Čechomor vyráží na narozeninové turné

Čtvrt století uplynulo od prvního vystoupení populární skupiny Čechomor. U této příležitosti se rozhodla kapela uspořádat několik letních koncertů pod širým nebem a pozvat si zajímavé hosty ze zahraničí.

Čechomor Čechomor Zdroj: archiv kapely

V polovině srpna přijede producent posledního alba Čechomoru a sólový kytarista Gerry Leonard a japonský producent, zpěvák, hráč na flétnu šakuhači a japonské taiko bubny Joji Hirota. Poprvé v historii Čechomoru také zazní některé skladby v doprovodu pěveckého sboru v aranžmá Jana Kučery. Na koncertech Čechomor doprovodí Kühnův smíšený sbor pod vedením Marka Vorlíčka.

Narozeninová série začne již 16. srpna na 22. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. Vedle již zmíněných hostů zde s kapelou vystoupí Lenka Dusilová a Smíchovská komorní filharmonie pod vedením Josefa Vondráčka. 

Čtěte také: Jaga Jazzist vystoupí v říjnu v Praze s orchestrem

Vidět a slyšet je můžete 18. srpna na zámku Sychrov, 20. srpna v Bratislavě, 21. srpna na Konopišti, 22. srpna v Chebu a 23. srpna v zámeckém parku ve Strážnici. V roli předskokana se představí Anna Veselovská, finalistka soutěže Hlas ČeskoSlovenska.

Nenechte si ujít koncerty nabité novými, ale i nejstaršími hity z prvních alb. Narozeninové koncerty skupiny Čechomor si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Přehled

 • Název akce: Čechomor
 • Datum: pátek, 16 srpen 2013
 • Místo:
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Mig 21 do Trutnova - Ukončeno

  Mig 21 zakončují jarní část Huráá tour a zvou na poslední koncert, na který jsou už pouze soutěžní vstupenky. Jestli chceš vyrazit 20. dubna do Společenského centra UFFO v Trutnově, pojď s redakcí musicweb.cz soutěžit!

 • Foto: Hans Zimmer, O2 arena, Praha, 14. 4. 2019

  Hans Zimmer poskládal ze svého bohatého portfolia filmové hudby koncertní set, který přepracoval do verze pro symfonický orchestr a poslal ho do světa. Bez své osobní účasti. Bylo to na závadu?

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

 • Hudební pořad Na Kloboučku se vrátí velkým koncertem

  Legendární hudební pořad Na Kloboučku se zhmotní na FestiWalle v Modřanech. K původním hudebníkům se přidá i nová generace muzikantů.