Jarní turné zavede Harlej do Chotutic

Stálice české rockové scény, skupina Harlej, navazuje na loňské výroční turné vydáním DVD a znovu se vydává na cesty. Tour DVD 20 Let...Jedeme Dál má v plánu celkem deset zastávek a hned druhá štace znamená návrat do sálu RC Rachot ve středočeských Chotuticích.

Harlej dobrá nálada nikdy neopouští Harlej dobrá nálada nikdy neopouští Zdroj: Archiv skupiny Harlej

Vrchol loňského turné, vyprodaný koncert v pražské Lucerně, byl ještě čerstvým zážitkem, když Harlej představili své plány na rok 2016. První položkou na těchto plánech bylo vydání záznamu z Lucerny na DVD nosiči, na podzim by potom měla být do světa vypuštěna i nová deska.

Do toho samozřejmě kapela dál koncertuje. Do Chotutic se vrací poměrně často, naposledy zde vystoupila v listopadu 2014. Kdo má zkušenost s partou okolo kytaristy Tondy Rauera, dobře ví, co může očekávat. Harlej okolo sebe šíří auru dobré nálady a za dvacet let zkušeností již dovedli svá vystoupení na úroveň, jež snese nejpřísnější měřítka. A nezapomínejme na nepřebernou pokladnici hitů od Zfetovanýho po Kulisáckou, k nimž s každým novým albem přibývají další.

Jako hosta si Harlej na turné pozvali žánrově spřízněné pražské punk rockery Resumé.

Program Harlej Tour DVD 20 Let...Jedeme Dál je následující:

25.03. Ústí nad Orlicí
26.03. Chotutice
27.03. Králíky
01.04. Polná
02.04. Domažlice
08.04. Čenkov
09.04. Bozkov u Semil
15.04. Třebíč
22.04. Valašské Meziříčí
23.04. Plzeň
06.05. Chrudim
13.05. Votice

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.

 • Edguy budou slavit čtvrtstoletí také v Praze
  Asi málokterému rockovému fanouškovi je nutné představovat Tobiase Sammeta, zlaté dítě evropského metalu, jenž se proslavil jako frontman powermetalových hitmakerů Edguy a jako tvůrce metalové opery Avantasia. A jelikož prvně jmenovaný spolek slaví letos pětadvacet let od svého založení, rozhodli se jeho členové slavit. Samozřejmě ve velkém, protože jinak to tak nějak neumí.
 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.

 • Hogjaw přivezou do Prahy jižanský rock světových parametrů

  Po dlouhých pěti letech se již potřetí objeví v České republice americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou neopakovatelnou show plnou poctivého muzikantství a chytlavých rockových melodií. Tvrdé kytarové riffy a silné melodie jsou totiž, spolu s naléhavě znějícím zpěvem, hlavními devízami těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.