Jak se staví pódium Iron Maiden a co se děje v zákulisí?

Přesně na to se můžete podívat v nových krátkých videích, která kapela zveřejnila na svém youtube. A pokud vám takový krátký pohled nestačí, nezapomeňte, že pražský koncert těchto metalových legend se závratnou rychlostí blíží...

Co se děje v Dickinsonově kokpitu? Co se děje v Dickinsonově kokpitu? Zdroj: Oficiální facebook profil skupiny Iron Maiden

Britští Iron Maiden mají na svém turné pěkně napilno. Přiletět do další země, dopravit se na místo koncertu, postavit pódium, odehrát koncert, odpočinout si... A znovu na jiném místě. Není proto divu, že má kapela za sebou obrovský tým techniků, managerů a dalších všelijakých pomocníků.

Jak ale takový den ve světě Maidenů může vypadat? Na to se můžeme podívat v krátkých videích, které kapela postupně zveřejnila.

Hned v prvním se můžeme mrknout, jak to vypadá, když frontman Bruce Dickinson pilotuje svého technického miláčka, letadlo Ed Force One. Jak vidno, tento zpívající pilot hýří vtipem i v kokpitu:


V dalším klipu nám před očima roste celé pódium. Bedňáci a technici se činí jak se patří a dělají přístroji a nářadím takový rámus, že z toho Eddieho, maskota Iron Maiden, musí už pěkně bolet hlava. Jak by taky ne, když je chudák po lobotomii...


A konečně v posledním videu můžeme nakouknout do samotného zákulisí. Přípravy na show vrcholí, Eddie si vzal Paralen a tak již nic nebrání tomu, aby kapela vyběhla před fanoušky...


Jestli vám tato malá ukázka nestačila (nám totiž rozhodně ne), nezapomeňte, že již 5. července máme možnost vidět Iron Maiden, Eddieho i Ed Force One naživo. Za letadlem byste sice museli na letiště, zbytek velkolepé podívané však na všechny metalheads bude čekat v pražské Eden Areně. Vyrazíte?

Přehled

 • Místo:
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Opustil nás hlas Daniho Filtha. Zpěvák už koncerty nezvládá

  Dani Filth je známý jako zpěvák s nejječivějším vokálem na celé metalové scéně. Nebo spíš většinu své pěvecké kariéry byl. Se svou gothicmetalovou skupinou Cradle of Filth minulý rok vydal desku Cryptoriana a vyjel na turné. Kapela vystoupila i v pražském klubu Roxy. I přes špatnou akustiku tohoto prostoru bylo poznat, že Dani Filth už na živé vystupování nemá hlasivky. Jeho kdysi mocný Hlas je již zřejmě definitivně pryč. A proto si zaslouží minutu ticha.

 • Foto: Cradle of Filth, Moonspell, Roxy, 18.1.2018

  Cradle of Filth opět dokázali beznadějně vyprodanému Roxy, proč mají po celém světě tisíce fanoušků. Temnou atmosféru těchto bezvěrců ještě dokreslila předkapela v podobě neméně úspěšných portugalských gotiků Moonspell.

 • Sodom prochází velkými změnami v sestavě

  Jedna z nejikoničtějších thrashmetalových kapel mění sestavu. Trio Sodom přichází hned o dva členy, které však frontman Tom Angelripper plánuje v blízké budoucnosti nahradit.

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.