Jarní turné zavede Harlej do Chotutic

Stálice české rockové scény, skupina Harlej, navazuje na loňské výroční turné vydáním DVD a znovu se vydává na cesty. Tour DVD 20 Let...Jedeme Dál má v plánu celkem deset zastávek a hned druhá štace znamená návrat do sálu RC Rachot ve středočeských Chotuticích.

Harlej dobrá nálada nikdy neopouští Harlej dobrá nálada nikdy neopouští Zdroj: Archiv skupiny Harlej

Vrchol loňského turné, vyprodaný koncert v pražské Lucerně, byl ještě čerstvým zážitkem, když Harlej představili své plány na rok 2016. První položkou na těchto plánech bylo vydání záznamu z Lucerny na DVD nosiči, na podzim by potom měla být do světa vypuštěna i nová deska.

Do toho samozřejmě kapela dál koncertuje. Do Chotutic se vrací poměrně často, naposledy zde vystoupila v listopadu 2014. Kdo má zkušenost s partou okolo kytaristy Tondy Rauera, dobře ví, co může očekávat. Harlej okolo sebe šíří auru dobré nálady a za dvacet let zkušeností již dovedli svá vystoupení na úroveň, jež snese nejpřísnější měřítka. A nezapomínejme na nepřebernou pokladnici hitů od Zfetovanýho po Kulisáckou, k nimž s každým novým albem přibývají další.

Jako hosta si Harlej na turné pozvali žánrově spřízněné pražské punk rockery Resumé.

Program Harlej Tour DVD 20 Let...Jedeme Dál je následující:

25.03. Ústí nad Orlicí
26.03. Chotutice
27.03. Králíky
01.04. Polná
02.04. Domažlice
08.04. Čenkov
09.04. Bozkov u Semil
15.04. Třebíč
22.04. Valašské Meziříčí
23.04. Plzeň
06.05. Chrudim
13.05. Votice

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Soutěžte o 3x1 lístek na Vánoční Respect festival

  Hudba z Konga je světově proslulá především díky sladkému zpěvu a energií sršícímu kytarovému doprovodu. Styl známý jako soukous či konžská rumba však není jediným reprezentantem hudby tohoto kraje. Konono No. 1 je první kapelou, která vystoupí na Vánočním Respect festivalu 8. prosince od 19 hodin v Paláci Akropolis spolu se skupinou Disciplin A Kitschme, která navazuje na stále nedoceněnou historii jugoslávské new wave scény. Pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o volňásky na tuto vánoční party!

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.