Kabát si ke třicetinám nadělil Po čertech velký turné

Asi nejpopulárnější česká rocková kapela letos slaví kulatiny. Zatímco dvacáté a pětadvacáté výročí oslavili monstrakcí na pražském Vypichu, pro letošek si připravili hned pět zastávek po celé České republice.

Místo jednoho monstrkoncertu se Kabáti tentokrát rozhodli oslavit kulatiny na cestách. Místo jednoho monstrkoncertu se Kabáti tentokrát rozhodli oslavit kulatiny na cestách. Zdroj: oficiální stránky skupiny Kabát

Divoké počátky, kdy Kabát koketovali s thrash metalem a hráli styl dnes posměšně označovaný jako agro metal, již čas dávno odvál. Konečně, s texty o nekonečné žízni a děvkách, co to znaj, by se v dnešní době už na špičkách hitparád asi neudrželi. Právě v oblasti textů, které jsou takřka výhradně dílem baskytaristy Milana Špalka, se teplická pětka vyvinula v absolutního lídra české rockové scény. Ani po jedenácti řadových albech neztrácí jeho texty na originalitě i srozumitelnosti. Proces nahrávání nové desky byl již zahájen, tradičně ve studiu Sono Records s Milanem Cimfem na pozici producenta.

 

 

Koncerty Kabátu patří vždy k tomu nejlepšímu, co mohou tuzemská pódia nabídnout. Protože v poslední době koncertují spíš sporadicky, jsou všechna představení většinou vyprodána. Velkolepá scéna se stala již samozřejmostí. Po technické stránce jsou u nás Kabát absolutní špičkou a dbají, aby se na této pozici udrželi. Věnují tedy pozornost všem detailům a používají nejmodernější vybavení. Výsledkem bývá vskutku nezapomenutelné představení a tisíce spokojených fanoušků.

Jako host se na turné představí kapela Limetall. Ta vznikla pod názvem Limetal na podzim roku 2015 poté, co zpěvák Fany Michalík, kytaristé Jarda Bartoň a Jura Šperl a baskytarista Václav Vlasák odešli od kapely Citron. Od své minulosti se hudebníci s novým albem Znamení snaží radikálně odpoutat. Změnili si dokonce název, do kterého přidala jedno L. Díky novým skladbám dokáží hudebníci postavit koncertní playlist, aniž by museli sahat do repertoáru svého předchůdce. Kabáti si Limetall vybrali jako jednoho ze dvou hostů turné. „Na vystoupení na největších pódiích v zemi připravujeme program, který odlišíme od běžných festivalových vystoupení. Moc nás těší i to, že strávíme čas s muzikanty Kabátu, kteří se netají tím, že je v 80. letech formovala mimo jiné i hudba členů Limetallu,“ říká Bartoň.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Třetí partou, která se na turné představí, jsou Doctor Victor. Pražská rocková formace vznikla v roce 2012 a rychle si získala věhlas svými energickými koncerty. Zahráli třeba jako předskokani The Dead Daisies nebo AC/DC. Se svým programem vystupují po celém světě. V roce 2017 nahráli jako doprovodná kapela sólové album zpěváka Nazareth Dana McCaffertyho. Z vlastní tvorby mají na kontě zatím debutové album 1st prescription z roku 2016. V loňském roce vydali singl StandUP.

Po čertech velký turné:

1. června – Brno – Fotbalový stadion FC Zbrojovka Brno

8. června – Ostrava – Oblast Dolní Vítkovice

15. června – Teplice – Fotbalový stadion FK Teplice

22. června – Praha – Fotbalový stadion Eden Aréna Praha

14. září – Plzeň – Amfiteátr Lochotín

Přehled

 • Název akce: Kabát - 30. let - Po čertech velký turné
 • Datum: sobota, 22 červen 2019
 • Místo: Sinobo Stadium Praha
 • Cena: 300 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Airbourne na festivalech hrají v čím dál prestižnějších časech a fanoušků přibývá. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.