Členové kapely Buena Vista Social Club dorazí do Prahy

Možná naposledy budeme mít možnost si v České republice poslechnout ryčnou kubánskou muziku v podání zbylých členů volného muzikantského uskupení Buena Vista Social Club, nyní vystupujících pod jménem Orquesta Buena Vista Social Club.

Buena Vista Social Club Buena Vista Social Club Zdroj: ridersblogs.co.uk

Hlavním iniciátorem vzniku kapely byl slavný americký kytarista Ry Cooder. Původně měl roku 1996 v Havaně natočit album s hudebníky z Mali. Těm ovšem nebylo uděleno vízum, nemohli tedy přijet. Místo toho Cooder sezval několikero kubánských muzikantů a za necelý týden natočili eponymní album, které se dočkalo velikého úspěchu, mimo jiné dosáhlo i na cenu Grammy. Samotné natáčení probíhalo v havanském studiu EGREM, kde se dochovalo autentické zařízení z 50. let.

V návaznosti na album natočil režisér Wim Wenders v roce 1999 o tomto projektu film, který se taktéž dočkal nadšených reakcí a úspěchu jak u kritiků, tak u veřejnosti.

 

 

Mnoho z členů původní sestavy kapely Buena Vista Social Club je naneštěstí po smrti. Přesto všechno se zbytek kapely rozhodl pod upraveným jménem vyrazit se svojí hudbou do světa. Toto turné (mimochodem trefně pojmenované Adios) je anoncováno jako poslední v kariéře kapely, proto by pražský koncert tohoto uskupení neměl žádný milovník kubánské hudby vynechat.

Koncert samotný se odehraje ve středu 25. června od 20 hodin v Kongresovém centru Praha. Vstupenky na toto jedinečné vystoupení jsou k dostání v síti Ticketpro v rozmezí od 790 do 1690 korun.

Přehled

 • Název akce: Orquesta Buena Vista Social Club
 • Datum: středa, 25 červen 2014
 • Místo: Kongresové centrum Praha
 • Cena: 790-1690 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Selmy Uamusse

  Mozambik patří, podobně jako Kapverdy či Brazílie, mezi kulturně navzájem spřízněné země portugalské sféry. Po hudební stránce je to ovšem zatím nezmapovaný region. O to větším překvapením je zpěvačka Selma Uamusse, která organicky spojuje dva dosud oddělené světy - živelné rytmy mosambického venkova, i funk a zvukovou psychedelii evropských klubů. Přijďte do Paláce Akropolis 29. listopadu!

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Lakha Khana

  Virtuózní houslista Yehudi Menuhin kdysi prohlásil, že temný a hypnotický tón nástroje sarangi je tím nejpřesnějším obrazem indické duše. Jedná se o paralelu evropských houslí, která je ovšem podobně jako sitar opatřena sadou rezonančních strun a užívá se jak v klasické, tak i lidové hudbě. Pojďte soutěžit s redakcí musicweb.cz o lístky na 18. listopadu do Paláce Akropolis.

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Alash

  Ti, kdo znají Huun-Huur-Tu, Ayarkhaan nebo Yat- Kha, vědí, že sibiřská hudba má neuvěřitelné kouzlo. A občas do ní proniknou i současné vlivy. Pojďte soutěžit a vyrazte na koncert do Paláce Akropolis 28. listopadu! 

 • Festival pro židovskou čtvrť Boskovice vstupuje do sedmadvacátého ročníku

  Již 4. července se zahájí Festival pro židovskou čtvrť Boskovice svůj sedmadvacátý ročník plný hudby, divadelních vystoupení, cinefilních zážitků, rukodělných a pohybových dílen, diskuzí, čtení a uměleckých výstav a probíhat až do 7. července. Festival si klade za cíl upozornit na pohnutou historii města Boskovice a s ním spjatého židovského osídlení.