Kapela Mandrage vyráží na jarní turné

Největší turné Mandrage inspiruje Copperfield, Houdini, ale i dekadentní sedmdesátky. Dá se těchto několik nesourodých věcí opravdu spojit?

Madrage Madrage Kateřina Kovalčíková,musicweb.cz

Na své zatím největší a nejnákladnější turné vyrazí na konci února populární kapela Mandrage. Na šestnácti koncertních zastávkách podpoří novinkové album Potmě jsou všechny kočky černý (Universal Music). Aktuální program postavený jak na nových písničkách, tak i největších hitech, opět doprovodí výpravná scéna, na kterou jsou fanoušci kapely zvyklí. Bílou barvu, která doprovázela Mandrage v posledním roce nahradí stříbrná a koncepční design s disco koulemi, zrcadly nebo blýskavými kostýmy.


„Naše nejnákladnější turné bude plné her se zrcadly a světlem. Inspirovali jsme se u velkých slavných triků kouzelníků jako Houdini či Copperfield. Ti všichni využívali spoustu zrcadel k tomu, aby mohli být v jeden okamžik na dvou místech najednou. Zrcadla jsou spojena i s celou dekadentní semdesátkovou pop kulturní scénou, ze které jsme občas čerpali i hudebně na nové desce. Takže čekejte i zrcadlové disco koule a blýskavé kostýmy,“ popisuje bubeník Mandrage Matyáš Vorda.

Jako i v předchozích letech stojí za celou scénou muzikanti z Mandrage a jejich tým. „Všechno navrhujeme a vyrábíme sami. Dokonce u nás v dílně svařujeme i dekorace,“ říká kytarista Pepa Bolan. Pouze kostýmy z pravé ovčí kůže, kterou si kapela objednala od italského návrháře, vyrobila kostymérka Dita Petrusová-Filusová. „Ušila nám z ní ,zrcadlový‘ křiváky, které právě v sedmdesátých letech zažívaly největší slávu,“ doplňuje Vorda.

V devadesátiminutovém hudebním setu kapela zvládne přehrát celé nové album, které proloží nejzásadnějšími skladbami z minulých desek. „Měli jsme pětiměsíční koncertní pauzu, takže se zpět na pódia nemůžeme dočkat,“ říká Bolan a dodává, že speciálně pražský koncert ve Foru Karlín bude v historii kapely mezníkem. „Ve Foru Karlín si budeme moci dovolit to, co nám jiné, o něco menší haly, neposkytnou. Navezeme tam super techniku, světla a i pódium bude vypadat monstrózněji, než na celém turné. Zároveň to bude náš největší samostatný koncert,“ dodává. V roli předkapel se postupně představí Animé a Electric Lady.

PLÁN TURNÉ:

26/02 21:00 PLZEŇ - PEKLO
27/02 21:00 KARLOVY VARY - STARÁ ROLE
04/03 21:00 HAVLÍČKŮV BROD - KD OSTROV
09/03 21:00 BRNO - SONO
10/03 21:00 BRATISLAVA - ATELIÉR BABYLON
18/03 21:00 OSTRAVA - DŮM KULTURY MĚSTA OSTRAVY
19/03 21:00 OLOMOUC - S KLUB
23/03 21:00 PRAHA - FORUM KARLÍN
25/03 21:00 PARDUBICE - KD HRONOVICKÁ
26/03 21:00 SUŠICE - SOKOLOVNA SUŠICE
01/04 21:00 ÚSTÍ NAD ORLICÍ - KULTURNÍ DŮM ÚSTÍ NAD ORLICÍ
02/04 21:00 FRÝDEK-MÍSTEK - KD FRÝDEK
08/04 21:00 ČESKÉ BUDĚJOVICE - KD VLTAVA
09/04 21:00 TÁBOR - HOTEL PALCÁT
15/04 21:00 LIBEREC - DK LIBEREC
16/04 21:00 ÚSTÍ NAD LABEM - KULTURNÍ STŘEDISKO MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM

Přehled

 • Název akce: Mandrage
 • Datum: středa, 09 březen 2016
 • Místo: Brno Sono
 • Cena: 275 Kč
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Michael Schenker Fest, Roxy, Praha, 14. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreport z koncertu Michael Schenker Fest, který se konal v pražském klubu Roxy. Koncert proběhl v rámci turné k novému albu Resurrection, které nahrál německý metalový kytarista Michael Schenker se svojí kapelou, která v současné době nese název Michael Schenker Fest. Tato hvězdná sestava se pyšní 4 zpěváky, se kterými tento kytarista během své dlouhé kariéry spolupracoval. Graham Bonnet a Doogie White (oba též působili v kapele Rainbow), Robin McAuley a Gary Barden. Doprovodnou kytaru a klávesy obstaral Steve Mann, basu Chris Glen a za bicí se posadil Ted McKenna.

 • Do Prahy se vrátí umělec Charlie Winston

  Charismatický britský zpěvák, skladatel a producent Charlie Winston navštíví v únoru příštího roku podruhé Českou republiku.

 • Mikulášská s The Tap Tap se blíží

  Zhruba tři týdny nás dělí od tradiční Mikulášské s The Tap Tap, která bude pokračovat letos již sedmým ročníkem. První ročníky jsme měli možnost navštívit ve vyprodeané Státní opeře, díky jejím opravám se však už potřetí přesuneme do
  prostorného Fora Karlín. Předvánočnímu kouzlu tohoto koncertu však rozhodně neubírá, ba naopak se této akce může zúčastnit větší počet diváků a hlavně dětí.

 • Sophie Hunger je hudební chameleon

  Jen u málokterého umělce se posluchač dočká tak častých a pozoruhodných zvukových obratů, jako je tomu u švýcarské písničkářky Sophie Hunger. Ta v pražském klubu Palác Akropolis v neděli 11. listopadu představila svoji novou desku Molecules, na níž se více posouvá k elektronickému zvuku.