Čechomor vyráží na narozeninové turné

Čtvrt století uplynulo od prvního vystoupení populární skupiny Čechomor. U této příležitosti se rozhodla kapela uspořádat několik letních koncertů pod širým nebem a pozvat si zajímavé hosty ze zahraničí.

Čechomor Čechomor Zdroj: archiv kapely

V polovině srpna přijede producent posledního alba Čechomoru a sólový kytarista Gerry Leonard a japonský producent, zpěvák, hráč na flétnu šakuhači a japonské taiko bubny Joji Hirota. Poprvé v historii Čechomoru také zazní některé skladby v doprovodu pěveckého sboru v aranžmá Jana Kučery. Na koncertech Čechomor doprovodí Kühnův smíšený sbor pod vedením Marka Vorlíčka.

Narozeninová série začne již 16. srpna na 22. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. Vedle již zmíněných hostů zde s kapelou vystoupí Lenka Dusilová a Smíchovská komorní filharmonie pod vedením Josefa Vondráčka. 

Čtěte také: Jaga Jazzist vystoupí v říjnu v Praze s orchestrem

Vidět a slyšet je můžete 18. srpna na zámku Sychrov, 20. srpna v Bratislavě, 21. srpna na Konopišti, 22. srpna v Chebu a 23. srpna v zámeckém parku ve Strážnici. V roli předskokana se představí Anna Veselovská, finalistka soutěže Hlas ČeskoSlovenska.

Nenechte si ujít koncerty nabité novými, ale i nejstaršími hity z prvních alb. Narozeninové koncerty skupiny Čechomor si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Přehled

 • Název akce: Čechomor
 • Datum: pátek, 16 srpen 2013
 • Místo:
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Metalisté The HU bodují šamanskými zpěvy

  Na konci minulého roku se v Asii vyklubala zajímavá kapela, která propojuje několik žánrů zároveň. Na tom by v dnešní době fúzí nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se nejednalo o mongolskou kapelu, která do metalových a rockových postupů vkládá šamanské popěvky tamního folklóru. To je kapela The HU v kostce.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Charlieho Winstona

  Mladý charismatický zpěvák, skladatel a producent v jedné osobě Charlie Winston zahraje již 11. února v pražském Lucerna Music Baru. Pojďte soutěžit o lístky na tento skvělý koncert s redakcí musicweb.cz!

 • Charlie Winston oznamuje hudebního hosta svého koncertu

  Koncert britského zpěváka a skladatele Charlieho Winstona se nezadržitelně blíží. Již 11. února se představí divákům v pražském Lucerna Music Baru se svým sólovým koncertním programem a mimo jiné představí i své nové album Squere 1.

 • Foto: Robert Křesťan Druhá tráva, Bratři Ebenové, Měšťanská beseda, Plzeň, 7. 1. 2019

  V Měšťanské besedě v Plzni se sešlo v pondělí 7. ledna hned několik osobností české hudby - Robert Křesťan se skupinou Druhá trává a Bratři Ebenové. Z toho koncertu vám přinášíme fotoreport.

Další podobné články