Čechomor vyráží na narozeninové turné

Čtvrt století uplynulo od prvního vystoupení populární skupiny Čechomor. U této příležitosti se rozhodla kapela uspořádat několik letních koncertů pod širým nebem a pozvat si zajímavé hosty ze zahraničí.

Čechomor Čechomor Zdroj: archiv kapely

V polovině srpna přijede producent posledního alba Čechomoru a sólový kytarista Gerry Leonard a japonský producent, zpěvák, hráč na flétnu šakuhači a japonské taiko bubny Joji Hirota. Poprvé v historii Čechomoru také zazní některé skladby v doprovodu pěveckého sboru v aranžmá Jana Kučery. Na koncertech Čechomor doprovodí Kühnův smíšený sbor pod vedením Marka Vorlíčka.

Narozeninová série začne již 16. srpna na 22. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. Vedle již zmíněných hostů zde s kapelou vystoupí Lenka Dusilová a Smíchovská komorní filharmonie pod vedením Josefa Vondráčka. 

Čtěte také: Jaga Jazzist vystoupí v říjnu v Praze s orchestrem

Vidět a slyšet je můžete 18. srpna na zámku Sychrov, 20. srpna v Bratislavě, 21. srpna na Konopišti, 22. srpna v Chebu a 23. srpna v zámeckém parku ve Strážnici. V roli předskokana se představí Anna Veselovská, finalistka soutěže Hlas ČeskoSlovenska.

Nenechte si ujít koncerty nabité novými, ale i nejstaršími hity z prvních alb. Narozeninové koncerty skupiny Čechomor si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Přehled

 • Název akce: Čechomor
 • Datum: pátek, 16 srpen 2013
 • Místo:
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 14. 7. 2019

  Neděle 14. července byla zároveň posledním dnem Masters of Rock 2019, vystoupili Dark Tranquillity, Primal Fear, Children of Bodom. Naplněný areál pobavili glam-metaloví američané Steel Panther a celý festival završili Dream Theater. Z posledního dne Masters of Rock vám přinášíme fotoreportáž.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 13. 7. 2019

  Třetí den letošního ročníku Masters of Rock dominovaly kapely Within Temptation a sólový projekt zpevačky Tarji Turunen. Zpěvačky Sharon den Adel a Tarja Turunen tak zazpívaly i duet Paradise. Dále vystoupila neměcká heavymetalová kapela Rage doprovázena Zlínskou Filharmonií, norové Satyricon či kapela Brainstorm. Z třetího dne festivalu vám přinášíme fotoreportáž.

 • Rammsteini představili v Praze nové album

  Veliká show a prověřené hity. Tak by se dal ve zkratce shrnout zážitek z koncertu skupiny Rammstein, který se konal v úterý 16. července. V den, kdy byl článek vydán, kapela odehrávala právě druhý vyprodaný koncert.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 12. 7. 2019

  Druhý den Masters of Rock přinesl první déšť, ale i různorodý hudební program, jednou z prvních kapel byli například hrdinové Twilight Force nebo také Battle Beast včele se zpěvačkou Noorou Louhimo, Amaranthe s novým albem Helix, hlavními kapelami dne byli Dimmu Borgir a Avantasia Tobiase Sammeta.

Další podobné články