Gwyn Ashton vyráží na české říjnové turné

Australský bluesman Gwyn Ashton, který již několikrát navštívil Českou republiku, v říjnu vyjíždí na české turné, které zahrnuje několik míst v Praze i v menších městech.

Gwyn Ashton Gwyn Ashton Zdroj: rhythm-and-booze.co.uk

Již od útlého věku se britský rodák Gwyn Ashton, který se následně přestěhoval do Austrálie, věnoval hudbě. Založil kapelu, se kterou procestoval celou Austrálii, přesídlil do Sydney a zahrál si na stejných pódiích jako mnohé hvězdy bluesového žánru, které zde vystupovaly. V devadesátých letech se pustil za hranice kontinentu. Často předskakuje známým hudebníkům, v minulosti koncertoval před B. B. Kingem, Buddy Guyem či Johnny Winterem.

Právě poslední jmenovaný o Ashtonovi řekl, že je „opravdovým bluesovým hráčem.“ Během své hudební kariéry stihl natočit zatím šest studiových alb. Poslední jeho počin z roku 2012 se jmenuje Radiogram. Spolupracoval také s mnoha muzikanty na různých deskách jako host.

 

 

Dvaapadesátiletý Gwyn Ashton odehrává koncerty buď v komorní atmosféře při sólovém vystoupení, nebo s více nadupaným zvukem tříčlenné kapely za zády pojmenované jednoduše Gwyn Ashton Trio. Taktéž hraje v duu se slovenským bubeníkem Tomášem Bobkem Bobrovniczkým. Ve všech formacích se Ashton ujímá různých kytar a zpěvu. V roce 2001 byl vyhlášen třetím nejlepším kytaristou světa.

Jeho styl propojuje vlivy bluesové hudby spolu s rockem, ale nacházíme v jeho tvorbě nejrůznější odkazy. Vyhrává si s elektrifikovaným zvukem i s akustickým a nechává se inspirovat mnoha směry. Přesto jeho styl vyznívá autenticky, našel si vlastní identitu a tímto přináší právě bluesovou hudbu v nové podobě do 21. století.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

V České republice bude Gwyn Ashton koncertovat od pondělí 14. do neděle 20. října. Tři koncerty se ponesou na sólové vlně, zbývající tři odehraje s již jmenovaným bubeníkem Tomášem Bobrovniczkým. V úterý 15. října vystoupí také v klubu Kaštan v rámci festivalu BlueSix. Více o festivalu se dočtete zde. V březnu a dubnu příštího roku by se měl hudebník do České republiky navrátit a odehrát zde ještě více koncertů než během podzimního turné.

Gwyn Ashton – Pure Music Tour 2013:

14. října – Jazz Dock (Praha) - sólový koncert

15. října – Festival BlueSix, klub Kaštan (Praha) – duo s Tomášem Bobrovniczkým

16. října – ELAI institute (Praha) - duo s Tomášem Bobrovniczkým

17. října – Blues café (Kutná Hora) – sólový koncert

18. října – U Strejčka (Nymburk) - duo s Tomášem Bobrovniczkým

20. října – Blues Bahnhof (Praha) – sólový koncert

Přehled

 • Název akce: Gwyn Ashton - turné
 • Datum: pondělí, 14 říjen 2013
 • Místo: různá místa
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Lewis Creaven Band, Stará Pekárna, Brno, 21. 5. 2019

  Skupina Lewis Creaven Band se zastavila na svém českém turné v legendárním brněnském bluesovém klubu Stará Pekárna a odehrála zde skvělý a strhující koncert, ze kterého vám přinášíme fotoreport. Bristolského kytaristu Lewise Creawena zde doprovázeli Tomáš Skřivánek (baskytara) a Jan Ježek (bicí).

 • Foto: Shantel & Bucovina Club Orkestar, Palác Akropolis, Praha, 21. 5. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z úterního koncertu svérázného umělce a držitele prestižní ceny BBC Awards for World Music Shantel & Bucovina Club Orkestar. Toto uskupení představilo svůj originální mix balkánské a elektronické hudby a doslova roztančilo celý Palác Akropolis. 

 • Soutěžte o 2x2 lístky na galakoncert festivalu Khamoro

  Festival Khamoro má již mnohaletou tradici. Nyní můžete s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na vrchol festivalu - galakoncert v klubu SaSaZu, který se uskuteční v sobotu 1. června. Sedm kapel vystoupí během hudebního maratonu na pódiu včetně letošního lákadla Fanfare Ciocarlia z Rumunska nebo španělských 3000...DeSCencias. Bude se tančit, bude se zpívat! 

 • Metronome Festival Prague ve znamení britských hudebních hvězd

  Metronome Festival Prague odstartuje už v pátek 21. června a k dispozici je kompletní program, který zahrnuje respektované legendy jako Liam Gallagher, Morcheeba nebo Kraftwerk, ale i nové objevy na hudební scéně.