Duo Bill Barrett a Ryan Donohue zahraje blues v pěti městech

Začátek února bude ve vybraných městech patřit americkému duu, které si do České republiky s sebou přiveze nefalšované neworleanské blues a představí své nové album.

Bill Barrett a Ryan Donohue Bill Barrett a Ryan Donohue Zdroj: myspace.com

Hudební duo, které tvoří hráč na chromatickou harmoniku a také člen kapely Hazmat Modine Bill Barrett a kytarista-kontrabasista a zpěvák Ryan Donohue, se nyní vydalo na turné po evropských klubech, kde návštěvníkům nabídnou nové skladby ze společné desky Southern Diaries.

Čtěte také: Luboš Beňa a Bonzo Radványi vydali nové CD

Kalifornský hudebník a zpěvák Bill Barrett je světově uznávaným hráčem na harmoniku a ve hře na tento nástroj patří mezi nejdokonalejší hráče vůbec. Českou republiku již navštívil se zmíněnou newyorskou kapelou Hazmat Modine, která ve svém repertoáru mísí žánry blues, jazz, folk a world music. Po vydařených koncertech, které u nás získaly velký ohlas, se Barrett znovu vrací.

Ani jeho kolega Ryan Donohue není ve střední Evropě nováčkem. S německo-americkou skupinou Crazy Hambones, ve které působil několik let, Českou republiku rovněž navštívil.

 

 

Hudebníci se ve svých skladbách stále drží blues, které z větší části tvoří jejich repertoár. Posluchač si ale vychutná nejen neworleanský zvuk, ale také prvky jazzu i gospelu a fúzi těchto žánrů. Písně v tomto stylu zazní hned v pěti městech od 3. do 8. února. První koncert byl již odehrán, a to v neděli v Berouně. Dále duo pokračuje do pražského Blues sklepu, Českých Budějovic, Kutné Hory a své miniturné zakončí v Brně.

Přehled koncertů v České republice - Bill Barrett a Ryan Donohue:

5. 2.  Blues sklep – Praha – začátek ve 21 hodin

6. 2.  Jazz & Blues club Highway 61 – České Budějovice – začátek ve 20 hodin

7. 2.  Blues café – Kutná hora – začátek v 19 hodin

8. 2.  Kouřící králík – Brno – začátek ve 20 hodin

Přehled

 • Název akce: Bill Barrett a Ryan Donohue
 • Datum: neděle, 03 únor 2013
 • Místo: různá místa v ČR
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Ethan Iverson, Joe Sanders, Jorge Rossy, Jazz Dock, Praha, 18. 9. 2019

  V klubu Jazz Dock se ve středu sešlo trio špičkových hudebníků - vše o koncertě si přečtěte v REPORTU Martina Faixe, zde pro vás máme fotografie, doplňující atmosféru koncertu.

 • Jazz Dock přivítal nový projekt klavíristy Ethana Iversona

  Jméno klavíristy Ethana Iversona je spojeno bezesporu se skupinou The Bad Plus, kterou v roce 2000 zakládal se svými přáteli. Po létech jejího působení v roce 2017 ovšem oznámil, že kapelu opouští. Ethan Iverson navštívil tak klub Jazz Dock ve středu 18. září 2019 poprvé se svým novým projektem.

 • V říjnu se v Praze uskuteční hudebně výtvarný festival pro děti Struny Teens

  Hudebně výtvarný festival Struny TEENS je tu v říjnu opět pro všechny, kteří chtějí proniknout do světa profesionálních mladých hudebníků i výtvarníků. 19. října na ně v Fa Fabrice čekají workshopy, debaty a unikátní koncert. Na workshopu s Jarem Cossigou se dozvědí mnoho užitečných rad a tipů, jak správně nahrávat, stříhat a mixovat muziku. Výrazná ilustrátorka a umělkyně Eliška Podzimková, kterou si ke spolupráci vybral Jamie Oliver nebo Tomáš Klus, zas předá své bohaté zkušenosti na výtvarném workshopu.

 • Italská dvojice Ilaria Graziano a Francesco Forni vystoupí v Café v lese

  Americana, folk, blues, rock, tango, vášnivé neapolské písně a ještě lépe, všechno pěkně dohromady. Jak to umí snad jen Ilaria Graziano & Francesco Forni. To vše budou moci poznat fanoušci, kteří tento týden navštíví pražský klub Café v lese.

Další podobné články