Dee Snider uzavírá soupisku letošního Masters of Rock

Seznam headlinerů na Ronnie James Dio stage je ode dneška kompletní, a tak je na čase se z blízka podívat, kdo všechno nám v něm přibyl. Není pochyb, že je na co se těšit. 
Ani ve věku 62 let neztrácí Dee Snider nic ze svého charismatu Ani ve věku 62 let neztrácí Dee Snider nic ze svého charismatu Archiv Dee Snidera
O první várce vystupujících jsme informovali již před Vánoci zde. Oproti loňskému ročníku je lineup výrazně konzervativnější. Ze seznamu vypadl projekt Zakka Wylda Zakk Sabbath. A potom začala jména přibývat.
 
EDGUY
 
Parta maníků kolem hyperaktivního Tobiase Sammeta je v českých luzích a hájích notoricky známá. V poslední době se zdálo, že Edguy se vracejí, když si chce jejich šéf dát oraz od Avantasie. Vzhledem k tomu, že letos uplyne 25 let od vzniku téhle party, je na čase rozjet oslavy.
 
A Edguy se je rozhodli pojmout ve velkém stylu. Při té příležitosti tak vydávají kolekci s názvem Monuments. Budou zde ke slyšení nejen všechny hity, ale také 30 minut nového materiálu, 130 minut DVD materiálu a jedna dosud nezveřejněná nahrávka z roku 1995. Součástí kolekce bude také 160ti stránková publikace plná raritních fotografií. Co se týče setlistu následujícího turné, Tobias se vyjadřuje následovně: "Chceme si to opravdu užít, bude to party, plná hitů ze všech období." 
 
 
SAXON
 
Britové Saxon byli u toho, když začátkem osmdesátých let naplno udeřila Nová vlna britského heavy metalu. I když nikdy nedosáhli věhlasu svých souputníků Iron Maiden nebo Judas Priest, zapsali se do dějin žánru zlatým písmem a na svém kontě mají mnoho hitů. Hlavním poznávacím znamením Saxon je samozřejmě nezaměnitelný hlas nestárnoucího Biffa Byforda. V roce 2015 vydali oceňované album Battering Ram
 
BOHEMIAN METAL RHAPSODY
 
Pokud jste fanoušky spojení metalové hudby se symfoniky, určitě si nenecháte ujít unikátní vystoupení tohoto projektu. Zpěváci jako Honza Toužimský, Kamil Střihavka, Tanja nebo Lucie Bílá se spojí s violoncelovým triem, dětským sborem a dalšími hosty, aby předvedli "unikátní výpravný projekt, který v sobě spojuje prvky „kočovné“ metalové opery, super group a muzikálově pojatého ztvárnění rockové hudby."
 
DEE SNIDER
 
Jako poslední přibyl na listinu vystupujících zpěvák legendárních Twisted Sister Dee Snider. Ti se představili na Masters of Rock v roce 2011 a po úmrtí bubeníka A.J. Pera před dvěma lety ukončili činnost, takže se sem už nevrátí. Snider se ale do důchodu nechystá. Loni vydal již třetí sólové album We are the Ones a pilně koncertuje na jeho podporu. Dle vyjádření pořadatelů se máme připravit na unikátní show, v níž nebudou chybět ani všechny hity Twisted Sister.
 
 
Mezi dalšími potvrzenými jmény najdeme ještě Lacuna Coil, Almanac Victora Smolskiho (ten představí nové písně a budou natáčet DVD), poprvé se představí i Švédové Follow the Cipher a z Holandska přijdedou The Charm The Fury. A je nejspíš jasné, že tím výčet zdaleka nekončí.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

 • Epica vystoupila v České republice. Letos už potřetí

  Epica, VUUR, Myrath. Co mají tahle tři jména společného? Jsou to hudební skupiny, hrají metal a v pátek 10. listopadu společně vystoupila v Masters of Rock Café ve Zlíně. Návštěvnost byla víc než slušná a zdá se, že fanouškům nic nechybělo. Snad kromě vzduchu, který je v tomhle klubu při každém trochu větším koncertě hodně nedostatkovým zbožím.