DJ Benji B přijede do Prahy. Své oblíbené songy vyzradil ale již nyní

DJ a producent Benji B se objeví v pražském Crossu v rámci Red Bull Academy Night Special. V souvislosti s touto akcí Benji B zodpověděl několik otázek.

Benji B Benji B Zdroj: archiv interpreta

Benji B je DJ, producent a také člen týmu pořádající oblíbené workshopy z branže elektronické hudby. Spolu s ním, se večer 2. března v Crossu na stagi objeví také slovenské duo Abu a Subject Lost, Stratasoul, Džunyja a INK Minget. Avšak Benji B si pro sebe ukořistil hlavní čas, a to od jedné do třetí hodiny ranní. Pro fanoušky bude připravena také druhá stage, kde se objeví např. Quadrant Soul.

Jmenované hvězdy elektronického nebe se v Praze představí v rámci Red Bull Music Academy a oslaví již jubilejní patnáctý ročník. Tak proč si to neužít pořádně ve velkém? Vstupné na Red Bull Academy Night Special bude pouhých 80 korun, od deváté hodiny večerní se cena zvýší na 120 korun.

DOTAZNÍK PRO BENJIHO B:

Kterou skladbu pouštíš, abys zachránil party?

Moodymann: Shades Of Jae. Už není tak ohraná, jako před nějakými sedmi, osmi lety. Ale je to stále ten hit, na který je spolehnutí.

Jaká je aktuálně tvoje nejoblíbenější deska?

TNGHT: Higher Ground. Hymna loňského léta, karnevalový zvuk, skvělá atmosféra.

Jakou skladbu bys chtěl vydat na tvém labelu?

Flying Lotus: Rickshaw. Je to skladba, která reprezentuje dobu, kdy mi Steve Lotus posílal cédéčka do rádia a já hrál jeho tracky opravdu často. Kdybych měl možnost podepsat ho na label, určitě to udělám.

 

 

Ukaž na jednu loni neprávem opomíjenou skladbu.

Zomby: Trapdoor. Zomby je jeden z největších talentů ve Velké Británii, který ještě na svoji šanci čeká. Jeho hudba je absolutně úžasná.

Co bys zahrál na svatbě tetě?

Inner City: Big Fun. Nezlob se na mě, ale najdi mi jediného člověka, který tuto skladbu nemá rád.

Jaká je tvoje nejoblíbenější skladba od někoho, koho jsi objevil nedávno?

Clams Casino: Illest Alive. Vysamplovaná Björk a jeden z mých nejoblíbenějších producentů.

Ideální festivalová skladba?

Flosstradamus: Rollup (Baauer Remix). Tento remix zaručeně zafunguje na každém letním festivale.

 

 

Kterou skladbu bys rád slyšel jako crossover?

Switch feat. Andrea Martin: I Still Love You. Je to jednoduchá, univerzální melodie, kterou hrají DJ ve všech hudebních žánrech. Jsem si jistý, že jako crossover by skvěle fungovala.

Kterou skladbu hraješ, když chceš ukázat, že jsi elektronický fajnšmekr?

Symmetry: Blood Sport. Je to jedna z mých nejoblíbenějších desek loňského roku. Hudba k noční jízdě městem.

Přehled

 • Název akce: Red Bull Academy Night Special
 • Datum: sobota, 02 březen 2013
 • Místo: Cross Club Praha
 • Cena: 80 Kč
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallici se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z prvního dne hudebního festivalu Metronome Festival Prague. Letos se tento festival konal již po čtvrté a opět lákal návštěvníky na celou řadu hvězd, jako například Pražský Výběr, Katarzia, Band of Skulls či Morcheeba. Hlavní hvězdou pátečního večera byl bezesporu anglický zpěvák z Oasis Liam Gallagher. Více se dočtete v recenzi od Jany Stacke.

 • Foto: Walking Papers, Café V lese, Praha, 19. 6. 2019

  Přinášíme Vám fotoreport z pražského koncertu Walking Papers. Tato kapela ze Seattlu se představila zdejšímu publiku již po třetí a i tentokrát zvolila pro svou návštěvu klub Café v lese. Skupina je v současné době na koncertní šňůře se Stone Temple Pilots a do Prahy si odskočili během volna zahrát svůj sólový koncert. Vzhledem k tomu, že se jednalo o takto narychlo uspořádanou akci, nebyl klub zcela zaplněn. Na jejich výkonu se však menší návštěvnost neodrazila a skupina během dvou hodin podala skvělý výkon. Zpěvák a frontman Jeff Angell také pro nás udělal exklusivní rozhovor.

Další podobné články