Jak se staví pódium Iron Maiden a co se děje v zákulisí?

Přesně na to se můžete podívat v nových krátkých videích, která kapela zveřejnila na svém youtube. A pokud vám takový krátký pohled nestačí, nezapomeňte, že pražský koncert těchto metalových legend se závratnou rychlostí blíží...

Co se děje v Dickinsonově kokpitu? Co se děje v Dickinsonově kokpitu? Zdroj: Oficiální facebook profil skupiny Iron Maiden

Britští Iron Maiden mají na svém turné pěkně napilno. Přiletět do další země, dopravit se na místo koncertu, postavit pódium, odehrát koncert, odpočinout si... A znovu na jiném místě. Není proto divu, že má kapela za sebou obrovský tým techniků, managerů a dalších všelijakých pomocníků.

Jak ale takový den ve světě Maidenů může vypadat? Na to se můžeme podívat v krátkých videích, které kapela postupně zveřejnila.

Hned v prvním se můžeme mrknout, jak to vypadá, když frontman Bruce Dickinson pilotuje svého technického miláčka, letadlo Ed Force One. Jak vidno, tento zpívající pilot hýří vtipem i v kokpitu:


V dalším klipu nám před očima roste celé pódium. Bedňáci a technici se činí jak se patří a dělají přístroji a nářadím takový rámus, že z toho Eddieho, maskota Iron Maiden, musí už pěkně bolet hlava. Jak by taky ne, když je chudák po lobotomii...


A konečně v posledním videu můžeme nakouknout do samotného zákulisí. Přípravy na show vrcholí, Eddie si vzal Paralen a tak již nic nebrání tomu, aby kapela vyběhla před fanoušky...


Jestli vám tato malá ukázka nestačila (nám totiž rozhodně ne), nezapomeňte, že již 5. července máme možnost vidět Iron Maiden, Eddieho i Ed Force One naživo. Za letadlem byste sice museli na letiště, zbytek velkolepé podívané však na všechny metalheads bude čekat v pražské Eden Areně. Vyrazíte?

Přehled

 • Místo:
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.

 • Edguy budou slavit čtvrtstoletí také v Praze
  Asi málokterému rockovému fanouškovi je nutné představovat Tobiase Sammeta, zlaté dítě evropského metalu, jenž se proslavil jako frontman powermetalových hitmakerů Edguy a jako tvůrce metalové opery Avantasia. A jelikož prvně jmenovaný spolek slaví letos pětadvacet let od svého založení, rozhodli se jeho členové slavit. Samozřejmě ve velkém, protože jinak to tak nějak neumí.
 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.

 • Hogjaw přivezou do Prahy jižanský rock světových parametrů

  Po dlouhých pěti letech se již potřetí objeví v České republice americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou neopakovatelnou show plnou poctivého muzikantství a chytlavých rockových melodií. Tvrdé kytarové riffy a silné melodie jsou totiž, spolu s naléhavě znějícím zpěvem, hlavními devízami těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.