Jarní turné zavede Harlej do Chotutic

Stálice české rockové scény, skupina Harlej, navazuje na loňské výroční turné vydáním DVD a znovu se vydává na cesty. Tour DVD 20 Let...Jedeme Dál má v plánu celkem deset zastávek a hned druhá štace znamená návrat do sálu RC Rachot ve středočeských Chotuticích.

Harlej dobrá nálada nikdy neopouští Harlej dobrá nálada nikdy neopouští Zdroj: Archiv skupiny Harlej

Vrchol loňského turné, vyprodaný koncert v pražské Lucerně, byl ještě čerstvým zážitkem, když Harlej představili své plány na rok 2016. První položkou na těchto plánech bylo vydání záznamu z Lucerny na DVD nosiči, na podzim by potom měla být do světa vypuštěna i nová deska.

Do toho samozřejmě kapela dál koncertuje. Do Chotutic se vrací poměrně často, naposledy zde vystoupila v listopadu 2014. Kdo má zkušenost s partou okolo kytaristy Tondy Rauera, dobře ví, co může očekávat. Harlej okolo sebe šíří auru dobré nálady a za dvacet let zkušeností již dovedli svá vystoupení na úroveň, jež snese nejpřísnější měřítka. A nezapomínejme na nepřebernou pokladnici hitů od Zfetovanýho po Kulisáckou, k nimž s každým novým albem přibývají další.

Jako hosta si Harlej na turné pozvali žánrově spřízněné pražské punk rockery Resumé.

Program Harlej Tour DVD 20 Let...Jedeme Dál je následující:

25.03. Ústí nad Orlicí
26.03. Chotutice
27.03. Králíky
01.04. Polná
02.04. Domažlice
08.04. Čenkov
09.04. Bozkov u Semil
15.04. Třebíč
22.04. Valašské Meziříčí
23.04. Plzeň
06.05. Chrudim
13.05. Votice

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Opustil nás hlas Daniho Filtha. Zpěvák už koncerty nezvládá

  Dani Filth je známý jako zpěvák s nejječivějším vokálem na celé metalové scéně. Nebo spíš většinu své pěvecké kariéry byl. Se svou gothicmetalovou skupinou Cradle of Filth minulý rok vydal desku Cryptoriana a vyjel na turné. Kapela vystoupila i v pražském klubu Roxy. I přes špatnou akustiku tohoto prostoru bylo poznat, že Dani Filth už na živé vystupování nemá hlasivky. Jeho kdysi mocný Hlas je již zřejmě definitivně pryč. A proto si zaslouží minutu ticha.

 • Foto: Cradle of Filth, Moonspell, Roxy, 18.1.2018

  Cradle of Filth opět dokázali beznadějně vyprodanému Roxy, proč mají po celém světě tisíce fanoušků. Temnou atmosféru těchto bezvěrců ještě dokreslila předkapela v podobě neméně úspěšných portugalských gotiků Moonspell.

 • Sodom prochází velkými změnami v sestavě

  Jedna z nejikoničtějších thrashmetalových kapel mění sestavu. Trio Sodom přichází hned o dva členy, které však frontman Tom Angelripper plánuje v blízké budoucnosti nahradit.

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.