Jak se staví pódium Iron Maiden a co se děje v zákulisí?

Přesně na to se můžete podívat v nových krátkých videích, která kapela zveřejnila na svém youtube. A pokud vám takový krátký pohled nestačí, nezapomeňte, že pražský koncert těchto metalových legend se závratnou rychlostí blíží...

Co se děje v Dickinsonově kokpitu? Co se děje v Dickinsonově kokpitu? Zdroj: Oficiální facebook profil skupiny Iron Maiden

Britští Iron Maiden mají na svém turné pěkně napilno. Přiletět do další země, dopravit se na místo koncertu, postavit pódium, odehrát koncert, odpočinout si... A znovu na jiném místě. Není proto divu, že má kapela za sebou obrovský tým techniků, managerů a dalších všelijakých pomocníků.

Jak ale takový den ve světě Maidenů může vypadat? Na to se můžeme podívat v krátkých videích, které kapela postupně zveřejnila.

Hned v prvním se můžeme mrknout, jak to vypadá, když frontman Bruce Dickinson pilotuje svého technického miláčka, letadlo Ed Force One. Jak vidno, tento zpívající pilot hýří vtipem i v kokpitu:


V dalším klipu nám před očima roste celé pódium. Bedňáci a technici se činí jak se patří a dělají přístroji a nářadím takový rámus, že z toho Eddieho, maskota Iron Maiden, musí už pěkně bolet hlava. Jak by taky ne, když je chudák po lobotomii...


A konečně v posledním videu můžeme nakouknout do samotného zákulisí. Přípravy na show vrcholí, Eddie si vzal Paralen a tak již nic nebrání tomu, aby kapela vyběhla před fanoušky...


Jestli vám tato malá ukázka nestačila (nám totiž rozhodně ne), nezapomeňte, že již 5. července máme možnost vidět Iron Maiden, Eddieho i Ed Force One naživo. Za letadlem byste sice museli na letiště, zbytek velkolepé podívané však na všechny metalheads bude čekat v pražské Eden Areně. Vyrazíte?

Přehled

 • Místo:
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Papa Roach zahrají v létě v Olomouci

  Promotéři z Bounty Rock Café Promotion si pro fanoušky tvrdé muziky připravili na konec léta další bombu. Po loňském úspěšném vystoupení kanadských Billy Talent letos sází na tvrdší notu a do krásného prostředí venkovní Korunní pevnůstky pozvali americkou partičku Papa Roach.

 • Foto: Kamasi Washington, Divadlo Archa, Praha, 23. 5. 2018

  Přinášíme vám fotoreportáž z koncertu saxofonisty Kamasiho Washingtona, který se odehrál v pražském divadle Archa 23. května 2018.

 • Nightwish v rámci výročního turné vystoupí v O2 areně

  Finská sestava Nightwish, která patří k nejznámějším evropským female-fronted kapelám, opět zavítá do České republiky. Po červnové návštěvě na Metalfestu v Plzni je bude pět měsíců na to čekat samostatná show v pražské O2 areně.

 • Avantasia se příští rok vrátí do Prahy s novým albem

  Velkou radost udělal svým fanouškům Tobias Sammet, když ohlásil pokračování své metalové opery Avantasia. Ta vyjde až začátkem příštího roku a během následujícího turné se celý ansámbl zastaví také v Praze.