Britští UFO přistanou v červnu ve Zlíně

V sobotu 7. června vystoupí ve zlínském Master of Rock Café britská heavy metalová skupina UFO. Českým fanouškům se představí v rámci několikaměsíčního evropského tour, na které zanedlouho vyráží.

UFO UFO Zdroj: www.pragokoncert.cz

Kapela založená roku 1969 zpěvákem Philem Moggem patří k představitelům raného space rocku a heavy metalu. Svou první desku vydali již v roce 1970 a v současnosti mají na kontě celkem 23 desek včetně živých nahrávek. Největších úspěchů se kapela dočkala v letech 1973–1978, kdy se ke kapele připojil tehdy pouze 18 letý Michael Schenker ze skupiny Scorpions, který byl již tehdy velice uznáváným kytaristou. V tomto období vznikly dodnes nejznámější hity jako Doctor Doctor a Rock Bottom. V roce 1978 Schenker kapelu opouští kvůli závislosti na alkoholu a zakládá si svou vlastní kapelu Michael Schenker Group.

 

 

V období po Schenkerově odchodu kapelou prochází celá řada skvělých hudebníků, kdy jediným původním členem je pouze Phil Mogg. Kapela tak funguje až do roku 1990. V roce 1992 přichází reunion kapely ve složení Mogg, Schenker, Way, Raymond a Parker. V roce 2002 kapelu opět opouští Schenker a je nahrazen současným kytaristou Vinniem Moorem. V dnešní době kapela koncertuje ve složení Phil Mogg – zpěv, Vinnie Moore – kytara, Paul Raymond – klávesy, Andy Parker – bicí a Rob De Luca – basa. Skupina UFO byla velkou inspirací pro tvorbu skupin jako je Metallica, Def Leppard, Iron Maiden, Saxon, Slayer a mnoha dalších kapel.

Čtěte také : Zahrajte si před legendárními Slade v Brně

Vstupenky na červnový koncert skupiny UFO jsou již v předprodeji v sítích Ticketpro, Tickertportal a Ticketart za jednotné vstupné 600 korun.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Opeth mají pivo a Darkest Hour zmrzlinu

  Hudebníci už dnes nenabízí jen trička, mikiny nebo kšiltovky. K dostání jsou třeba trsátka, skleničky nebo klíčenky. A nejen to. Oficiální merchandise se v mnoha případech rozrůstá o nejrůznější položky, které se dají konzumovat. Velmi oblíbené je například pivo. Před pár dny se na scéně objevila další kapela, která tento zlatavý mok nabízí.

 • While She Sleeps vydají na jaře novou desku

  While She Sleeps se před několika měsíci pochlubili nahráváním nové, v pořadí čtvrté studiové desky. Na konci října pak do světa vyslali zprávu s podrobnostmi. Nového alba se fanoušci britské pětice dočkají na jaře. A to není vše.

 • Foto: Lordi, Roxy, Praha, 8. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreportáž z koncertu finské metalové skupiny Lordi, který proběhl v pražském klubu Roxy. 

 • Michael Schenker Fest se z provozních důvodů přesouvá z Kongresového centra do pražského klubu Roxy

  Všechny vstupenky zůstávají v platnosti a jen začátek se přesune na devátou hodinu večer, tedy tak, aby měli dost času na nekomplikovaný přesun i ti, kteří se tuto informaci nedozví včas předem. Program zazní v plné šíři a navíc legendární prostory Roxy umožní vytvořit intimnější atmosféru a bližší kontakt s muzikanty. Vedle Michaela Schenkera, tedy muže, jehož originální styl kytarové hry ovlivnil desítky následovníků a k jehož četným fandům patří například Kirk Hammett z Metallicy, muzikanta, který stál u zrodu legendárních Scorpions a byl leaderem britských UFO, stane na pódiu řada skvělých muzikantů, které spojuje to, že Schenkera v různých obdobích jeho kariéry provázeli v různých sestavách na koncertech i v nahrávacích studiích.

Další podobné články