Kapela Mandrage vyráží na jarní turné

Největší turné Mandrage inspiruje Copperfield, Houdini, ale i dekadentní sedmdesátky. Dá se těchto několik nesourodých věcí opravdu spojit?

Madrage Madrage Kateřina Kovalčíková,musicweb.cz

Na své zatím největší a nejnákladnější turné vyrazí na konci února populární kapela Mandrage. Na šestnácti koncertních zastávkách podpoří novinkové album Potmě jsou všechny kočky černý (Universal Music). Aktuální program postavený jak na nových písničkách, tak i největších hitech, opět doprovodí výpravná scéna, na kterou jsou fanoušci kapely zvyklí. Bílou barvu, která doprovázela Mandrage v posledním roce nahradí stříbrná a koncepční design s disco koulemi, zrcadly nebo blýskavými kostýmy.


„Naše nejnákladnější turné bude plné her se zrcadly a světlem. Inspirovali jsme se u velkých slavných triků kouzelníků jako Houdini či Copperfield. Ti všichni využívali spoustu zrcadel k tomu, aby mohli být v jeden okamžik na dvou místech najednou. Zrcadla jsou spojena i s celou dekadentní semdesátkovou pop kulturní scénou, ze které jsme občas čerpali i hudebně na nové desce. Takže čekejte i zrcadlové disco koule a blýskavé kostýmy,“ popisuje bubeník Mandrage Matyáš Vorda.

Jako i v předchozích letech stojí za celou scénou muzikanti z Mandrage a jejich tým. „Všechno navrhujeme a vyrábíme sami. Dokonce u nás v dílně svařujeme i dekorace,“ říká kytarista Pepa Bolan. Pouze kostýmy z pravé ovčí kůže, kterou si kapela objednala od italského návrháře, vyrobila kostymérka Dita Petrusová-Filusová. „Ušila nám z ní ,zrcadlový‘ křiváky, které právě v sedmdesátých letech zažívaly největší slávu,“ doplňuje Vorda.

V devadesátiminutovém hudebním setu kapela zvládne přehrát celé nové album, které proloží nejzásadnějšími skladbami z minulých desek. „Měli jsme pětiměsíční koncertní pauzu, takže se zpět na pódia nemůžeme dočkat,“ říká Bolan a dodává, že speciálně pražský koncert ve Foru Karlín bude v historii kapely mezníkem. „Ve Foru Karlín si budeme moci dovolit to, co nám jiné, o něco menší haly, neposkytnou. Navezeme tam super techniku, světla a i pódium bude vypadat monstrózněji, než na celém turné. Zároveň to bude náš největší samostatný koncert,“ dodává. V roli předkapel se postupně představí Animé a Electric Lady.

PLÁN TURNÉ:

26/02 21:00 PLZEŇ - PEKLO
27/02 21:00 KARLOVY VARY - STARÁ ROLE
04/03 21:00 HAVLÍČKŮV BROD - KD OSTROV
09/03 21:00 BRNO - SONO
10/03 21:00 BRATISLAVA - ATELIÉR BABYLON
18/03 21:00 OSTRAVA - DŮM KULTURY MĚSTA OSTRAVY
19/03 21:00 OLOMOUC - S KLUB
23/03 21:00 PRAHA - FORUM KARLÍN
25/03 21:00 PARDUBICE - KD HRONOVICKÁ
26/03 21:00 SUŠICE - SOKOLOVNA SUŠICE
01/04 21:00 ÚSTÍ NAD ORLICÍ - KULTURNÍ DŮM ÚSTÍ NAD ORLICÍ
02/04 21:00 FRÝDEK-MÍSTEK - KD FRÝDEK
08/04 21:00 ČESKÉ BUDĚJOVICE - KD VLTAVA
09/04 21:00 TÁBOR - HOTEL PALCÁT
15/04 21:00 LIBEREC - DK LIBEREC
16/04 21:00 ÚSTÍ NAD LABEM - KULTURNÍ STŘEDISKO MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM

Přehled

 • Název akce: Mandrage
 • Datum: středa, 09 březen 2016
 • Místo: Brno Sono
 • Cena: 275 Kč
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Nicolay Ramm: 7 sportovních songů, u kterých se pobavíte

  Sport a hudba. Když sportovec trénuje, zapne si oblíbenou muziku do sluchátek. Když fanoušek fandí, v areálech nebo na stadionech hrají například nestárnoucí We Are the Champions. Ale co když si jeden komik vezme na paškál rovnou několik sportovců a konkrétních sportů a v hudebních klipech si z nich vystřelí? Pokud sledujete zimní sporty, jméno Nicolaye Ramma by vám nemělo uniknout.

 • Jacob Banks a jeho soulový hlas zazní poprvé v Praze

  V roce 2018 britský soulový zpěvák Jacob Banks patřil k ozdobám festivalu Colours of Ostrava, letos si jeho procítěný hluboký hlas užije také Praha, kde představí naživo debutovou desku Village, která vyšla loni v listopadu.

 • Foto: Don Airey & Friends, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 15. 3. 2019

  Poctivý a hutný rock rozezněl v pátek Bounty Rock Café v Olomouci. Don Airey, klávesista od Deep Purple, se svými přáteli nám tu připravili skvělý hudební večer. Však také bylo natřískáno! Doprovodnou partičku kamarádů v současnocti tvoří Carl Sentance - zpěv (též Nazareth) Simon McBridge - kytara, Laurence Cottle - basa a Jon Finningan - bicí. Z této akce vám přinášíme fotoreport.

 • The Offspring dokončili desátou studiovou nahrávku

  Po dlouhých sedmi letech se fanoušci punk rocku dočkají jubilejní desáté řadové desky americké kapely The Offspring. Kytarista skupiny, který si neřekne jinak než Noodles, to napsal v nenápadném komentáři na svém Instagramu.