publiku se představí hned trojlístek gigantů, kteří svojí tvorbou definovali svůj žánr a jakékoliv jiné označení než legenda je pro ně urážkou. Svou takřka padesátiletou kariéru přijedou uzavřít Black Sabbath. Novou desku představí nezničitelní Iron Maiden. A takovou kombinaci obojího předvedou AC/DC.

S pokročilým věkem těmhle tatíkům energie neubývá S pokročilým věkem těmhle tatíkům energie neubývá Zdroj: Archiv skupiny AC/DC

Když před dvěma lety AC/DC oznámili plány na natáčení nového alba a turné k oslavě 40 let existence, netušili, jaké překážky se jim osud chystá poslat do cesty. Nejdřív těsně před nástupem do studia zjistili, že kytarista a skladatel Malcolm Young trpí demencí a jeho další pokračování v kapele je zcela vyloučeno. Což byl problém rázu zcela zásadního, neboť Malcolm Young je autorem většiny hitů AC/DC a existence kapely bez něho byla dost těžko představitelná. Malcolmův flek nakonec obsadil jeho synovec Stevie Young a deska Rock or Bust tak v listopadu 2014 mohla vyjít.

Tím ale patálie AC/DC nekončí. Dne 6. listopadu totiž do domu šedesátiletého bubeníka Phila Rudda vtrhla policie a hudebníka obvinila z plánování vraždy, vyhrožování zabitím a držení omamných látek. První z obvinění bylo později staženo, ale ostatní ne a bylo jasné, že nad Ruddovou budoucností v AC/DC visí chvíli před začátkem masivního turné velký otazník. Spekulace ještě zesílily, když se neukázal na natáčení videa k singlu Rock od Bust. Nakonec se na pozici za bicími vrátil Chris Slade, jež za Rudda nahradil již v letech 1989 - 1994.

AC/DC tedy nakonec na turné vyrazili a v jeho rámci se představí i 22. května na letišti v Letňanech. Je dost pravděpodobné, že se jedná o skutečně poslední šanci vidět tuto kapelu naživo. A je jistě na co se těšit. AC/DC nejen, že disponují v podstatě bezednou studnicí hitů, ale jejich koncerty jsou vždy také patřičně velkolepou show, při které nechybějí obří nafukovací prostitutky, plameny, zvony pekelné a salvy z děl. Byla by chyba si podobnou party nechat ujít.

Současná sestava AC/DC:

Angus Young – sólová kytara
Cliff Williams – basa
Brian Johnson – lead vocals
Stevie Young – kytara
Chris Slade – bicí

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

 • Epica vystoupila v České republice. Letos už potřetí

  Epica, VUUR, Myrath. Co mají tahle tři jména společného? Jsou to hudební skupiny, hrají metal a v pátek 10. listopadu společně vystoupila v Masters of Rock Café ve Zlíně. Návštěvnost byla víc než slušná a zdá se, že fanouškům nic nechybělo. Snad kromě vzduchu, který je v tomhle klubu při každém trochu větším koncertě hodně nedostatkovým zbožím.