Britští UFO přistanou v červnu ve Zlíně

V sobotu 7. června vystoupí ve zlínském Master of Rock Café britská heavy metalová skupina UFO. Českým fanouškům se představí v rámci několikaměsíčního evropského tour, na které zanedlouho vyráží.

UFO UFO Zdroj: www.pragokoncert.cz

Kapela založená roku 1969 zpěvákem Philem Moggem patří k představitelům raného space rocku a heavy metalu. Svou první desku vydali již v roce 1970 a v současnosti mají na kontě celkem 23 desek včetně živých nahrávek. Největších úspěchů se kapela dočkala v letech 1973–1978, kdy se ke kapele připojil tehdy pouze 18 letý Michael Schenker ze skupiny Scorpions, který byl již tehdy velice uznáváným kytaristou. V tomto období vznikly dodnes nejznámější hity jako Doctor Doctor a Rock Bottom. V roce 1978 Schenker kapelu opouští kvůli závislosti na alkoholu a zakládá si svou vlastní kapelu Michael Schenker Group.

 

 

V období po Schenkerově odchodu kapelou prochází celá řada skvělých hudebníků, kdy jediným původním členem je pouze Phil Mogg. Kapela tak funguje až do roku 1990. V roce 1992 přichází reunion kapely ve složení Mogg, Schenker, Way, Raymond a Parker. V roce 2002 kapelu opět opouští Schenker a je nahrazen současným kytaristou Vinniem Moorem. V dnešní době kapela koncertuje ve složení Phil Mogg – zpěv, Vinnie Moore – kytara, Paul Raymond – klávesy, Andy Parker – bicí a Rob De Luca – basa. Skupina UFO byla velkou inspirací pro tvorbu skupin jako je Metallica, Def Leppard, Iron Maiden, Saxon, Slayer a mnoha dalších kapel.

Čtěte také : Zahrajte si před legendárními Slade v Brně

Vstupenky na červnový koncert skupiny UFO jsou již v předprodeji v sítích Ticketpro, Tickertportal a Ticketart za jednotné vstupné 600 korun.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Cradle of Filth chystají album

  Dva roky od poslední desky Cryptoriana – The Seductiveness of Decay začínají Cradle of Filth pracovat na nové placce. Zpěvák Dani Filth to řekl v podcastu s Eddym Torresem z webu Rocknroll Beer Guy.

 • Trautenberk zahrají v Kolíně

  Klatovská parta Trautenberk si poctivým obrážením sálů i festivalů postupně vybudovala reputaci kapely, jejíž koncerty stojí za návštěvu. V rámci turné k novému albu Ticho nad pekáčem zavítá i do Kolína.

 • Alice in Chains odehrají v Praze koncert

  Legenda stylu grunge Alice in Chains se vrací zpět do Česka. Tentokrát vezme tokem pražské Forum Karlín.

 • The Offspring dokončili desátou studiovou nahrávku

  Po dlouhých sedmi letech se fanoušci punk rocku dočkají jubilejní desáté řadové desky americké kapely The Offspring. Kytarista skupiny, který si neřekne jinak než Noodles, to napsal v nenápadném komentáři na svém Instagramu.